× تماس با ما
3 0 نظرات 812 بازدید
تاریخ انتشار 14 - 1399/02/20

هم‌زمانی اقدام آلمان علیه حزب‌الله ‌لبنان و تجاوزات اسرائیل تصادفی نیست

هم‌زمانی اقدام آلمان علیه حزب‌الله ‌لبنان و تجاوزات اسرائیل تصادفی نیست

هم‌زماني اقدام آلمان عليه حزب‌الله ‌لبنان و تجاوزات اسرائيل تصادفي نيست

 

آنچه به قلم «عبدالباري عطوان» در روزنامه «رأي‌اليوم» مي‌خوانيد:

 

تروريست شمردن حزب الله توسط آلمان که پس از فشارهاي شديد آمريکا و اسرائيل صورت گرفت، در چارچوب افزايش فشارها بر ايران و احزاب وابسته به اين کشور در سوريه، عراق، لبنان و يمن به ويژه در سايه تنش رو به افزايش در منطقه خليج فارس و موفقيت ايران در قراردادن ماهواره نظامي در مدار زمين قرار مي‌گيرد.

 

تشديد حملات اسرائيل در شرق سوريه و شمال اين کشور در چارچوب يک طرح خونين اسرائيل با حمايت آمريکا و با سوءاستفاده از سرگرم بودن جهان به ويروس کرونا به منظور محقق ساختن سه هدف زير است:

 

  1. مجبور کردن ايران به خارج کردن تمام نيروها و مستشاران نظامي‌ و گروه‌هايش از سوريه.
  2. ادامه اين تجاوز تحريک‌کننده و افزايش دامنه اهداف آن براي مجبور کردن ايران،سوريه و حزب الله به انجام واکنش در عمق اسرائيل يا مکان هاي ديگر تا به اين ترتيب بهانه لازم براي حمله گسترده آمريکا عليه ايران،سوريه و لبنان فراهم شود.
  3.  کاشتن بذر فتنه ميان سوريه و ايران و درخواست دمشق از تهران براي خارج کردن نيروهايش از سوريه و تسليم شدن در برابر فشارهاي طرف‌هاي مختلف به ويژه روسيه.

 

 
پاسخ حتما در آينده نزديک صورت خواهد گرفت؛ زيرا طرفي که هواپيماي بدون سرنشين گلوبال هوک را سرنگون کرد و به ترور سردار سليماني پاسخ داد؛ در پاسخ به اين حملات اسرائيلي چه مستقيم چه از طريق نماينده خود ترديد نخواهد کرد.

 

باور نداريم افتادن در دام آمريکا-اسرائيل و پاسخ به اين حملات در زمان کنوني به علت خلا دولت در عراق، سرگرم بودن ايران به مقابله با ويروس کرونا و سرگرم بودن سوريه به مداخله نظامي ترکيه عاقلانه باشد؛ اما زمان رويارويي بزرگ فرا خواهد رسيد و تنها مسئله زمان آن است و آمريکا و اسرائيل هزينه سنگيني پرداخت خواهند کرد.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/36730
0 نظر
دسته بندی