× تماس با ما
0 0 نظرات 745 بازدید
تاریخ انتشار 18 - 1399/02/25

ترور ژنرال و بلاتکلیفی عربی

ترور ژنرال و بلاتکلیفی عربی

ترور ژنرال و بلاتکليفي عربي

 

آنچه به قلم «حساينيه فوزي» در روزنامه «رأي‌اليوم» مي‌خوانيد:

 

اکنون پس از گذشت 128 روز از عمليات ترور ژنرال‌سليماني مي‌توان درباره نکات زير تامل کرد:

 

آمريکا موفق به حذف يکي از برجسته ترين دشمنان خود شد؛ اما اين جنايت ديرهنگام بود؛ زيرا ژنرال ‌سليماني نقش مهمي در شکست راهبرد آمريکا در سوريه ،لبنان ،افغانستان و يمن ايفا کرد و اين فرمانده تقريبا ماموريت خود را تکميل کرده بود.

 

روش ترور ژنرال‌سليماني پاياني همچون قهرمان براي اين فرمانده نظامي رقم زد و وحدت داخلي ايران را تقويت کرد.

 

ترور سليماني در خاک عراق به اين معنا است که آمريکا همچنان از تعرض مستقيم به خاک ايران مي‌ترسد.

 

عمليات ترور به روش ترورهاي اسرائيل صورت گرفت و با تاييد غرب همراه بود اين يعني ايران دغدغه و باعث نگراني جهان غرب شده است به علت اين که الگوي موفقي در پيشرفت با اتکا به توانمندي هاي خود مي‌باشد.

 

موفقيت ايران در استقرار در منطقه تلاش‌ها براي از ميان بردن حکومت اين کشور از طريق محاصره و تحريک هاي داخلي و جنگ اقتصادي و رواني و نه نظامي را تفسير مي‌کند زيرا آمريکا از نتايج هرگونه ماجراجويي نظامي مطمئن نيست. هرگونه جنگ عليه ايران آخرين جنگ آمريکا به عنوان يک کشور فدرال خواهد بود.

 

ترقي ايران چالش واقعي براي سيطره غرب شده و اين مسئله ضعف کشورهاي عربي را برملا کرده است و قدرت ايران براي قرار دادن ماهواره نظامي در فضا توانمندي اين کشور در به چالش کشيدن پس از گذشت چهار ماه از ترور سليماني را نشان مي دهد.

 

درگيري در منطقه خاورميانه وارد مرحله جديدي شده اما اين بار کليد آن تنها در دست اسرائيلي ها نيست بلکه محور مقاومت به واقعيتي تبديل شده که نمي توان آن را ناديده گرفت.

 

ايران بخشي از منطقه است و حضور قدرتمندانه ايران مي‌تواند هرگونه اراده آمريکا و اسرائيل را براي تجاوز با مانع مواجه کند و اين به نفع آينده جهان عرب است. اختلافات ايران و عراق قابليت حل و فصل دارد و گواه ما توافقنامه الجزاير در سال 1975 است. اما حضور اسرائيلي ها و آمريکايي ها در منطقه نامشروع است و آنها به اين منطقه تعلق ندارند.

 

امکان همکاري ايران و عرب ها در آينده براي پايان دادن به حضور آمريکا در منطقه وجود دارد و پايه گذاري يک طرح عربي گفتگو و شراکت ايران و کشورهاي عربي را نتيجه بخش خواهد کرد.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/36880
0 نظر
دسته بندی