× تماس با ما
2 0 نظرات 1661 بازدید
تاریخ انتشار 07 - 1399/02/09

قواعد جدید بازدارندگی مقاومت

قواعد جدید بازدارندگی مقاومت

قواعد جديد بازدارندگي مقاومت

آنچه در تحليل «شارل ابي‌نادر» ازطريق وبگاه شبکه «الميادين» مي‌خوانيد:


در اينجا به بررسي دو پيام مهم حزب‌الله لبنان و سپاه ايران به دشمنان  از جنوب لبنان تا خليج فارس مي‌پردازيم:


دو رويداد مهم مدت اخير را مي‌توان در ادعاي آمريکا مبني بر اقدام تحريک آميز قايق‌هاي تندروي ايراني در حاشيه مانور نظاميان آمريکايي و همچنين تاکيد رژيم صهيونيستي در خصوص ايجاد سه شکاف و حفره در ديواره امنيتي سرزمين‌ هاي اشغالي مشاهده کرد.

اين دو رويداد که در دو نقطه جغرافيايي دور از هم و به دو شکل کاملا متفاوت روي داده است آيا از نقاط اشتراک برخوردارند؟

اگرچه سپاه پاسداران روايت آمريکايي‌ها در اين خصوص  را رد کرد اما اين بدان معنا نيست که سپاه از وظايف خود در راستاي دفاع از مرزها و آب‌هاي ايران کوتاهي کند.

در اين ميان آنچه حساسيت آمريکايي‌ها را برانگيخته است، ويژگي قايق‌هاي تندروي سپاه است که برپايه‌ي "حمله زنبور" طراحي شده است و آن را مي‌توان استراتژي ايران براي مقابله با ناوهاي آمريکايي برشمرد که مبتني بر حمله متراکم و استفاده از موشک‌هاي نقطه زن و همچنين مين‌هاي دريايي است.

از طرفي ديگر اگرچه حزب الله لبنان نيز مسئوليت عمليات مرزهاي فلسطين‌اشغالي را به عهده نگرفته است اما هيچ طرف ديگري جز حزب‌الله قادر به انجام عملياتي با اين ميزان از اهميت و حساسيت نبوده است.

گام جديدي که نيروهاي حزب الله بدان دست يافتند دسترسي به نوار امنيتي سرزمين‌هاي اشغالي است که پس از آن ورود به منطقه الجليل کار دشوراي نمي‌تواند باشد.

بدين واسطه حزب الله توانست به طرف مقابل اين پيام را ارسال کند که حتي بدون سلاح‌هاي ويژه نيز نيروهاي مقاومت مي‌توانند با دسترسي به الجليل خطوط دفاعي رژيم صهيونيستي را عملا از ميان بردارند.

حزب‌الله همچنين ثابت کرد که توانايي دسترسي به شهرک‌هاي صهيونيست نشين و همچنين مخفي‌گاه‌هاي اسرائيل که که اين رژيم ميليون‌ها دلار هزينه آن کرده است را دارد.

سپاه پاسداران هم از خلال اقدام خود عليه نيروهاي آمريکايي اين پيام را به طرف مقابل ارسال کرد که اقداماتي از قبيل هدف قرار دادن عين‌الاسد اقدامات ثانويه است چرا که ديگر ناوها و کشتي‌هاي جنگي آمريکايي در تيررس قايق‌هاي تندروي سپاه هستند.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/36513
0 نظر
دسته بندی