× تماس با ما
2 2 نظرات 2605 بازدید
تاریخ انتشار 12 - 1399/03/22

نخور! آقای عبدی نخور!

نخور! آقای عبدی نخور!

نخور! آقاي عبدي نخور!

عباس عبدي درباره راي منفي به اعتبار نامه تاجگردون نوشته "برايم هم مهم نيست او راي بياورد يا نياورد. در جامعه‌اي که در بالاترين سطح دستگاه قضايي آن سال‌هاي متمادي وضعيتي بوده که گوشه‌اي از آن را در دادگاه اکبر طبري ديديم، پرداختن به اين که فلان نماينده کسي را براي شغل معرفي کرده نوعي شوخي و اتلاف وقت است. 


او مي افزايد: مشکل مجلس، وجود نماينده زير ده درصدي است! مشکل مجلس، رقابتي نبودن است... مشکل، منع ورود نمايندگاني است که بتوانند نقش مدرس را ايفا کنند و الا نمايندگاني که نقش تَدَيُّن‌ها را بازي کنند زياد پيدا مي‌شوند.


عبدي سرانجام مي نويسد: "پيشنهاد مي‌کنم جمله عيسي مسيح را هنگامي که ديد بدکاره‌اي را مي‌خواهند سنگسار کنند در ابتداي راي‌گيري براي هر کسي که اعتبارنامه‌اش مورد اعتراض است تکرار کنند. "نخستين سنگ را کسي پرتاب کند که خود شرمسار گناهي نباشد." در پي اين سخن همه سنگ هاي خودشان را به زمين انداختند و رفتند. کساني راي منفي دهند که از هيچ رانتي بهره‌مند نشده باشند از جمله رد صلاحيت رقباي قدرتمند".

درباره اين استدلال گفتني است:
تاجگردون، برکشيده دولت اصلاحات است. او سالهاي 1373 تا 1380، رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي فارس بود. سپس از 1380 تا 1383 معاونت پارلماني و  پس از آن تا 1384، معاونت امور اقتصادي سازمان مديريت دولت خاتمي را برعهده داشت. در مجلس دهم نيز عضو فراکسيون اميد و رئيس کميسيون برنامه و بودجه بود. بنابراين  پرونده او براي مدعيان اصلاح طلبي مهم است.

ثانيا تخلف و فساد در هر دستگاهي ممکن است رخ دهد. مهم اين است که اراده بر لاپوشاني و حمايت  است يا برخورد با وجود هزينه براي نظام؟ اهتمام به محاکمه امثال طبري و قاسم زاده، حسين فريدون و پوري حسيني و مهدي هاشمي و نمايندگان متخلف مجلس، حاکي از سلامت و اراده مبارزه با فساد است. همين، حاميان سياسي  و گفتماني فساد را هراسان مي کند.

ثالثا امثال عبدي به اعتبار جاده صاف کني و توجيه گري رويکرد دولت هاي مدعي اصلاحات و اعتدال (و ائتلاف با مدعيان مفسد سازندگي) در مظان اتهام تدليس و تلبيس با مردمند.

از امثال عبدي چند نوشته در اعتراض به زمينه چيني مديران دولت هاي مذکور براي مفاسد شهرام جزايري و بابک زنجاني و رسول دانيال زاده و سلاطين سکه و ارز و قاچاق و... منتشر شده، در حالي که عبدي ها در نوع انتخابات، پوستر چسبان هاي اشرافيت  بوده اند؟!
 

رابعا در انتخابات اخير، اصلاح طلبان چند ليست داشتند و ادعاي رقابتي نبودن مسموع نيست. همچنين در انتخابات پارلماني برخلاف  رياست جمهوري، به اعتبار عدد نامزدها، پراکندگي راي وجود دارد و درصد آرا عموما پايين است.


اما هيچ جا ثابت نشده که تعداد راي، موجب سلامت يا فساد نمايندگان باشد. نمايندگان اصلاح طلب مجلس ششم در تهران و برخي شهرها که اتفاقا راي هاي بالايي هم کسب کرده بودند، طرف اصلي رشوه هاي شهرام جزايري بودند و جالب اين که عبدي، سرمقاله نويس دائمي روزنامه يکي از همين نمايندگان است!

خامسا، عبدي به درستي از "شهيد مدرس" و "تدين"نام برده، اما به قول معروف سوراخ دعا را گم کرده! مدرس برخلاف مدعيان اصلاح طلبي، مغضوب انگليسي ها بود و توسط گماشته همان ها به شهادت رسيد، نه اين که تحت الحمايه وزارت خارجه و بنگاه هاي رسانه اي و اطلاعاتي انگليس باشد. اگر تدين به صورت مدرس سيلي زد، برخي نمايندگان آلوده در مجلس نهم و دهم، به صورت ارزش ها و آرمان ها پنجه کشيدند. اشک آقاي علي اصغر زارعي از خيانت تصويب عجولانه برجام، کم از صورت سرخ مدرس ندارد.

در فراکسيون اميد نمايندگاني را ديديم که براي عکس يادگاري با مسئول سياست خارجي اروپا، نزديک بود همديگر را زير پا بگذارند. دها تن از همين ها به خاطر اسناد فساد، رد صلاحيت شدند اما عبدي ها به جاي سرافکندگي، از شوراي نگهبان طلبکاري مي کنند!

و بالاخره اين که کار مجلس در بررسي اعتبار نامه ها سنگسار کردن نيست. بر عهده آنهاست که در صورت احراز تخلف اشخاص، راي منفي بدهند. اما ژست پارسايي و استناد به کلام حضرت عيسي (ع) از  امثال عبدي عجيب است. آنها دائما توسط رسانه هاي فاسد بيگانه شارژ و دوپينگ مي شوند؛ و سر سفره نشريات آلوده حاضرند. نشرياتي که مديران آن، از ادامه رفاقت با مفسداني چون جزايري (در حد رفاقت بساط کله پاچه) پرهيز ندارند.

عبدي پاي چنين بساط متعفني چگونه رويش مي شود عليه فساد قلم بزند و به ديگران سنگ بيندازد؟ چرا؟ به رندي که دزدانه وارد زمين مردم شده بود و هنوانه مي خورد، گفتند نخور! حرام است. گفت من براي شيريني و خنکي اش مي خورم نه براي حلال و حرام آن!

 

محمد ايماني

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/37565
2 نظر
وحید لطفی وحید لطفی 01:11:03 - 1399/03/23
بهتر بود در انتها مینوشتید شکر نخور آقای عبدی شکر نخور
Ali Delsetani Ali Delsetani 08:16:26 - 1399/03/23
یعنی میفرماین که چون فساد هست و زیاد شده دیگه ولش کنین هرطور میخواد بشه چرا برخورد ؟
دسته بندی