× تماس با ما
5 0 نظرات 1790 بازدید
تاریخ انتشار 01 - 1399/02/12

ادبیات ارعاب، دال مرکزی گفتمان غربگراها

ادبیات ارعاب، دال مرکزی گفتمان غربگراها

ادبيات ارعاب، دال مرکزي گفتمان غربگراها 

 
تاجزاده که قبلا گفته بود اگر روحاني نمي آمد ايران ونزوئلا مي شد، اخيرا بعد از پرتاب ماهواره‌نور گفته همين‌طور پيش برويم يا کره شمالي مي شويم يا نهايتا شوروي فروپاشيده شده!

 

ادبيات ارعاب، همواره دال مرکزي گفتمان غربگرايان ايراني بوده‌است. مدام در حال ترساندن مردم از شرايط موهوم آينده هستند و با اين ادبيات يا خسارتي چون برجام را نصيب مردم مي‌کنند يا مي‌خواهند جلوي پيشرفت‌هايي چون فضايي‌شدن و هسته‌اي‌شدن را بگيرند. در شرايطي که دنيا و حتي دشمنان معترف به اقتدار ايران هستند، اين جريان به ميدان مي‌آيد و همچنان کشور خود را ضعيف و درمانده و عاجز ترسيم مي‌کند و دنبال وارونه نمايي‌است.

ونزوئلا به‌خاطر اقتصاد تک‌محصولي و وابستگي شديد به فروش نفت به اين روز افتاده‌است. بلايي که دولت و مجلس غربگرا با بودجه‌هاي نفتي مي‌خواهند بر سر کشور بياورند. شوروي ‏هم با دکترين ‎سازش، اعتماد گورباچف به ريگان و صف کشيدن مردم مسکو جلوي مک.دونالد(شيفتگي بيش از حد به آمريکا) ‎فروپاشيد نه با موشک‌هايش!

فرمولي که غربگراها دنبالش هستند، نتيجه‌اي جز اعطاي امتيازات يکجانبه به غربي‌ها و بردن کشور به سمت عقيم شدن دفاعي و ليبي‌شدن ندارد. 16سال پيش در چنين روزهايي ليبي هسته‌اي و بعد از مدتي موشک‌هايش را تحويل غرب داد و امروز با آن همه نفت و ثروت، کشوري ويران و تکه پاره شده است. ليبي براي غربي‌ها الگوي مهار کشورهاي مقاوم در برابر آمريکا شده و اميد غرب براي ليبي سازي ايران همين امثال تاجزاده است!

 

محمد عبدالهي

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/36571
0 نظر
دسته بندی