× تماس با ما
1 0 نظرات 437 بازدید
تاریخ انتشار 20 روز پیش

13 توصیه سازمانهای آمریکایی به کمیته ملی حزب دموکرات درباره برجام

13 توصیه سازمانهای آمریکایی به کمیته ملی حزب دموکرات درباره برجام

 13 توصيه سازمانهاي آمريکايي به کميته ملي حزب دموکرات درباره برجام

 

به گزارش تارنماي اينترنتي شوراي ملي ايرانيان آمريکايي (ناياک)، اين مجموعه و 12 سازمان ديگر طي نامه‌اي به کميته ملي حزب دموکرات، درخواست کرده‌اند به طور رسمي اعلام کند که در صورت پيروزي جو بايدن، دولت آمريکا بدون پيش‌شرط به برجام بازگشته و به تعهداتش عمل خواهد کرد.

 

 در اين نامه با اشاره به شکست «فشار حداکثري» دولت ترامپ، ذکر شده که علي‌رغم اختلاف‌نظرهايي ميان جناح‌هاي چپ و ميانه حزب دموکرات، عموم نامزدها و سياست‌مداران اين حزب بر مطلوبيت برجام در تحديد برنامه هسته‌اي ايران و گشايش کانال‌هاي ديپلماتيک ميان ايران و آمريکا، تأکيد داشته‌اند.

 

نويسندگان معتقدند بازگشت دولت احتمالي بايدن به برجام ضمن کاهش خطر رقابت هسته‌اي در غرب آسيا و کاهش تنش‌هاي منطقه‌اي، اعتبار بين‌المللي آمريکا را نيز احيا خواهد کرد. همچنين ابراز اميدواري کرده‌اند تداوم برجام، طرف‌هاي اين توافق را به پيمودن مسير ديپلماسي چندجانبه براي حل ديگر اختلافات ايران و غرب ترغيب کند.

 

مهم‌ترين سازمان‌هاي امضاکننده اين نامه عبارت‌اند از ناياک، انديشکده سياست خارجي براي آمريکا، مرکز سياست ملي ترومن، سازمان‌هاي پيروزي بدون جنگ، انقلاب ما، دفاع مشترک و شوراي زندگي جهاني.

 

به نظر مي‌رسد طرح اين مطالبه و افزايش فشارها بر دولت آتي آمريکا در جهت احياي برجام، از نتايج مستقيم گام‌هاي کاهش تعهدات ايران باشد که مطلوبيت امنيتي برجام در سياست‌هاي منطقه‌اي و بين‌المللي غرب را بيش از پيش يادآور شده و اهرم‌هاي فشار ايران براي بازگشت آمريکا و اروپا به تعهدات‌شان را تقويت کرده است.

 

انديشکده تبيين

 

https://www.niacouncil.org/news/jcpoareentrydncletter

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/37732
0 نظر