× تماس با ما
0 0 نظرات 695 بازدید
تاریخ انتشار 16 - 1399/02/08

الحاق کرانه‌باختری و احتمال شکست ترامپ در انتخابات نوامبر

الحاق کرانه‌باختری و احتمال شکست ترامپ در انتخابات نوامبر

الحاق کرانه‌باختري و احتمال شکست ترامپ در انتخابات نوامبر


در صورت حماقت رژيم اشغالگر قدس  در الحاق کرانه باختري يا حتي غور اردن و شهرک هاي صهيونيستي به اسرائيل؛ به احتمال زياد انتفاضه در کرانه باختري آغاز خواهدشد و تشکيلات خودگردان فرو خواهدپاشيد. هماهنگي امنيتي متوقف شده‌ي حماس و گروه‌هاي مقاومت در کرانه به شدت فعال خواهند شد و ضمنا طرح صلح‌ترامپ موسوم به معامله قرن نيز به شکست خواهد انجاميد.

علاوه بر موارد فوق ، با توجه به نارضايتي و اعتراضات خياباني يک سال گذشته در اردن ، اين کشور نيز که بيش از 50درصد از جمعيت آن فلسطيني هستند به احتمال زياد دچار ناآرامي و قيام خواهد شد که بي سابقه است و قطعا بر موقعيت ترامپ در انتخابات اثر منفي شديدي خواهد گذاشت.

از طرفي پيامدهاي بحران کرونا و افت قيمت نفت نيز بر افزايش احتمال قيام در اردن خواهد افزود.

علاوه بر اينکه دولت اردن نيز تحت فشار افکار عمومي و به علت الحاق غور اردن به اسرائيل که براي اردن اهميتي استراتژيک دارد ، معاهده راهبردي صلح وادي عربه1994م را معلق خواهد کرد که تبعات بسيار منفي براي امنيت کرانه باختري و رژيم صهيونيستي خواهد داشت.

پيامدهاي فوق الذکر را بگذاريد در کنار فقدان احتمالي ابومازن (در اثر کهولت سن و يا ...) که همواره نقش مهمي براي امنيت اسرائيل در کرانه باختري ايفا مي‌کند .

پيامدهاي منفي و مخرب  شيوع کرونا در کوتاه مدت و ميان مدت در آمريکا آنهم در آستانه انتخابات نوامبر نيز مي‌تواند احتمال شکست ترامپ را در انتخابات رياست جمهوري را افزايش دهد که  يک کابوس واقعي براي اسرائيلي‌ها خواهد بود.

عدم موفقيت طرح معامله قرن ، وقوع انتفاضه در کرانه باختري، ناآرامي در کشور اردن ، تعليق معاهده راهبردي وادي عربه1994م، پيامدهاي منفي بحران کرونا در آمريکا، سقوط قيمت نفت، ناکامي ها و تلفات در عراق ، ناکامي در خلع سلاح اتمي شبه جزيره کره و ناکامي در فشار حداکثري بر ايران و حل مساله اتمي آن  تمامي اين موارد پازل شکست‌هاي ترامپ را تکميل خواهد کرد و احتمال شکست ترامپ را در انتخابات رياست جمهوري نوامبر به شدت افزايش خواهد داد.

 قطعا شکست احتمالي ترامپ در انتخابات نوامبر براي نتانياهو و اسرائيل در اين شرايط منطقه، فاجعه اي بزرگ و غير قابل جبران محسوب مي شود. لذا بازه زماني تا نوامبر براي گروه‌هاي مقاومت در منطقه  طلايي ارزيابي مي‌گردد.

علي‌رضا عرب

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/36494
0 نظر
دسته بندی