× تماس با ما
3 0 نظرات 964 بازدید
تاریخ انتشار 22 - 1399/02/07

پیروزی بزرگ ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان جوف

پیروزی بزرگ ارتش و کمیته‌های مردمی یمن در استان جوف

پيروزي بزرگ ارتش و کميته‌هاي مردمي يمن در استان جوف

دو هفته پس از شروع حملات آفندي ائتلاف سعودي و مزدوران آنها در جبهه‌هاي مختلف جنگ در يمن، روز جمعه ارتش و کميته‌هاي مردمي پس از دو هفته دفاع و خسته کردن دشمن در حالي که مزدوران فکر مي‌کردند نيروهاي مدافع يمني منطقه را ترک کرده‌اند، به ناگهان با تک شديد و حساب شده ارتش و کميته ‌هاي مردمي مواجه شده تا جايي که علاوه بر تلفات سنگين،‌ مناطق گسترده‌اي از جمله پادگان مهم و راهبردي اللبنات را از دست داده و با برجاي گذاشتن غنائم بسيار ناچار به فرار شدند. 

منابع نظامي در صنعا مي‌گويند که نيروهاي ارتش و کميته‌هاي مردمي ابتدا به سمت منطقه المرازيق و بلندي بالا و پايين آن، چاه المرازيق رفته و پس از تصرف پاکسازي و تامين آن به تعقيب دشمن پرداختند و با تصرف پادگان مهم اللبنات و مناطق پيراموني آن، ضمن به دست آوردن غنائم قابل توجه، دشمن را به عمق بيابان فراري دادند. بعد از اين پيشروي ها مزدوران با آتش پشتيباني و حمايت هواگردهاي سعودي تلاش کردند آنچه را که از دست داده بودند دوباره به دست بياورند که اين حمله به يک فاجعه براي آنها تبديل گرديد و ضمن برجاي گذاشتن تلفات بسيار سنگين ناچار به فرار از منطقه شدند. 

بعد از پاکسازي پادگان اللبنات و مناطق پيراموني آن، نيروهاي ارتش و کميته‌هاي مردمي به سمت جبل الأقشع و روستاي الخسف حرکت کرده و ضمن فراري دادن مزدوران از آنجا، اقدام به تأمين امنيت آن کردند. بر اساس اين گزارش علاوه بر پاکسازي مناطق مهم و راهبردي و به دست آمدن هم قابل توجه در اين عمليات تعداد بسياري از مزدوران که در ميان آنها فرماندهان برجسته مي داني و عملياتي به چشم مي‌خورند کشته و زخمي شدند.

به گزارش کانال اخبار سوريه، نکته قابل توجه در مورد غنائم به دست آمده توسط ارتش و کميته هاي مردمي يمن اين است که در ابتداي هفته گذشته مزدوران با تشخيص خطر و احتمال حمله ارتش و کميته‌هاي مردمي اقدام به خارج کردن تسليحات سنگين خود از منطقه کرده بودند تا احياناً به دست نيروهاي دولتي نيفتد. با اين حال با ادامه حملات مزدوران که پشتيباني هوايي سعودي‌ها را در پي داشت، حزب اصلاح که عمده نيروي رزمي در اين منطقه را در دست داشته و تسليحات سنگين را به مناطقي در استان الشبوه منتقل کرده بود، بار ديگر آن را به ميدان نبرد آورد تا به اين ترتيب آنچه که قسمت ارتش و کميته‌هاي مردمي بود به دست آنها برسد. 

منابع ما در يمن مي گويند که ارتش و کميته‌هاي مردمي با پيشروي‌هاي قابل توجه در استان جوف، در برخي مناطق وارد استان حضرموت شده و در برخي از محورها هم خود را به نيروگاه برق و پالايشگاه الصافر در استان مأرب نزديک کرده‌اند. اين موضوع باعث شد تا از دوران اخواني به شدت احساس خطر کرده و اقدام به تخليه استان مأرب از تسليحات و تجهيزات سنگين غارت شده از انبارهاي ارتش يمن کرده و آنها را براي روز مبادا نگه دارد. 

با حمله گسترده و سنگين ارتش و کميته‌هاي مردمي در روز جمعه که در واقع پاتکي بر تک سنگين مزدوران سعودي - که از روز پنجشنبه در شهرستان «خب و الشعف» در استان جوف شروع شده بود - به شمار مي‌رود، اين مزدوران از دوره حملات آفندي خارج شده و گسسته سازماني در حوزه نبردهاي زميني ديگر توانايي جنگيدن با نيروهاي مردمي و ارتش يمن را ندارند. از سوي ديگر خبر مي‌رسد که در ديگر جبهه‌ها هم مزدوران سعودي شکست هاي سنگين متحمل شده و در استان البيضاء يک گردان کامل از تکفيري‌ها به محاصره نيروهاي يمني در آمده‌اند.

خبرسوريه

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/36472
0 نظر
دسته بندی