× تماس با ما
3 1 نظرات 1305 بازدید
تاریخ انتشار 16 - 1399/02/08

تحریف مکتب سلیمانی ممنوع

تحریف مکتب سلیمانی ممنوع

تحريف مکتب سليماني ممنوع

اخيرا حسام‌الدين آشنا متاثر از سندروم بي‌قراري در شاذ گويي گفته «ما مي‌گوييم ظريف و سليماني دو روي يک سکه هستند»

از سال 1392 همزمان شاهد دو روند "اقتدار و انفعال" در مناسبات خارجي جمهوري اسلامي ايران بوديم. تامل و بررسي در اين دو روند، تفاوت اساسي و ماهوي بين سليماني و ظريف را اثبات مي‌کند.

ديپلماسي انفعالي برجام در سياست خارجي ايران با ادعاي اعتماد‌سازي براي آمريکا شکل گرفت و اهداف آن رفع همه تحريم‌ها، ممانعت از تصويب تحريم‌هاي جديد عليه ايران، جلب سرمايه‌ گذاري خارجي و در نهايت، خروج از رکود و ايجاد رونق اقتصادي بود. اين ديپلماسي با اقدامات نابجا و نشست‌‌و‌‌برخاست‌‌هاي سخيف، تقريبا هيچکدام از اهداف خود را تامين نساخت و با اشتباه محاسباتي در اعتماد به آمريکا و هدر دادن مزيت‌هاي راهبردي ايران، عامل افزايش تحريم‌ها، کاهش توان ملي و تحميل خسارت‌هاي غيرقابل جبران شد. 

در سوي ديگر شاهد روند امنيت آفرين و ديپلماسي اقتدار بوديم که با هدف امنيت آفريني پيش‌دستانه در مقابله با تهديدات جنگ نيابتي، حفظ و توسعه عمق راهبردي ايران و گسترش فرهنگ مقاومت در منطقه عملياتي شد. ديپلماسي اقتدار با تحقق اهداف سه گانه مذکور، ايران را به مهمترين لنگرگاه ثبات و امنيت در منطقه تبديل کرد و با افزايش قدرت نرم و سخت، بازيگري ايران در مناسبات منطقه‌اي و جهاني را تقويت نمود.

ماهيت و اساس ديپلماسي اقتدار و يا مکتب سليماني، مبتني بر نگرش انقلابي و جهان بيني توحيدي است در حالي‌که ديپلماسي برجام ناظر بر نگرش غرب‌گرايي و جهان بيني نئوليبرال است. با اين شرايط و تفاوت ماهوي، چگونه سليماني و ظريف مي‌توانند دو روي يک سکه باشند؟!!

آقاي آشنا و امثال ايشان بدانند که پيروان مکتب سليماني، اجازه تحريف اين مکتب نوراني، کارآمد و امنيت بخش را نخواهند داد.

رضا سراج

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/36491
1 نظر
ابوالقاسم یوسفی ابوالقاسم یوسفی 21:42:05 - 1399/02/08
مشکل می توان این دو را دو روی یک سکه دانست! چون یه طرف سکه خواهان مذاکره با کسانی بود که طرف دیگر سکه را ترور کردند! حالا باز قضاوت با خود مردم!
دسته بندی