× تماس با ما
1 0 نظرات 2364 بازدید
تاریخ انتشار 12 روز پیش

باز هم جابه‌جایی شهید و جلاد

باز هم جابه‌جایی شهید و جلاد

باز هم جابه‌جايي شهيد و جلاد
 

در اين روز بود که نفاق چهره واقعي خود را نشان داد و بصيرت ملت ايران نسبت به دشمنان نقاب‌زده ارتقا يافت.

 

حال پس از گذشت 40 سال از تقابل تروريستي منافقين با نظام و ملت، دبيرکل گروهک نهضت آزادي در مصاحبه با روزنامه شرق، با روشنفکر خواندن «تروريست‌هاي منافق» تلاش کرده که جنايات سال‌هاي 60 را صرفاً به منازعه‌اي ميان دو گروه تقليل دهد. هرچند اين مصاحبه يادآور جملات مهندس بازرگان در سال 60 است که منافقين را فرزندان خود خواند، اما به نظر مي‌رسد تلاشي براي تحريف تاريخ دنبال مي‌شود. اين واقعيت تاريخي بسيار روشن است، اما عدم انتقال صحيح اين واقعيت‌ها به نسل‌هاي متمادي گاه سبب مي‌شود برخي حقايق تاريخي مورد غفلت واقع شده يا غبار فراموشي بر آن‌ها بنشيند.

 

در اين شرايط جنايتکاران بدنام مي‌کوشند با تحريف تاريخ و حتي جابه‌جا کردن جاي متهم و شاکي، در موضع طلبکاري بنشينند و به جاي آنکه پاسخگوي جنايات ضدبشري خود باشند، اعمال قانون و کيفرهاي قانوني عليه خود را با مظلوم‌نمايي، سياه نشان دهند. بر اين اساس بود که چند سال پيش رهبر معظم انقلاب در سخنراني خود در سالگرد ارتحال امام (ره) در خصوص جابه جا شدن جاي «شهيد و جلاد» هشدار دادند. نکته عجيب و البته تلخ ماجرا آنجاست که اين تحريف دقيقاً در مورد گروهکي رخ مي‌دهد که سياه‌ترين کارنامه ضدبشري و اعمال تروريستي را دارد و لکه ننگ آن با هيچ رنگي قابل پاک شدن نيست.

 

گروهک تروريستي موسوم به سازمان مجاهدين خلق که از سوي مردم به منافقين مشهور شدند، يکي از ده‌ها گروهکي بودند که مشي مسلحانه خود را پس از انقلاب حفظ کردند و نه تنها حاضر به تحويل سلاح به نظام قانوني و رسمي کشور نشدند، بلکه در 30 خرداد 1360 با اعلام قيام مسلحانه عليه نظام و مردم، به قتل و ترور مردم و مأموران حکومتي پرداختند. اين گروهک طي حدود يک دهه با سوءاستفاده از شرايط ابتدايي انقلاب و فقدان ثبات اطلاعاتي و امنيتي در کشور، به ترور هزاران نفر از شهروندان ايراني، از مردم عادي کوچه و بازار گرفته تا شخصيت‌هاي ملي همچون رئيس‌جمهور، رئيس قوه قضائيه، نخست وزير، ائمه جمعه و نمايندگان مجلس پرداخته و در راه ارعاب و وحشت افکني و حذف فيزيکي مردم و منتخبان آن‌ها از هيچ تلاشي فروگذار نکرد.

 

بر اساس برآوردها حدود 75درصد اهداف عمليات تروريستي اين گروهک را مردم عادي تشکيل مي‌دادند که هيچ گونه مسئوليت رسمي نداشتند و تنها حامي نظام و انقلاب بوده‌اند. جالب اينجاست که منافقان پست در کمال وقاحت در نشريه ارگان رسمي خود به صراحت مسئوليت اعمال تروريستي فوق را مي‌پذيرفتند و به آن مباهات مي‌کردند.

 

به تدريج اين سازمان به آغوش صدام حسين تکريتي غلتيد و با تبديل شدن به مزدور رژيم بعث عراق، درست در حين جنگ تحميلي، عمق رذالت و وابستگي خود را نمايان ساخت. در اين مرحله سازمان و عوامل آن در جايگاه ستون پنجم ارتش بعثي، نقش‌آفريني کرده و با جاسوسي از داخل خاک ايران براي ضربه زدن به رزمندگان ايراني و موشکباران شهرهاي ايران به کمک صدام شتافتند. فضاحت اين خوش خدمتي منافقين براي ارتش بعث را مي‌توان از اسناد و فيلم‌هاي استخبارات عراق که پس از سقوط صدام منتشر گرديد، فهميد. با همه اين‌ها نظام جمهوري اسلامي در مورد بسياري از اعضا و هواداران اين تشکيلات با عفو و رأفت اسلامي برخورد کرده و همين عفو و رأفت سبب ريزش تدريجي بسياري از اعضاي اين گروهک شده است. عمده منافقيني که در مقطع پايان جنگ تحميلي در زندان به سر مي‌بردند از اعضاي حامي مواضع تروريستي اين گروهک بوده‌اند که از رأفت نظام سوءاستفاده و همچنان در زندان ارتباطات تشکيلاتي خود را حفظ کرده بودند.

 

طبيعي است که رأفت بيشتر در مواجهه با اين تروريست‌ها و احياناً آزادي آن‌ها مي‌توانسته به بهاي شهادت جمع بيشتري از مردم بيگناه ايران بينجامد که اين حالت به هيچ روي قابل قبول نبود. تصميم منطقي نظام در اعمال کيفر قانوني اين تروريست‌ها، تنها گزينه‌اي بود که در پيش رو وجود داشت و موجب پيشگيري از وقوع جنايت‌هاي تروريستي بزرگ‌تري در آينده شد. هرچند تصميم عقوبت تروريست‌ها، تصميم کليت نظام و مورد اجماع همه نيروها و مسئولان وقت بوده، حال پس از گذشت چند دهه، عده‌اي از حاميان و بعضاً مجريان اين تصميم با طرح شبهه‌افکني‌هايي، فضا را براي مظلوم‌نمايي نفاق فراهم مي‌آورند. حتي اگر به دليل کم کاري و قصور، ماجراهاي تلخ ترورهاي دهه 60 را براي جوانان نسل سومي و چهارمي بازگو نکرده‌ايم مقايسه‌اي ساده ميان تعداد تروريست‌هاي عقوبت شده قربانيان ترور، خود گوياي عمق فاجعه است.


چگونه مي‌توان تعداد بيش از ده‌ها برابري قربانيان ترور را در مقابل تروريست‌هاي کيفرشده ناديده گرفت و به جاي تأسف بر اين جنايات به حال تروريست‌ها دلسوزي کرد؟ البته نمي‌توان انکار کرد که کم کاري و قصور در انتقال حقايق صورت گرفته و بايد جبهه مؤمن انقلابي براي غبارزدايي از اين واقعيت تاريخي و موارد مشابه تلاش بيشتري کند تا جاي شهيد و جلاد عوض نشود.

 

محمدجواد اخوان

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/37840
0 نظر
دسته بندی