× تماس با ما
3 1 نظرات 1488 بازدید
تاریخ انتشار 28 روز پیش

چرا سپاه به سیاست و اقتصاد و... ورود پیدا می کند؟!

چرا سپاه به سیاست و اقتصاد و... ورود پیدا می کند؟!

چرا سپاه به سياست و اقتصاد و... ورود پيدا مي کند؟!

 

پاسخ شبهه :

 

1. آنانکه چنين شبهه هايي را ايجاد ميکنند يا از قانون اساسي و قوانين مجلس شوراي اسلامي و اساسنامه ي سپاه آگاهي ندارند، يا مغرضند و عملکرد شايسته ي سپاه را مانع نيات شوم خود ميبينند ، لذا درصدد تخريبند.

2. اگر اين مدعيان واقعا تابع قانون هستند ، به توضيحات زير دقت کنند:

عملکرد سپاه دقيقا مطابق قانون اساسي است:


اصل 150 قانون اساسي: 
وظيفه سپاه ، نگهباني از انقلاب و دستاوردهاي آن است.
- بنابراين هرتهديد وآسيبي که متوجه انقلاب و آرمانهاي آن شود، در هر جا و هرمکاني ، سپاه طبق قانون بايد دخالت و مقابله کند.

 

اصل 147 قانون اساسي:
نيروهاي مسلح موظفند که با حفظ آمادگي رزمي خود در برنامه هاي اقتصادي ، اجتماعي وفرهنگي دولت مشارکت کنند.
- اين اصل ، نتنها به سپاه اجازه داده ، بلکه موظف کرده که در پيشبرد فعاليتهاي دولت ، با آن همکاري و مشارکت نمايد.

 

* طبق ماده 10 اساسنامه سپاه، مصوب 61/6/15 مجلس شوراي اسلامي ، يکي از وظايف سپاه، مشارکت در عمليات امدادي به هنگام بروز بلايا، حوادث و انجام خدمات امدادي، آموزش، توليدي، جهادسازندگي و.... ميباشد.

- پس طبق قانون، سپاه ، هرکجاي کشور که نياز به آباداني ، طرح هاي عمراني و سازندگي دارد ، براي کمک به دولت و گاها ، مواردي که دولت کوتاهي ميکند، بايد ورود کند.

 

* طبق اساسنامه مصوب مجلس: يکي از وظايف سپاه ، همکاري با ارگانهاي اطلاعاتي کل کشور است.

- براساس اين قانون ، حفاظت اطلاعات سپاه ، هم با وزارت اطلاعات همکاري ميکند و هم مواردي که شايد دولت کوتاهي کند مثل دستگيري متهمان دانه درشت اقتصادي ، مستقيما وارد عمل ميشود که موارد زيادي دراين چندسال اخير مشاهده شده.

 

* طبق اساسنامه مصوب مجلس: 
سپاه موظف است عملکردش براساس تدابير و رهنمودهاي رهبري که فرمانده کل قواست، باشد.

 

-  رهنمود رهبرمعظم انقلاب درخصوص فعاليتهاي سپاه اينگونه است ، که هم مهرتأييد عملکرد است و هم دستور :


* سپاه علاوه بر حفظ امنيت و مسائل دفاعي   درعرصه هاي ديگر همچون سازندگي، عمراني ، خدمت رساني به محرومان ، مسائل فرهنگي و هنري و توليد فکرانقلابي نقش آفرين و تأثيرگذاراست که «اين اقدامات بايد ادامه يابد». 95/6/28

* براساس اين قوانين ، سپاه اقدام به تأسيس، بسيج مستضعفين ، بسيج سازندگي، قرارگاه سازندگي خاتم الانبيا  نموده و نيز اردوهاي سازندگي براي محروميت زدايي از مناطق محروم برگزار ميکند.

* همه ي  مردم ايران ، آنهايي که منصفانه قضاوت ميکنند ، ميدانند که عملکرد سپاه در عمران وآباداني و اجراي پروژه هاي بزرگ سازندگي  و ازهمه مهمتر ، ايجاد امنيت و حفظ منافع ملي کشور بسيار مفيد و موثر بوده است.


حتي مردم منطقه هم ميدانند که سپاه پاسداران، چه زحماتي را در مقابله با ترويستها و اشرار متحمل ميشوند.
اما آنچه باعث عصبانيت دشمن ميشود اين است که سپاه ، يک نهاد انقلابي ، اسلامي و تحت فرمان رهبريست واين باب ميل دشمنان نيست ، لذا درحدتوان، سعي برتخريب وجهه آن دارند.

 

* امام خميني( ره ) :
 اگر سپاه نبود کشورهم نبود.

 

* امام خامنه اي( مظله العالي ) :
سپاه ، سنگر مستحکم انقلاب است.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/37480
1 نظر
امین زارعی امین زارعی 12:10:34 - 1399/03/19
فکر کنم در این چند سال با خدماتی که نیرو های مسلح در مقابل دشمن به کشور و مردم کرده اند اکثریت جامعه متوجه شده اند که اگر ارتش و سپاه به خیلی از مسائل ورود نمیکردند الان ایران تبدیل شده بود به چند ایالت زیر نظر امریکا(البته بعد از قتل عام ایرانیان)، موضوع خیلی سادس از لحاظ وضعیت جنگی خیلی ها فکر میکنند در صلح هستیم ولی اینگونه نیست، الان در اوج جنگ اقتصادی، اطلاعاتی، بیولوژیکی و حتی نظامی هستیم، و نیرو های مسلح در حال دفاع و هجوم به دشمن در همه حوزه ها هستن،بنظرم کسانی که این حرفها را در جامعه پخش میکنند صد در صد خائن و بعضا نفوذی هستند #نهانخانه
دسته بندی