× تماس با ما
1 1 نظرات 2332 بازدید
تاریخ انتشار 13 - 1399/01/18

آغاز جنگ ترورها

آغاز جنگ ترورها

آنچه در  «رأي اليوم» مي‌خوانيد:


آغاز جنگ ترورها

 ترور يونس آن‌هم در يک کمين تأکيد مي‌کند که اين توطئه در چارچوب «تحريک حزب‌الله، اعضاي  کادر آن و هل دادن آن به سمت اقدامات انتقام‌جويانه فوري از اسرائيل و مزدوران آن در لبنان» صورت مي‌گيرد.

 

 سيدحسن نصرالله دبيرکل حزب‌الله از وجود اين توطئه آگاه بود زماني که تمام فشارها براي مداخله و جلوگيري از آزادي عامر الفاخوري و رفتن وي به سفارت آمريکا در لبنان را رد کرد و بالاترين درجه خودکنترلي را از خود نشان داد اما به نظر مي‌رسد اين طرح ريخته شده تا شعله آشوب در لبنان را بالا بکشد.

 

عامر الفاخوري  به «قصاب الخيام» بود که در لبنان با اسرائيل همکاري داشت و اخيرا تحت فشارهاي واشنگتن با حکم دادگاه لبنان آزاد و به آمريکا منتقل شد.

 

 نکته قابل توجه آن است که چند روز پس از آزادي الفاخوري، انطوان الحايک ترور شد و درست پس از آن محمد علي يونس که مسؤول تعقيب مزدوران است، در جنوب لبنان ترور شد. 

 

ترور در لبنان موضوع جديدي نيست اما به نظر مي‌رسد جنگ ترورها آغاز شده و در اين حد باقي نخواهدماند.

 

 يک نظريه مي‌گويد عدم افتادن حزب‌الله در «دام موضوع الفاخوري» و جلوگيري از رفتن وي به واشنگتن باعث شجاع شدن ستون پنجم مخالف با حزب‌الله و مورد حمايت اسرائيل شده است... موساد توطئه ترورها را چيده و وارد مرحله اجرا شده است.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/35925
1 نظر
محمدامین کیا محمدامین کیا 23:01:16 - 1399/01/19
تو این شرایط باید حزب الله کمکش رو به سوریه برای پاکسازی ادلب بیشتر کنه... در نهایت اسراییل در منجلاب حماس-حزب الله و سوریه گرفتار خواهد شد .
_اکنون اسراییل در صدد است شرایطی مانند 2006 را در لبنان پدیدآورد ؛اما این بار بجایه خودش؛مزدورانش را به جان لبنان بیندازد
دسته بندی