× تماس با ما
3 0 نظرات 1664 بازدید
تاریخ انتشار 12 روز پیش

امید کاذب به 1400 نداشته باشید!

امید کاذب به 1400 نداشته باشید!

اميد کاذب به 1400 نداشته باشيد!

 

 يکي از دلايل شکست هاي سياسي جبهه انقلاب، اميدواري کاذب در مقاطع انتخاباتي است. با خود مي گوئيم طرف مقابل خيلي بد عمل کرده، مردم از او ناراضي اند، پس مردم ما را انتخاب مي کنند. همين اميدواري کاذب باعث مي شود که به دنبال شناخت نيازها و مشکلات و اولويت ها نرويم؛ در نتيجه حرف اساسي ملت و زبان و ذائقه مردم را متوجه نشويم و در نتيجه شکست بعد از شکست!

 

 سال 92 که اينجانب در ستادهاي انتخاباتي هم فعاليت مي کردم همين نگاه خوش خيالي و اميدواري کاذب را مي ديدم. کارشناسان و تحليلگران جبهه انقلاب از پيروزي مي گفتند و از اينکه فلان جريان سياسي مُرد. تيتر مي زدند و مي زديم که «اصلاحات مُرد». در صورتيکه واقعاً جريان مدعي اصلاح طلبي نمرد.

 

 اساساً هيچ جريان سياسي و فکري نمي ميرد. ممکن است تضعيف شود ممکن است به گوشه اي رانده شود و سالهاي سال از قدرت به دور بماند، ممکن است از سرزميني به سرزميني ديگر نقل مکان کند، اما جريانات سياسي و فکري هيچوقت نمي ميرند. اتفاقاً همه زنده و در حال فعاليت اند.

 

 به ياد دارم چندماه قبل از انتخابات 96 مي گفتيم که اگر يک چوب خشک بيايد مقابل حسن روحاني، آن چوب خشک پيروز مي شود. شايد آن تيترها و جملات شاذ براي کُري خواندن بود اما هرچه بود واقعيت نداشت و حسن روحاني با بيش از 23 ميليون رأي پيروز قطعي انتخابات شد.

 

 حالا که يکسال به انتخابات 1400 مانده؛ برخي از تحليلگران و سياسيون در جبهه انقلاب به خيال خود، چون در مجلس يازدهم اکثريت مجلس را بدست گرفتند، پيروزي در انتخابات رياست جمهوري 1400 را قطعي مي دانند! اين خوشخيالي و اميدواري کاذب کار دست ما مي دهد!

 

 جبهه غيرانقلابي نشان داده که در عرصه اولويت سازي و ذائقه سازي براي مردم و عمليات هاي رواني و رسانه اي در برخي از مقاطع بسيار قهار و کاربلد است و بازي باخته را در دقيقه 90 به بُرد تبديل مي کند. با تردستي و خال بازي، الاغ را رنگ کرده و به جاي قناري مي فروشد!

 

 به نظر مي رسد براي نبرد نفس گير 1400 مسئوليت سنگيني برعهده اصحاب رسانه و تحليلگران جبهه انقلابي قرار دارد. سود در روشنگري و تبيين مسائل و تعريف درست اولويت ها و فرياد دردهاي مردم است نه در برخوردهاي چکشي و پرداختن به موضوعات دسته چندمي!

 

داود مدرسي يان

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/37843
0 نظر
دسته بندی