× تماس با ما
1 1 نظرات 968 بازدید
تاریخ انتشار 12 - 1399/02/12

بحران سازی در لبنان

بحران سازی در لبنان

بحران سازي در لبنان

منابع نزديک به نخست وزيري لبنان فاش کردند، دورتي شيا سفير جديد آمريکا در بيروت، در نامه‌اي به نخست‌وزير لبنان خواستار تسريع در تغييرات اقتصادي دولت شده است.

 نامه دورتي شيا در برگيرنده چند نکته بوده است: «از اتفاقات خشونت‌بار اخير شهر طرابلس و روي آوردن دولت به دخالت دادن ارتش براي مقابله با آشوبگراني که وي آن‌ها را معترض خواند ابراز ناخرسندي کرده است.» «مأموريت ارتش تقابل با مردم براي سرپوش گذاشتن بر کوتاهي دولت در انجام مأموريت‌هايش نيست» «بهتر است نيرو‌هاي امنيت داخلي مأموريت حفاظت از امنيت و پيگيري اخلال‌کاران را بر عهده بگيرند.»

 

از چندي پيش آمريکايي‌ها و رسانه‌هاي وابسته به آنها در حال معرفي کردن حرکت‌هاي اعتراضي مردمي در لبنان و عراق به عنوان بهار عربي دوم هستند که زمين آن کشورهاي محور مقاومت است.

 اما چيزي که در صحنه ديده مي‌شود جمعيتهاي کوچکي هستند.
 

اما آنها ضعف جمعيت را با  بالا بردن قدرت تخريب در رسانه‌هاي‌شان جبران مي کنند. وقتي با سر و صداي زياد توجهات را به خود جلب مي کنند قدرت ايجاد تغيير بالا مي رود. تلاش مي‌شود جمعيت‌هاي کم با تخريب عمل کنند.

در واقعيت آنچه ديده مي‌شود کاريکاتوري است که تلاش مي‌شود بهار عربي معرفي شود. 

به نظر مي رسد آمريکايي‌ها و سعودي‌ها و اسرائيلي‌ها و اماراتي‌ها و برخي دولت‌هاي ديگر پشت اين ماجرا هستند و سعي دارند با بهره گيري از مشکلات اقتصادي مردم و فضاي منازعات جريان‌هاي سياسي ناکامي‌هاي خود درجنگ سخت را جبران کنند.

 نکته مهم اين است که آمريکا با شعار دموکراسي و ادعاي دموکراسي‌خواهي به‌دنبال دوگانه‌سازي ميان مردم لبنان و ضعيف نشان دادن دولت فعلي لبنان است. 
 

دولتي که بخصوص در موضوع کرونا بسيار موفق بوده و به نسبت دولت‌هاي فاسد قبلي ، بيشترين ارتباط و نزديکي را با مردم دارند.

 

سعيد غفاري

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/36573
1 نظر
زهرا گلیایی زهرا گلیایی 16:10:34 - 1399/02/12
متاسفانه قدرتهای مستکبر همیشه و در هر حالتی بخصوص برای کشورهای خاص که از آنها احساس خطر میکنند با پرو
ژه آب را گل آلود کن و ماهی ات را بگیر که سیاست کثیف و متعفن انگل لیسی هست به دنبال منافع و شکار مهره های خاص این کشورها هستند. در لبنان هم که شمشیر داموکلس کنار گردن اسرائیل هست همین حکم برقرار میباشد. که البته به فضل الهی مکر و حیله شان به خودشان برگشته و ان شاالله با نابودی این غده سرطانی برای همیشه این شرارتها از این منطقه رخت بر خواهد بست. اللهم عجل لولیک
دسته بندی