× تماس با ما
3 2 نظرات 2448 بازدید
تاریخ انتشار 21 - 1399/01/25

اوج بی‌عقلیِ مدعیانِ عقلانیت

اوج بی‌عقلیِ مدعیانِ عقلانیت

اوج بي‌عقليِ مدعيانِ عقلانيت 

 

تلخ‌ترين طنزي که در بگومگوهاي سياسي اين روزها در بين رسانه‌ها و فعالان سياسي درباره رابطه ايران و چين شنيدم اين جمله بود که «اگر بحث بر سر منافع‌ملي است، رابطه نامناسب ما با آمريکا و اروپا خسارت بيشتري به منافع ملي وارد مي کند.» 

 

سوال اصلي اين است که اعتماد به آمريکا و اروپا تاکنون چه ميزان خسارت به منافع ملي داشته است؟ 

 

پيش از برجام (توافقي بر اساس اعتماد کامل به غرب) کشور بين 1/4 ميليون تا 1/6 ميليون بشکه فروش نفت داشت. اما اکنون با برجام فروشمان به زير 500 هزار بشکه رسيده! و اتفاقا اروپايي‌ها به‌ويژه انگليس به جاي عمل به تعهداتشان کارشکني بسياري در عبور نفت‌کش هاي ايران در آب‌هاي بين المللي کردند. 

 

بعد از اين همه دشمني آمريکا، تلاش آشکار براي براندازي، بلوکه کردن اموالمان، تحريم‌هاي سياسي و اقتصادي، تحريم دارويي، کارشکني، ترور سردار دلها، لگد زدن به برجام  و منع ديگران از انجام تعهداتشان، سابقه اين همه جنايت و کشتار عليه ملت ايران... هنوز هم عده‌اي فکر مي‌کنند اين ايران است که نمي‌خواهد دشمني ها و فشارها تمام شود! و مثلا اگر از فردا تصميم بگيريم روابط با آمريکا را عادي کنيم همه چيز گل و بلبل مي شود!

 

اين همه ساده لوحي از طرف کساني که خود را پيرو «عقلانيت» مي پندارند، مضحک است!

 

محمد عبدالهي

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/36113
2 نظر
خدیجه کریمی خدیجه کریمی 01:16:10 - 1399/01/27
نفرین بر سیاست کثیف صهیونیسم و سیستم امریکا
gholamhossein eshteharipour gholamhossein eshteharipour 12:42:41 - 1399/01/27
راستی اگر چند وقت دیگه صهیونیست ها تصمیم گرفتند کدخدای جهان را عوض کنند و چین را ارباب تکلیف اصلاح طلبان چی میشه چطوری روشون میشه براحتی ارباب عوض کنند ‌‌‌و برای چینی ها قلم بزنند
دسته بندی