× تماس با ما
3 1 نظرات 1331 بازدید
تاریخ انتشار 10 روز پیش

اعتراض گسترده به فرافکنی موسوی خوئینی‌ها /افکار عمومی در انتظار مرزبندی اصلاح‌طلبان

اعتراض گسترده به فرافکنی موسوی خوئینی‌ها /افکار عمومی در انتظار مرزبندی اصلاح‌طلبان

اعتراض گسترده به فرافکني موسوي خوئيني‌ها /افکار عمومي در انتظار مرزبندي اصلاح‌طلبان

نامه سرگشاده محمد موسوي خوئيني‌ها خطاب به رهبر معظم انقلاب با اعتراض گسترده مواجه شد. اين نامه فرافکنانه استقبال رسانه‌هاي معاند را در پي داشت.
 

آيت‌الله عباس کعبي عضو هيئت‌رئيسه مجلس خبرگان در واکنش به نامه اخير موسوي خوئيني ‌به رهبر معظم انقلاب، گفت:  هر جا پس‌رفت و ارتجاع و مشکلات مزمن اقتصادي و آسيب‌هاي فرهنگي و اجتماعي ديده‌ايم حاصل بي‌تدبيري جريان مدعي اصلاحات و القاي ترديد و بي‌اعتمادي و نگاه ليبرالي آنان بوده است.


وي با طرح پرسش خطاب به موسوي خوئيني‌ها تاکيد کرد: نقش مدعيان اصلاحات در اين 41 سال مديريت کشور چه بوده است؟ چرا جرياني که بايد پاسخگوي معضلات کشور باشد با فرار رو به جلو امروز پرسش‌گر شده است؟ آيا با پشتوانه‌هاي معرفتي التقاطي و تند و افراطي دهه شصت خود و دوستان فرسوده و پشيمان نسبت به گذشته مي‌خواهيد در‌باره 41 سال انقلاب و آينده مسير نوراني ملت و کشور و انقلاب قضاوت کنيد؟ «اين تذهبون؟» راه‌حل جريان مدعي اصلاح‌طلبي براي مشکلات مردم و اقتصاد چيست؟ تا کنون چه کرده‌اند؟ آيا يادتان رفته امام(ره)  به مدعيان خردورزي در حکمراني موسوم به عقلاي قوم! چه نهيبي زدند؟ وچگونه آنان را بر حذر کرد تا به دامن آمريکا نيفتند؟


لزوم مرزبندي اصلاح‌طلبان
افکارعمومي انتظار دارد که اصلاح‌طلبان به مرزبندي آشکار نسبت به نامه فرافکنانه موسوي خوئيني‌ها اقدام کنند.

 

برخي از هم حزبي‌هاي بسيار نزديک موسوي خوئيني‌ها از تهيه و انتشار اين نامه و مخصوصاً از اينکه نامه وي بازگو‌کننده آرزوهاي آمريکا‌ست به‌شدت ابراز نگراني کرده و يکي از آنها نامه خوئيني‌ها را آخرين ميخ به تابوت اصلاحات دانسته است. حالا لازم و ضروري است که اين افراد به صورت علني با اين شخص و اين نامه فرافکنانه مرزبندي کنند.
 

پاسخگويي به‌جاي نامه‌نگاري
حجت‌الاسلام سيد رضا تقوي عضو کميسيون فرهنگي مجلس در واکنش به نامه اخير موسوي‌خوئيني‌ها گفت: افرادي که الان مدعي هستند و مواردي را درباره مشکلات اقتصادي مردم ذکر مي‌کنند، بايد پاسخگوي وضع موجود باشند.

 

تقوي افزود: دولت فعلي مورد حمايت همين آقايان بوده است از اين رو به جاي آنکه در گوشه‌اي بنشينند و از ديگران بخواهند که پاسخگوي وضع موجود باشند، بايد طرح و برنامه برون رفت از مشکلات اقتصادي را به دولت مورد حمايت خود ارائه دهند.
 

عضو شوراي مرکزي جامعه روحانيت مبارز گفت: برخلاف صحبت‌هاي موسوي‌خوئيني‌ها مردم به هيچ وجه نسبت به نظام بي‌اعتماد نخواهند شد، چرا که همواره براي حمايت از نظام به ميدان آمده و قطعاً باز هم مي‌آيند و مويد اين مسئله هم آن است که در شرايط کرونايي هم به ميدان آمدند و در صف مقدم به مردم و بيماران کمک کردند.
 

سوءمديريت همفکران موسوي خوئيني‌ها
به گزارش مهر، لطف‌الله فروزنده عضو هيئت علمي دانشگاه تربيت مدرس درباره نامه اخير موسوي خوئيني‌ها خطاب به رهبر معظم انقلاب، گفت: همه ما مي‌دانيم که مسئوليت وظايف اجرايي اعم از اقتصادي و غير اقتصادي با دولت‌ها است و دولت است که بايد تامين‌کننده معيشت،‌اشتغال و ساير موارد باشد.


فروزنده افزود: اگر قرار است کسي يا نهادي پاسخگوي معيشت مردم باشد، آن نهاد دولت است و طي 7 سال اخير هم دولت در دست «حسن روحاني» است که از موتلفين و همفکران موسوي خوئيني‌ها است.


عضو هيئت علمي دانشگاه تربيت مدرس تاکيد کرد: در دهه 60 و 70 نيز دولت در دست دوستان موسوي خوئيني‌ها بود و عمده مشکلاتي که امروز در حوزه معيشت و اقتصاد داريم ناشي از سوءمديريت آن روز دولتمردان و حاميان فکر غربي است.


فروزنده گفت: تفکر مورد حمايت موسوي خوئيني‌ها در سنوات مختلف زمام کشور را در اختيار داشت و امروز بسياري از مشکلات کشور ناشي از طرز تفکر و مديريت آنها است، تفکري که به توانمندي داخلي اعتقاد ندارد و همواره به دنبال ارتباط با غرب بود که مشکلات ناشي از آن را پس از تصويب برجام ديديم.


وي با ‌اشاره به اينکه موسوي خوئيني‌ها خود جزء نظريه‌پردازان و مدافعان اين طرز فکر است، تصريح کرد: من توصيه مي‌کنم آنها قبل از هر چيز خود را مورد بازخواست قرار دهند و در پيشگاه ملت عذرخواهي کنند و مسئوليت رفتارهاي خود را بر عهده بگيرند.


ارتباط موسوي خوئيني‌ها و گروهک فرقان
حجت‌الاسلام علي اکبر ناطق نوري قاضي اصلي دادگاه اعضاي گروهک فرقان پيش از اين صراحتا اعلام کرده بود که اعضاي گروهک فرقان از آموزه‌هاي موسوي خوئيني‌ها استفاده کرده‌اند.

 

محمدباقر ذوالقدر که پيش از انقلاب دانشجوي رشته اقتصاد دانشگاه تهران بود از جمله کساني است که چند جلسه در مسجد جوستان حاضر شده است. او در خاطرات مرکز اسناد انقلاب اسلامي در اين باره مي‌گويد: حقيقت مطلب اين بود که موسوي خوئيني‌ها يک تفسير قرآن صددرصد مارکسيستي در يک مسجد در نياوران ارائه مي‌داد.
 

نظر مجمع روحانيون نيست
به گزارش تسنيم، مجيد انصاري عضو مجمع روحانيون مبارز درباره نامه اخير موسوي خوييني‌ها گفت که نامه خوئيني‌ها، تصميم و نظر شخصي او بوده و هيچ ارتباطي به مجمع روحانيون مبارز ندارد.
وي تصريح کرد: بنده اين نامه را در فضاي مجازي خواندم و آنچه در اين نامه نگاشته شده، نظر شخصي او بوده است.

 

موسوي خوئيني‌ها، انقلاب را فداي اميال خود کرد
صادق زيباکلام، فعال سياسي اصلاح‌طلب در واکنش به نامه مذکور گفت: هنر موسوي‌خوئيني‌ها اين است که هر چند وقت يک بار انگشت اتهام را به سمت يکي از شخصيت‌هاي نظام نشانه مي‌گيرد و روزي عليه آقاي هاشمي سخن مي‌گويد و روز ديگر خطاب به رهبري مشکلات را گوشزد مي‌کند در صورتي که اگر قرار باشد در دادگاهي متهمان به وجودآمدن وضع کنوني احضار شوند، نخستين فردي که بايد در آن دادگاه حاضر و محاکمه شود خود آقاي موسوي خوئيني‌هاست.

 

زيباکلام افزود: من از او مي‌پرسم که آقاي موسوي خوئيني‌ها آيا شما در به وجودآمدن شرايط امروز هيچ نقشي نداشتي؟ او با متهم کردن ديگران سعي مي‌کند بار مسئوليت را از گردن خود وانهد و کاري کند که مردم فراموش کنند که عامل تحريف گفتمان انقلاب خود او بوده است.
 

وي در ادامه گفت: واقعيت اين است که ما همه مقصريم؛ منِ صادق زيباکلام، عباس عبدي، تاجزاده، اصغرزاده، خاتمي و بسياري ديگر در ايجاد شرايط امروز مقصريم اما ترديد نکنيد که بيش و پيش از همه ما بزرگ‌ترين مقصر خودِ آقاي موسوي خوئيني‌هاست. اين‌که طوري رفتار کنيم که انگار همه اين مشکلات يک‌شبه ايجاد شده و خودمان به‌طور مستقيم يا غيرمستقيم در بحران‌هاي کنوني ايران نقش نداشته‌ايم، جز فرافکني و فرار از مسئوليت چيزي نيست. موسوي خوئيني‌ها آرمان‌هاي انقلاب را زيرپا له کرد و انقلاب را فداي اهداف و اميال خود کرد و عامل اصلي تحريف گفتمان انقلاب خود او است.
 

اين فعال سياسي اصلاح‌طلب در پايان با ذکر خاطره‌اي درباره شخصيت موسوي‌خوئيني‌ها گفت: موسوي خوئيني‌ها متکبرترين فردي است که به عمر خود ديده‌ام. به‌ياد دارم يکي از دانشجويانم بر موضوع تسخير سفارت آمريکا کار مي‌کرد و موفق شد با افرادي چون عباس عبدي، محسن ميردامادي، محمود احمدي‌نژاد و معصومه ابتکار درباره آن موضوع گفت‌وگو کند. او گفت که اگر بتوانم با آقاي موسوي خوئيني‌ها هم گفت‌وگويي انجام دهم، پروژه‌ام کامل مي‌شود.
 

زيباکلام افزود: به‌همين دليل از من درخواست کرد که براي راضي‌کردن موسوي‌خوئيني‌ها تلاشي بکنم؛ من هم نامه‌نگاري‌هاي متعدد با او و دفترش انجام دادم و درخواست کردم که به چند پرسش اين دانشجو پاسخ دهد و حتي از طريق دانشگاه تهران هم براي او نامه‌اي ارسال شد اما او حتي پاسخ نداد که مي‌خواهد مصاحبه کند يا نه؛ يعني حتي به خودش زحمت نداد که بگويد وقت ندارم و مصاحبه نمي‌کنم. او اگر روزگاري ادعاي استکبارستيزي داشته، بهتر است در ابتدا با استکبار دروني خود مبارزه کند.
 

ذوعلم، موسوي خوئيني‌ها را به مناظره دعوت کرد
حجت‌الاسلام ذوعلم استاد حوزه و دانشگاه و رئيس‌سابق سازمان پژوهش و برنامه آموزشي در پي انتشار نامه‌اي از موسوي خوئيني‌ها از او دعوت کرد در مناظره‌اي به واکاوي ادعاهاي مطرح شده از سوي وي بپردازند. «چه خوب بود با تحليل مشکلات، مخاطب خود را مسئولان عالي مربوطه قرار مي‌داديد و مشفقانه و مسئولانه، راهکارهاي اصلاح و بهبود وضع فعلي را ارائه مي‌کرديد. مواضع رهبر معظم انقلاب البته در بيانيه گام دوم به صراحت بيان شده و به اعتقاد بسياري از نخبگان دلسوز، اگر نبود شيوه‌ عقلاني و کارشناسيِ رهبري معظم‌له، قطعاً عزت و هويت ملّي و استقلال و مردم سالاري، کشور ما امروز در مخاطره‌ جدي قرار داشت». بنده به عنوان يک عضو کوچک ملت شريف ايران و پژوهشگر عرصه‌ کارآمدي نظام ولايي آماده‌ام در نشستي پژوهشي و علمي و در يک فضاي گفت‌وگوي منطقي با جناب‌عالي، نامه شما را به بحث و بررسي بگذاريم و اگر راه‌هاي اصلاحي هم بنظر رسيد، آن را تقديم محضر رهبر بزرگوار انقلاب و ملّت شريف ايران نمائيم.

 

گروگان‌گيري معيشت مردم براي بستن با کدخدا!
همچنين علي خضريان، نماينده مردم تهران در مجلس با ‌اشاره به نامه سرگشاده موسوي خوئيني‌ها نوشت: اينکه امثال آقاي موسوي خوئيني‌ها تلاش دارند تا نوک مطالبات اقتصادي جامعه را همزمان با رهاشدگي مشکوک بازار و بدون بازخواست از دولت، به سمت رهبري سوق دهند؛ حکايت از طراحي اتاق فکر جريان غربگرا جهت گروگان‌گيري معيشت مردم و بازتوليد ظرفيت اجتماعي بستن با کدخدا دارد.

 

به گزارش خبرگزاري‌ها، يک فعال رسانه‌اي در واکنش به نامه مذکور در توييتر نوشت: نامه موسوي خوئيني‌ها به رهبري در شرايطي که دولت مطبوع آنها با بي‌ عملي شرايط را براي مردم سخت و پيچيده کرده، داستان بدهکاريست که مي‌خواهد با داد و فرياد طلبکار شود! و چه بسا زمينه را براي طلبکاري ديگر بدهکاران فراهم کند و در آشوب ساخته شده تير خود را به هدف بزند!
 

يکي ديگر از فعالين رسانه‌اي در مطلبي نوشت:«موسوي خوئيني‌ها مسئول اصلي تسخير لانه جاسوسي آمريکا؛ شوراي بازنگري قانون اساسي؛ مسئول احراز صلاحيت رياست‌جمهوري اول (که از آن بني صدر درآمد)، عضو خبرگان، دادستان کل، نايب‌رئيس‌مجلس، عضو مجمع تشخيص و...همه و همه را بوده؛ جوري صحبت مي‌کند انگار ديشب از مريخ آمده و ديده مردم مشکل دارند».
 

همچنين يکي از فعالين فضاي مجازي در واکنش به نامه موسوي خوئيني‌ها نوشت:«ولي به نظرم موسوي خوئيني که اول انقلاب بني صدر رو تو دامن اين ملت گذاشته و بعد از اون هم 24 سال قوه مجريه کشور به دست همفکران و رفقاي گرمابه و گلستانش بوده، اگر ذره‌اي شرف داشت تا آخر عمر سر بلند نمي‌کرد، ولي خب امان از آدم دريده و بي‌حيا».
 

ادعاي عجيب موسوي خوئيني‌ها
عباس سليمي نمين مدير دفتر مطالعات و تدوين تاريخ ايران با ‌اشاره به نامه اخير محمد موسوي خوئيني‌ها خطاب به رهبر انقلاب و ماهيت اين نامه اظهار داشت: اين نامه در انتهاي کار دولت آقاي روحاني مي‌خواهد مسئوليت‌ها را از دوش يک جريان سياسي بردارد و بر دوش رهبري نظام بگذارد. سليمي نمين با بيان اينکه هدف نظام سرمايه‌داري قرار دادن اقشار مختلف در برابر همديگر و به نوعي جلوگيري از تداوم اين مدل سياسي است، گفت: آقاي موسوي خوئيني‌ها در اين نامه اين ادعاي عجيب را مطرح مي‌کند که اولاً؛ اين آمد و شدها خيلي اهميت ندارد و ثانيا اين چرخش بر اساس يک نظر عالي صورت مي‌گيرد. پس به چه دليلي وقتي آقاي خاتمي راي مردم را کسب کرد، آقايان بر اين انتخاب لقب «جنبش دوم خرداد» دادند؟

 

فرار به جلو
محمد زارع فومني دبيرکل حزب مردمي اصلاحات گفت: قبل از هر چيز نامه موسوي خوئيني‌ها  فرار رو به جلو است که به منظور تبرئه خود و دوستانش نوشته که سالهاست ادعا مي‌کنند مي‌توانند وضع کشور را سامان دهند. دولت روحاني که نااميدي و سرخوردگي را براي مردم به ارمغان آورده از ابتدا مورد حمايت موسوي خوييني‌ها بوده است و در حالي که رئيس جمهور بايد پاسخگوي نابساماني‌هاي امروز باشد، موسوي خوئيني‌ها مسئوليت‌ها را ناجوانمردانه متوجه مقام معظم رهبري کرده است.

 

پاک کردن ردپاي ‌اشرافيت
يک فعال فضاي مجازي در توييتر نوشت: نامه موسوي خوئيني به مقام معظم رهبري فرافکني و فرار به جلو براي نپذيرفتن مسئوليت و عواقب شراکت او و مدعيان اصلاحات در بوجود آمدن وضعيت کنوني کشور است. ايشان و دوستانشان باحمايت از روحاني مسئول کم شدن اعتماد عمومي، تورم، ناهنجاري‌ها، مشکلات معيشتي مردم و همه آنچه گفته اند، هستند.

 

يکي از فعالين رسانه‌اي نيز نوشت: آقاي موسوي خوئيني‌ها ظاهرا درست مي‌گويد که دم از مشکلات مردم مي‌زند. اما باطناً راست نمي‌گويد، وقتي آدرس ‌اشتباه مي‌دهد. به قول مولوي، سوراخ دعا را گم کرده؛ اما نه از سر بي‌خبري. او عمداً جا به جا و نابه‌جا نوشته، تا ردّ پاي خيانت خود و دوستانش در ائتلاف ‌اشرافيت (اصلاحات و اعتدال) را گم کند. «تا نشان سُمّ اسبت گم کنند - ترکمانا نعل را وارونه زن»!
 

دبيرکل مجمع روحانيون اگر صداقت داشت، بايد نامه را اول خطاب به خاتمي (رئيس‌شوراي اجرايي «مجمع») و احزاب کارگزاران و مشارکت، و دوم به روحاني و جهانگيري و نوبخت و زنگنه و آخوندي و ظريف مي‌نوشت. اما طوري نوشته که انگار، رهبر انقلاب ويدئو پر کرده و با ادبيات «تَکرار مي‌کنم»، خواستار راي به روحاني و ائتلاف اميد در انتخابات مجلس و شوراي شهر شد! انگار رهبري بود که آدرس بستن با کدخدا و اعتماد به اروپا را مي‌داد! و انگار نيروهاي انقلاب بودند که گفتند «ما تضمين وعده‌هاي روحاني هستيم»! يا نظام بود که وعده مي‌داد به واسطه امتياز دادن به دشمن، به اقتصاد رونق مي‌دهد و مردم را از پول يارانه بي‌نياز مي‌کند!
 

يک کاربر فضاي مجازي در توييتر نوشت: موسوي خوئيني‌ها «پدر معنوي اصلاحات» طي نامه‌اي به حضرت‌آقا از گراني‌ها و وضع موجود گله کرده، دقيقا مثل اين هست که پدري از تربيت ناصحيح پسرش شکايت کنه. جناب خوييني‌ها اين آش حاصل دست‌پخت تئوريسين‌هايي هست که شما 69 در «مرکز تحقيقات استراتژيک رياست‌جمهوري» جمع کرديد.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/37895
1 نظر
محمد مهدی صدیق نیا محمد مهدی صدیق نیا 20:58:43 - 1399/04/09
سلام در تاریخ 42سال گذشته انقلاب بیش ترین قدرت سید محمد موسوی خوئینی‌ها و هم حزبی ها و هم همفکران موسوی خوئینی‌ها داشتند اگر وضعیت اقتصادی مردم ایران خراب است باید اصلاح طلبان پاسخ دهند که وقتی حل تمام مشکلات ایران را مشروط به برجام کرده اند و ایران تمام تعهدات برجامی اش را انجام داد ولی تحریم های ایران بیشتر شده اند امام خامنه ای همیشه مخالف مذاکره با آمریکا بوده اند و همیشه بر اجرا اقتصاد مقاومتی تاکید می کرده اند اکر تمام اختیارات دست رهبری است برای چی اصلاح طلبان خودشان را می کشند تا جزو مسولین ارشد نظام شوند؟
دسته بندی