× تماس با ما
3 0 نظرات 691 بازدید
تاریخ انتشار 08 - 1399/02/15

رژیم صهیونیستی و سوءاستفاده از بحران جهانی کرونا

رژیم صهیونیستی و سوءاستفاده از بحران جهانی کرونا

رژيم صهيونيستي و سوءاستفاده از بحران جهاني کرونا 
 

انتشار ويروس کرونا در ميان کشورهاي جهان در حال حاضر بزرگترين بحران جهاني به حساب مي آيد به طوري که تمام تمرکز دولت ها و مردم کشورهاي درگير، بر کنترل و شکست اين ويروس استوار است.
 

در اين ميان رژيم صهيونيستي، نيز متوجه تاثير گذاري داخلي، منطقه‌اي و بين‌المللي اين ويروس شده است.


اما به نظر مي رسد يکي از سياست هاي اسرائيل در کنار توجه به مسائل داخلي، تمرکز بر اهداف خارجي با اتکا و اميد بر درگيري افکار عمومي مردم جهان است.
 

در سايه اين فرضيه سران رژيم صهيونيستي، همواره تلاش کرده اند تا اهداف خود را در برهه هاي خاص به پيش برند تا از اين راه از فشار حداکثري مردم جهان دور بمانند.


از زمان تشکيل رژيم صهيونيستي تا به امروز اين رژيم همواره در تلاش بوده تا وسعت سرزميني خود را افزايش دهد و هيچ گاه راضي به محدوده خاص جغرافيايي نبوده است موضوعي که در طول زمان همواره منجر به حساسيت افکار عمومي مردم و دولت هاي جهان شده است. (دکترين لکه جوهر)
 

در تازه ترين اقدام، اين رژيم قصد دارد از ماه ژوئيه سال جاري ميلادي بخش‌هايي از کرانه باختري رود اردن را که در جنگ 1967 به اشغال خود درآورده به انضمام خاک خود درآورد. 
 

در واقع نتانياهو و گانتز (رقيب انتخاباتي اش) در توافقنامه ائتلافي که براي تشکيل دولت وحدت ملي به انجام رسانده اند؛ پاراگرافي را به منظور ضميمه کردن بخشي از کرانه باختري رود اردن  به اسرائيل اضافه کرده اند و آن را  منوط به  معامله قرن ترامپ دانسته اند.
 

کنترل کرانه غربي رود اردن و بيت‌المقدس شرقي تا سال 1967 در دست اعراب بود؛ اما در جريان جنگ شش روزه، اسرائيل اين مناطق را اشغال کرد. همچنين تل‌آويو در دهه 80 ميلادي بيت‌المقدس شرقي را به خاک خود ضميمه کرد که آن نيز از سوي مجامع جهاني به رسميت شناخته نشد. 
 

هرچند اين توافق تصميم داخلي اسرائيل است و بيشتر نشانه يک شکل بودن تصميمات استراتژيک در سطوح کلان اين رژيم را نشان مي دهد لذا همزماني اعلام آن با شيوع ويروس کرونا قابل توجه است.


در واقع اسرائيل اکثر سياست هاي خود را بدون توجه به نظر ساير کشور ها اعمال مي کند، اما بايد در نظر داشت که در حال حاضر دولت-ملت هاي جهان درگير بيماري فراگيري هستند و شايد به تخمين رهبران اسرائيل، واکنش سختي به اين موضوع نشان ندهند.


البته که در مورد امکان سنجي موفقيت اين سياست بايد گفت که در روزهاي اخير شاهد هشدار اتحاديه اروپا نسبت به اين اقدام بوده ايم. حتي بسياري از انجمن‌هاي يهودي آمريکا، سازمان ملل و کشورهاي اسلامي و... نيز نسبت به اين ماجرا به شدت هشدار داده‌اند و بعضاً از تهديد به اعمال تنبيهاتي عليه رژيم اشغالگر قدس، چشم‌پوشي نکرده‌اند.


در مجموع به نظر مي رسد در حال حاضر سياست صهيونيستها، بر محور بازي با افکار عمومي مي چرخد؛ به شکلي که با اعلام اوليه اين تصميم نتيجه بازخورد دولت_ملت ها سنجيده شده و بعد با اتکا به آمريکا اين موضوع عملي مي شود.
 

اين يک نظريه ملموس است که صهيونيست ها بعد از هر اتفاق و يا بحران جهاني لک ننگي از خود به جاي مي گذارد. يا به عبارت ديگر براي پوشش اقدامات خود همواره آن را در پس يک ماجرا و خبرسازي بزرگ پنهان مي نمايند. از کشتار فلسطينيان در دوران جام جهاني فوتبال گرفته تا اعلام موجوديت رژيم منحوس خود، بعد از دو جنگ جهاني و يا به تازگي اعلام الحاق بخشي از کرانه باختري رود اردن در بحبوحه درگيري جهان با بيماري کرونا. البته اگر اين تنها اقدام آنها در اين دوران باشد...

 

محسن بيگي

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/36641
0 نظر
دسته بندی