× تماس با ما
3 0 نظرات 2161 بازدید
تاریخ انتشار 12 روز پیش

پاسخ رسایی به مصاحبه مسئول دفتر ناطق نوری

پاسخ رسایی به مصاحبه مسئول دفتر ناطق نوری

 پاسخ رسايي به مصاحبه مسئول دفتر ناطق نوري

 

 وقتي ناطق وزير کشور بود، طبري چه مسئوليتي گرفت؟

 

بعد از انتشار توييتي که در آن سئوالاتي در باره ارتباط اکبر طبري و اکبر ناطق نوري پرسيده شده بود، يکي از رسانه‌هاي همسو با ايشان، مصاحبه‌ اي با مسئول دفتر آقاي ناطق نوري (بدون اشاره به هويت وي) منتشر کرد. بابت ارائه اين توضيحات سپاسگزاريم. (متن کامل آن را اينجا yun.ir/4ykapf بخوانيد)

 

در توضيحات ارائه شده توسط دفتر آقاي ناطق نوري اين مطالب آمده است:

1. توييت رسايي در راستاي جريان نفاق و همراه با افترا و دروغگويي و تشويش اذهان عمومي با هدف انحراف در مسير پرونده محاکمه طبري است.

 

2. طبري فرماندار نور نبوده و "مطلقا و در هيچ دوره‌اي نه آشنايي شخصي، نه ارتباط کاري و سازماني، چه به صورت مستقيم و يا غير مستقيم با حوزه علميه، دفتر جناب آقاي ناطق نوري و يا شخص آقاي ناطق نداشته است."

 

3. ناطق نوري هيچ توصيه‌اي براي طبري نداشته و در دوره رياست مرحوم آيت الله شاهرودي بر قوه قضاييه، مخاطرات حضور طبري را به ايشان يادآور شده‌اند که شاهدان آن موجودند.

 

4. ناطق نوري از رياست دفتر بازرسي دفتر رهبري استعفا داده و برکنار نشده است.
 
5. از رسايي شکايت مي‌کنيم.

 

اکنون با توجه به توضيحات ارائه شده، چند سئوال جديد مطرح مي‌شود که پاسخ به آنها مي‌تواند ابهامات بوجود آمده را برطرف کند: 

اکبر طبري در ابتداي دهه شصت، مسئول کتابخانه منافقين در روستاي متي کلاي بابل بوده است که بعد از ترور برخي از فعالان انقلابي شهر توسط منافقين‌، وقتي خانه‌هاي تيمي منافقين مورد بازرسي نيروهاي سپاه قرار مي‌گيرد، طبري که در يکي از خانه‌هاي تيمي حضور داشته، بازداشت مي‌شود اما به دليل اينکه مستقيما اقدام مسلحانه‌اي نداشته و اظهار توبه و ندامت مي‌کند، پس از مدتي آزاد مي‌شود.

 

اکبر طبري سال 61 تا 63 دوره سربازي را در پليس راه نور مي‌گذراند و از همان جا وقتي آقايان به شهرستان نور تردد داشته‌اند به عنوان نيروهاي اسکورت پليس راهنمايي، همراه ايشان شده و باب آشنايي‌اش را باز مي‌کند و چون روابط عمومي قوي و موثري در برقراري ارتباط با افراد داشته بلافاصله پس از سربازي، به عنوان بخشدار منطقه بلده شهرستان نور منصوب مي‌شود! وي در حالي به اين سمت مي‌رسد که آقاي اکبر ناطق نوري وزير کشور و برادر ايشان (احمد) نماينده دور اول و دور سوم به بعد مجلس از حوزه انتخابيه نور و محمود آباد بودند.

 

طبري بعد از بخشداري در نور، مدتي به وزارت کشور مي‌رود تا در دولت دوم هاشمي رفسنجاني در حالي که آقاي ناطق نوري رييس مجلس و برادر ايشان، نماينده حوزه انتخابيه نور و محمودآباد بوده‌اند، فرماندار محمودآباد مي‌شود! و در دوره آقاي شاهرودي به قوه قضاييه کوچ مي‌کند.

 

اما قطعه ديگر اين پازل، کيومرث نياز آذري اهل بابل است. وي از سال 60 تا 63 رييس اطلاعات سپاه بابل (زماني که طبري توسط نيروهاي سپاه بازداشت مي‌شود و پس از سربازي بخشدار بلده نور مي‌شود) و پس از آن، مدتي مديرکل اطلاعات لرستان و در دولت هاشمي رفسنجاني پس از تاسيس وزارت اطلاعات به عنوان اولين مديرکل اطلاعات استان مازندران انتخاب مي‌شود (زماني که طبري اهل بابل، فرماندار محمودآباد مي‌شود) و تا پايان دولت دوم خاتمي نيز در اين سمت باقي مي‌ماند. نهايتا در ابتداي دولت احمدي نژاد بعد از دو دهه، وقتي از اين سمت کنار گذاشته مي‌شود، با توصيه آقايان به رياست دانشگاه‌هاي آزاد منطقه شمال ايران (گلستان‌، مازندران و گيلان) منصوب مي‌شود.

 

ارتباط تنگاتنگ نياز آذري با ناطق نوري و هاشمي رفسنجاني و حضور آنها در ويلاي روستاي خليل کلاي نياز آذري مسئله پنهاني نيست از جمله وقتي ناطق و هاشمي در ايام فتنه سال 88 با غيبت در مراسم تحليف بيت رهبري به آن ويلا مي‌روند. ارتباط اکبر طبري با خانواده نياز آذري و رشوه‌هاي اخذ شده بابت رهايي فرزند متخلف نياز آذري، بخش کوچک اين ماجرا مي‌باشد.

 

اکنون چند نکته و سئوال جديد درباره ارتباطات اکبر طبري...

 وقتي ناطق وزير کشور بود، طبري چه مسئوليتي گرفت؟

 

1. بنده در توييتي که منتشر کردم‌، هيچ اتهامي را متوجه آقاي ناطق نوري نکردم و فقط سئوالات و ابهامات موجود از جمله حمايت‌هاي اداري از طبري و لزوم بررسي هزينه ساخت حوزه علميه مجلل آقاي ناطق در لواسان را تا حدودي مطرح کردم تا در مسير رسيدگي پرونده مورد توجه قرار گيرد.

 

2. ادعاي عدم شناخت شخصي مطلق و عدم ارتباط کاري و سازماني "مستقيم و غير مستقيم" اکبر طبري با ناطق نوري به مزاح بيشتر شبيه است آن هم در حالي که طبري در زمان وزارت کشوري ناطق نوري، بخشدار منطقه بلده شهرستان نور شده و سپس در زمان رياست وي بر مجلس و نمايندگي برادرش در حوزه انتخابيه نور و محمودآباد، به فرمانداري شهرستان محمودآباد منصوب مي‌شود. 

 

 در خصوص حامي مالي حوزه علميه مجلل آقاي ناطق نوري در لواسان و ادعاي عدم حمايت طبري، لازم است با بررسي اسناد‌، ضابطان پرونده و قاضي دادگاه اعلام نتيجه کنند.

 

3. ادعا شده که ناطق نوري هيچ توصيه‌اي نسبت به طبري نداشته بلکه در دوره رياست آيت الله شاهرودي، در اين خصوص هشدار داده است. اولا طبري در زمان وزارت کشوري ناطق نوري، بخشدار و در دوره رياست مجلس وي، فرماندار محموداباد در کنار نور مي‌شود که اين بالاتر از هر توصيه‌اي است.

 

ثانيا اگر آقاي ناطق نوري در جايگاه حساس مسئوليت بازرسي دفتر رهبري در اين خصوص و پس از نامه هشدار آميز مرحوم آقاي مروي، نکاتي را به آيت الله شاهرودي يادآور شده، مستندات آن را منتشر کند. مخاطراتي که آقاي ناطق نگرانش بوده و يادآور شده چه اموري بوده؟ در صورت صحت اين ادعا چرا رييس بازرسي اين نهاد مهم‌، وقتي آقاي شاهرودي به اين مخاطرات توجه نکرده، موضوع را رها کرده است؟ 

 

ثالثا اگر ادعاي مذکور را بپذيريم، صراحتا دفتر وي به سکوت ناطق نوري در دوره رياست آقاي آملي لاريجاني اذعان مي‌کند! سئوال اين است که چرا ناطق نوري فقط در دوره آقاي شاهرودي احساس خطر کرده و درباره طبري تذکر داده‌ ولي با اينکه در دوره آقاي آملي لاريجاني هم مسئوليت بازرسي را داشته اما ادعان مي‌کند که اين نکات را به وي يادآور نشده است؟! چرا سکوت کرده است؟ آيا مخاطراتي که در دوره آقاي شاهرودي داشته در دوره اقاي آملي لاريجاني برطرف شده؟

 

4. در متن توييت اول به عزل يا برکناري آقاي ناطق از بازرسي اشاره نشده بلکه تعبير "کنار گذاشتن" وي بکار برده شده. بديهي است که استعفاي آقاي ناطق مي‌توانست مورد پذيرش قرار نگيرد و ايشان کنار گذاشته نشود. دفتر وي درباره اينکه چرا وي به تصميم استعفا سوق داده شد نيز چيزي نگفته است و شايد اگر به دلايل استعفا در ماه‌هاي نزديک به انتخابات هم اشاره مي‌شد، به جا بود.

 

5. بنده براي حضور در دادگاه و طرح سئوالات مهمتر همراه با مستندات آمادگي دارم.

 

نکته پاياني: تنها نکته اشتباه در توييت قبل، عدم فرمانداري وي در نور بود که صحيح آن بخشداري در منطقه بلده شهرستان نور و فرمانداري در محمودآباد (همجوار نور) بود. نه در توييت قبلي و نه در اين متن، آقاي ناطق نوري به شراکت در مفاسد اقتصادي اکبر طبري متهم نشده اما همچنان سئوال مهمتر از مفاسد طبري، اين نکته است که چطور در طول اين 40 سال‌، کمترين حد ارتباط و همکاري با منافقين در گزينش‌هاي موشکافانه  به درستي مورد توجه قرار مي‌گرفت و مانع از استخدام يک فرد حتي به عنوان آبدارچي يک مجموعه اداري مي‌شده اما اکبر طبري با اين سابقه، تا اين اندازه در سيستم اداري کشور ارتقا يافته است! چرا و چگونه و با چه انگيزه‌هايي؟!

 

حتما طبري‌هاي ديگري هم در بدنه مديريتي کشور حضور دارند و تحت حمايت قاصرانه يا مقصرانه افراد با نفوذي هستند و توانسته‌اند در اين جايگاه‌ها و حتي رده‌هاي بالاي نظام نفوذ کنند که امور کشور گاهي قفل مي‌شود.

 

بررسي اين موضوع که سئوال اصلي مردم است به ريشه‌يابي اين فساد بزرگ کمک مي‌کند خصوصا حالا که اراده آيت الله رييسي در مبارزه با فساد بويژه آغاز آن از درون قوه قضاييه، سبب افزايش اميد مردم به نظام اسلامي شده است، نبايد به سادگي از کنار آن گذشت.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/37838
0 نظر
دسته بندی