× تماس با ما
4 2 نظرات 1837 بازدید
تاریخ انتشار 05 - 1399/02/12

یک سوال از آقای خوئینی ها !

یک سوال از آقای خوئینی ها !

يک سوال از آقاي خوئيني ها !

« مگر ممکن است ملت به چنين آشغال هايي اجازه بدهند که رئيس جمهور بشوند »
اين را موسوي خوئيني ها نماينده امام در صداوسيما گفت .

بعد از انقلاب ، اولين انتخابات ها نظارت شوراي نگهبان نداشت . 106 نفر در انتخابات رياست جمهوري کانديدا شدند. امام گفت : بررسي صلاحيت ها با خود مردم. خوئيني ها پدر معنوي دانشجويان تسخيرکننده سفارت آمريکا گفت : فقط 10 نفر حق استفاده از تلويزون را دارند . 2 روز قبل انتخابات اسناد ارتباط تيمسار احمد مدني با آمريکايي ها از درون سفارت کشف شد تا او از ليست 10 نفره خارج شود . پيشتر مسعود رجوي نيز به دليل راي ندادن به قانون اساسي ، از ليست اخراج شده بود . معصومه_ابتکار در خاطراتش مي نويسد که « يکي از اسناد لانه درباره فردي بود که سازمان سيا از او به عنوان SD LURE/1 نام مي برد ... در اين سند شماره تلفن او بود . فهميديم تلفن متعلق به منزل جناب بني صدر است .» در مجموع 10 سند درباره بني صدر از لانه کشف شد . که نشان مي داد که « گاي راذرفورد » جاسوس سيا در پوشش يک تاجر از چند ماه پيش از انقلاب با بني صدر ارتباط برقرار کرده و در نهايت او را با حقوق ماهيانه 1000 دلار به عنوان مشاور اقتصادي استخدام کرده است . « تام آهرن » رييس سيا در تهران در بازجويي توسط دانشجويان نيز اين استخدام را تاييد کرد . اين اسناد که مي توانست سرنوشت انتخابات را عوض کند ، در اختيار خوئينيها  قرار گرفت . به گفته دانشجويان که در کتابي که در سال 1360 منتشر شده ، « اين فکر بود که اين اسناد به همين صورت ، بدون کم و کاست به اطلاع امام برسد ، که در آن زمان آقاي موسوي خويني ها به لحاظ فقدان دلايل کافي اين امر را صلاح نداستند » سوال اينجاست که چرا خوئيني ها اجازه انتشار اين اسناد را در پيش از انتخابات نداد ؟ آيا اين اسناد انقدر مهم نبود که حتي به اطلاع امام برسد ؟ ممکن است اين پاسخ داده شود که اين اسناد دلالت کافي بر جاسوسي بني صدر نبوده. اما اگر دلالت بر جاسوسي نبوده ، چرا خوئيني ها همين اسناد را يک سال بعد در 31 خرداد 1360 با آب و تاب در جلسه استيضاح بني صدر خواند ؟ مطمئنا اگر خوئيني ها اين اسناد را با همان کيفيتي که يک سال بعد در مجلس قرائت کرد ، منتشر مي کرد ، سرنوشت انتخابات طور ديگري رقم مي خورد . شايد بني صدر رئيس جمهور نمي شد و خرمشهر نيز سقوط نمي کرد .


جواد موگويي

 شايد اگر بني صدر رئيس جمهور نمي شد ، منافقين پس از عزلش ديگر اعلام جنگ مسلحانه نمي کردند ؛ جنگي که بهشتي ، 72 تن ، رجايي ، باهنر ، ديالمه ، آيت ، شهداي محراب را از انقلاب گرفت و هزاران تن از مردم کوچه باز را به کام مرگ فرستاد .

 منابع اين نوشتار در کتاب " اسرار آيت " درج شده است .

پي نوشت :
 يکي از ابهامات مربوط با تسخير لانه ي جاسوسي در ماجراي تأييد صلاحيت بني صدر خودنمايي مي کند ؛ اسناد مربوط به بني صدر از اوّلين اسنادي بود که کشف شد زيرا در گاوصندوق سفارت و يا بنا به نقلي بر اثر سهل انگاري کارمندان سفارت روي ميز باقي مانده بود و کاملاً سالم به دست دانشجويان افتاد . اندکي بعد از اين ماجرا موسوي خوئيني ها به عنوان نماينده ي امام در بررسي صلاحيت کانديداها معرّفي مي شود و بني صدر نيز براي کانديداتوري اوّلين دوره ي رياست جمهوري ثبت نام مي کند و بدون هيچ واکنشي از موسوي خوئيني ها تأييد صلاحيت مي شود و پس از اتّفاقات مختلف به رياست جمهوري انتخاب مي شود و بهترين روابط را نيز با گروهک مجاهدين خلق برقرار مي کند ، امّا اندکي نمي گذرد که در زمان مطرح شدن عدم کفايت بني صدر در مجلس ايشان به مخالفت با بني صدر با استناد به اسناد لانه  جاسوسي مي ‌پردازد !!! و عنوان ميکند: « که اينجانب پيش از شروع انتخابات رياست جمهوري به بسياري از دوستان، نظر خودم را درباره ي آقاي بني صدر گفته‌ام ، بنده به بسياري از دوستان روحاني ( مانند اکبر هاشمي رفسنجاني و...) گفتم که آقاي بني صدر خطري براي اسلام و انقلاب است و ايشان (بني صدر) را ترويج نکنيد !؟» (هفته نامه ايران ، شماره 54)

 امّا سؤال اينجاست که چرا بني صدر همان زمان به استناد همان مدارکي که در دست خوئيني ها وجود داشت ، ردّ صلاحيت نشد و چرا اين مطالب به اين مهمّي به امام گفته نشد ولي به اکبر هاشمي رفسنجاني گفته شد!؟

 منبع : « عاليجناب سايه » کيست؟ پرونده اي براي موسوي خوئيني ها
 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/36572
2 نظر
ابوالفضل ولیدی ابوالفضل ولیدی 01:24:48 - 1399/02/13
سلام،بعد از چهل سال عمری که انقلاب اسلامی ایران داره ، آیا حقه مردم نیست که لایه های زیرین و پنهان نفوذ را بشناسند؟؟؟؟خوئینی‌ها خود یک نفوذی بود که امروزه ایران ما چوب همان هایی را میخوره که به قول استاد رائفی تو خیابون پونس تو سره مردم میکردن،،،،پس باید مردم روشن شوند
شهدای شرق کارون شهدای شرق کارون 01:58:23 - 1399/02/13
سوال اول:
دلیل مطرح کردن این قضیه بعد از این همه سال چه بوده است؟

سوال دوم:
آقای موسوی خوئینی‌ها به کدام دلیل قانع کننده با استناد به اسناد مکشوفه رد صلاحیت آقای بنی صدر را اعلام نکرد؟؟
چه کسی و یا کسانی پاسخ دهنده سوال هستند؟؟
دسته بندی