× تماس با ما
3 0 نظرات 923 بازدید
تاریخ انتشار 10 - 1399/01/21

نقشه روباه‌پیر برای یمن

نقشه روباه‌پیر برای یمن

نقشه روباه‌پير براي يمن

 

 
آنچه به قلم «زيد احمد الغرسي» در پايگاه خبري «المسيره» مي‌خوانيد:

 

 
  تصميم يکجانبه ائتلاف سعودي براي آتش‌بس در يمن جاي تأمل دارد.
 

ديدگاه ملي احزاب يمني درباره آتش‌بس در کشورشان روز چهارشنبه به درخواست فرستاده ويژه سازمان ملل تسليم وي شد و به دنبال آن بلافاصله ائتلاف سعودي به طور يکجانبه از آتش‌بس در يمن خبر داد تا جلوي هر گونه بحث و بررسي اين موضوع گرفته شود و صنعا را در تنگنا قرار دهد که اگر ديدگاه دشمن متجاوز را نپذيرد، او را در برابر چشم دنيا اين گونه نشان دهد که خواهان توقف جنگ نيست!

 

حضور سفير انگليس در برنامه شبکه الجزيره براي سخن گفتن از آتش‌بس مؤيد انگليسي خواندن نقشه آتش‌بس است.  انگليسي‌ها مهندس اين نقشه هستند و از آن حمايت مي‌کنند. انگليسي‌ها هم که در سياست به روباه بودن معروفند و فرستاده ويژه سازمان ملل در يمن هم انگليسي است؛ بنابراين خواهيد ديد که چگونه آنها از دشمن متجاوز عليه ملت يمن جانبداري خواهند کرد.

 

 از مهم‌ترين اهداف اعلام يکجانبه آتش‌بس از سوي سعودي‌ها، توقف پيشروي ارتش و کميته‌هاي مردمي در آزادسازي مأرب است.

 

 سعودي‌ها پس ازفروپاشي جبهه‌هايشان مي‌خواهند صفوف خود را ساماندهي کنند و جنگ را از سرگيرند و بهانه‌هاي از سرگيري عمليات را هم از اکنون آماده مي‌کنند، مانند اينکه صنعا آتش‌بس را نقض کرده و به آن پايبند نبوده مثل آنچه در آتش‌بس‌هاي قبلي کردند.

 

 اظهارات ائتلاف دشمن جدي نبودن آنها را ثابت مي‌کند و آنها مي‌خواهند شروطي را که آغاز تجاوز عليه يمن تحميل کردند، پيش ببرند. سعودي‌ها خيال مي‌کنند با اين کار نشان دادند خيلي باهوش هستند، اما به آنها مي‌گوييم که نشانتان خواهيم داد که کودن‌تر از هر زمان ديگري هستيد.

 

ملت يمن به آنها نشان خواهند داد که چگونه مکرشان به خودشان باز خواهد گشت و رسوا مي‌شوند.

 

 

مطالبات ملت يمن روشن است: «توقف حملات» و «رفع کامل محاصره» اين تنها راه حل است.
 
اگر آنها جدي هستند راه حل‌هاي مصنوعي به معناي ادامه تجاوز و نه حل مشکل است. رزمندگان يمني هم در جبهه‌ها ازفريبکاري دشمن باخبرند و براي هر سناريويي آماده‌اند و مکرشان را به خودشان بازخواهند گرداند.

 

#آن_سوي_مرزها

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/35979
0 نظر