× تماس با ما
3 2 نظرات 1121 بازدید
تاریخ انتشار 28 روز پیش

کورس اصلاح‌طلبان برای سیاه‌نمایی از اوضاع کشور

کورس اصلاح‌طلبان برای سیاه‌نمایی از اوضاع کشور

کورس اصلاح‌طلبان براي سياه‌نمايي از اوضاع کشور

 

غلامرضا انصاري فعال سياسي اصلاح‌طلب و عضو شوراي مرکزي حزب اتحاد ملت در بخشي از مصاحبه خود با شماره پنجشنبه گذشته روزنامه آرمان ملي مدعي کشنده بودن تحريم‌هاي آمريکا شده و اظهار کرده است:

 

"شرايط امروز جامعه با توجه به بحران پاندمي کرونا، تحريم‌هاي سخت و کشنده‌اي که آمريکا عليه کشورمان اعمال کرده، نارضايتي‌هايي که در دي‌ماه 96 و آبان 98 اتفاق افتاد و با توجه به شرايط تورمي و رکودي که امروز بخش‌هاي اصلي توليد و خدمات را دچار اختلال کرده شرايط بسيار حساس و شکننده‌اي است."

 

او همچنين مي‌گويد: بحث ناکارآمدي و وعده‌هاي داده و عمل نشده شرايطي را به‌وجود آورده که امروز يأس و دلمردگي در فضاي عمومي به اوج خود رسيده و امروز سرمايه‌هاي اجتماعي بسيار نسبت به تحولات اساسي در درون جامعه اميد چنداني ندارند.1 

 

*حقيقتا اين سطح از سياه‌نمايي را حتي دشمنان خارجي ايران هم عليه کشورمان رواداري نمي‌کنند!

 

براستي بايد پرسيد که آمريکا بعنوان دشمن خارجي شماره يک ايران اسلامي چقدر بايد وقت مي‌گذاشت و پول خرج مي‌کرد تا يک نفر از داخل کشور با اشاره و هدايت کاخ سفيد حاضر باشد از "کشنده بودن تحريم‌ها" سخن بگويد؟

 

اما شاهديم که آمريکا يک عباسي هم در اين زمينه خرج نکرده ولي شنواي اين عبارت از جانب يکي از رجال سياسي اصلاح‌طلب است.

 

از اين حقيقت بگذريم که اثر تحريم‌ها بر اقتصاد کلان ايران امروز به کمتر از 30 درصد رسيده است و ايران اسلامي هم توانسته به آن حد از قدرت برسد که حتي تحريم شدگان آمريکا در ونزوئلا را نيز از خطر تحريم برهاند.

 

اما نکته اينجاست که بايد فکري به حال اين سياه‌نمايي مورد اشاره کرد که بر اکتاف اصلاح‌طلبان سوار شده است...

 

يک روز معاول اول رئيس جمهور از شرايط ته درّه سخن مي‌گويد، يک روز سخنگوي فلان حزب اعتدالي از سخت‌تر از جنگ بودن شرايط خبر مي‌دهد، يک روز عبارت کشنده بودن تحريم‌ها را مي‌شنويم و روز ديگر هم به رأي‌العين مي‌بينيم که سخنگوي دولت در تمام قيام و قعود خود از اثر تحريم‌ها حرف مي‌زند!

 

تحليلگران مي‌گويند اين مقوله اگر مورد برخورد و مداقّه قرار نگيرد؛ جامعه را به تصور زيست جهنمي ميرساند. ولو حتي اگر در بهشت زندگي کنند... و سبب‌ساز فتنه‌اقتصادي مي‌شود. کما اينکه شاهد پيش‌لرزه‌هايي مثل ديماه 96 و آبان 98 نيز به همين دليل بوديم و اثر سياه‌نمايي‌هاي چندين ساله بر اعتراضات معقول سوار شد و کار به خيابان کشيد.

 

گفتنيست مقام معظم رهبري تاکنون بارها و بارها پيرامون خطر سياه‌نمايي، بزرگنمايي از مشکلات و تقلا براي نااميد کردن مردم هشدار داده‌اند.

 

1.http://www.armanmeli.ir/fa/print/main/290096

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/37612
2 نظر
پژمان برزعلی پژمان برزعلی 00:18:28 - 1399/03/25
امان از کم خردی مسئولین که نمیدانند چطور آب در هاونگ می کوبند. کاش قبل از اینکه اینها سیاستمدار شوند، درس سیاست می آموختند. ولی چون در تمام دوران تحصیلی حتی آنها که باصطلاح رشته علوم سیاسی میخوانند، سبک رفتار سیاسی آموزش داده نمی شود بلکه فقط نتایج رفتار های سیاسی بدانها یادآوری می شود، دیگر انتظاری نیست افرادی مانند ایشان این حرف ها را نزند
حمدالله سعیدی حمدالله سعیدی 16:48:59 - 1399/03/26
خوب بابا اصلاح طلبها باید برای سال آینده کاندید معرفی کنند اگر سیاه نمایی نکنند پس باید چه چوری سنت انداختن تمامی مشکلات رو بر روی دوش دولت قبلی را انجام بدهند و تازه چه چوری باید به جامعه القاء کنند که "کی بود کی بود من نبودم" بالاخره با هر بی شرافتی که شده حتی بقیمت فروش آبروی کشور باید دستکشهای سفید شونو نشون مردم بدهند
دسته بندی