× تماس با ما
3 0 نظرات 883 بازدید
تاریخ انتشار 10 - 1399/03/17

کمک‌های گسترده مالی عربستان و امارات به “اتحاد علیه ایران هسته‌ای” در آمریکا

کمک‌های گسترده مالی عربستان و امارات به “اتحاد علیه ایران هسته‌ای” در آمریکا

کمک‌هاي گسترده مالي عربستان و امارات به “اتحاد عليه ايران هسته‌اي” در آمريکا

 

ريشه و علت دشمني و کينه ورزي دولت ترامپ عليه ايران مسئله اي ديرينه و با سابقه است. ادعاهاي مطرح در مورد اينکه علت دشمني آمريکا عليه ايران فعاليت هاي هسته‌اي، ايجاد بي ثباتي منطقه اي و همچنين اقدامات سرکوبگرانه از سوي ايران است نيز تنها بهانه جويي هاي آمريکا براي اثبات فرضيات سياستمداران اين کشور است که حتي برجام را عامل افزايش ثبات و امنيت منطقه دانسته اند.

 

دو نهاد “اتحاد عليه ايران هسته اي” و “پروژه مقابله با افراط گرايي” جهت انحراف توجه سياستمداران آمريکايي از تهديدات عربستان، امارات و اسرائيل در منطقه به سمت ايران، توسط دو بنيانگذار اوليه و تامين کننده مالي اين دو نهاد که دو ميلياردر يهودي هستند، ايجاد شده است. اين دو يهودي هر ساله صدها هزار دلار را براي انجام فعاليت هاي اين دو نهاد عليه ايران هزينه کرده اند. بودجه دو نهاد مذکور در سال 2008 حدود 2 ميليون دلار بوده و در چند سال اخير افزايش چشمگير داشته است به نحوي که بودجه مزبور به به مبلغ چشمگير 22 ميليون دلار در سال 2017 رسيده است.

 

علت افزايش بودجه اين دو نهاد، اعطاي کمک هاي مالي کلان از سوي مقامات امارات و عربستان به اين دو موسسه در نتيجه رايزني‌هاي بنيانگذارن آن‌ها مي‌باشد. بر همين اساس، توماس کاپلان، يکي از تامين کنندگان مالي موسسه اتحاد هسته اي عليه ايران، در چند سال گذشته حداقل 24 سفر به امارات داشته و با حاکم امارات ملاقات کرده است.

 

بر اساس ايميل هاي دريافتي از افراد داخل نهادهاي اماراتي و عربستاني، مقامات اين دو کشور در چند سال اخير و به ويژه پس از روي کار آمدن ترامپ، به منظور انحراف اذهان سياستمداران و نمايندگان آمريکايي و چشم بستن بر اقدامات منطقه اي آنان، مبالغ هنگفتي را به موسسات فعال مخالف ايران در آمريکا به ويژه دو نهاد فوق جهت تخريب و همچنين افزايش دشمني دولت آمريکا با ايران اعطا کرده اند.

 

عصر ديپلماسي

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/37469
0 نظر
دسته بندی