× تماس با ما
2 1 نظرات 655 بازدید
تاریخ انتشار 11 - 1399/01/17

کرونا به ما یاد می‌دهد

کرونا به ما یاد می‌دهد

کرونا به ما ياد مي‌دهد


من عميقاً باور دارم که هدفي معنوي در پس هر آنچه اتفاق مي‌افتد وجود دارد، چه برداشت ما از آن اتفاق خوب باشد، چه بد.

 

مايل هستم نظر خود در مورد آنچه ويروس کرونا با ما انجام مي دهد را با شما به اشتراک بگذارم.

 

اين ويروس به ما يادآوري مي‌کند که ما همه برابر هستيم، صرف‌نظر از فرهنگ، مذهب، حرفه، وضعيت مالي يا ميزان شهرت‌مان. اين ويروس با همه ما به طور يکسان برخورد مي‌کند، شايد ما هم بايد همين کار را انجام دهيم. اگر حرف من را باور نمي‌کنيد، از تام هنکس بپرسيد.

 

 به ما يادآوري مي‌کند که همه به هم وصل هستيم و آنچه بر يک انسان اثر مي‌گذارد، مي تواند بر ديگري نيز اثر بگذارد. 

 

به ما يادآوري مي‌کند مرزهاي نادرستي که تعيين کرده‌ايم، ارزش زيادي ندارند، چرا که اين ويروس نيازي به پاسپورت ندارد. اين ويروس با قراردادن ما در تنگنا و بحران، کساني را به ما يادآوري مي کند که هميشه تحت ظلم واقع شده‌اند.

 

به ما يادآوري مي‌کند که سلامت‌مان چه‌قدر با ارزش است و چگونه ما با خوردن غذاهاي ناسالم و آب‌هايي آلوده به مواد شيميايي، هميشه از آن غافل بوده‌ايم. اگر مراقب سلامت خود نباشيم، قطعا بيمار خواهيم شد.

 

 به ما يادآوري مي‌کند که زندگي چه‌قدر کوتاه است و اينکه مهم‌ترين کار هر انسان کمک به ديگران و بخصوص افراد سالخورده و بيمار است. هدف ما خريدن دستمال توالت نيست! 

 

به ما يادآوري مي‌کند جامعه ما چ‍ه‌قدر ماده‌گرا شده و در هنگام سختي ها آنچه بدان نياز داريم، نيازهاي اوليه مانند آب و غذا و دارو است، نه تجملاتي که گاهي بدون دليل بر آنها ارزش مي گذاريم.

 

به ما يادآوري مي‌کند خانه و خانواده چه‌قدر اهميت دارند و چه‌قدر ما از آنها غافل بوده‌ايم. اين ويروس ما را به خانه‌هايمان برگردانده تا دوباره بتوانيم وحدت خانواده خود را مستحکم کنيم.

 

به ما يادآوري مي‌کند که کارِ اصلي ما شغلمان نيست. شغل کاري است که ما انجام مي‌دهيم، نه آنچه به‌خاطر آن به دنيا آمده‌ايم. کارِ اصلي ما مراقبت از يکديگر است، محافظت از يکديگر و کمک به يکديگر.

 

 به ما يادآوري مي‌کند که نفس خود را تحت کنترل داشته‌باشيم. يادآوري مي‌کند هرچه‌قدر هم که فکر مي‌کنيم بزرگ هستيم، يا ديگران فکر مي‌کنند بزرگ هستيم، تنها يک ويروس مي تواند دنياي ما را متوقف کند.

 

به ما يادآوري مي‌کند که قدرتِ اختيار و اراده در دستان ماست. مي توانيم انتخاب کنيم که همکاري کرده و به يکديگر کمک کنيم، ببخشيم، تقسيم کنيم. يا مي توانيم انتخاب کنيم خودخواه باشيم، احتکار کنيم، يا فقط از خودمان مراقبت کنيم. قطعاً در سختي‌ها است که هرشخص رنگ واقعي خود را آشکار ميکند.

 

 به ما يادآوري مي‌کند که مي توانيم صبور باشيم، يا وحشت‌زده شويم. مي توانيم درک کنيم که چنين شرايطي بارها و بارها در طول تاريخ اتفاق افتاده و اين نيز خواهد گذشت، يا بترسيم و امروز را آخر دنيا بدانيم و درنتيجه بيشتر باعث ضرر شويم تا سود.

 

 به ما يادآوري مي‌کند که اين شرايط مي‌تواند يک پايان يا آغازي دوباره باشد. مي تواند زماني براي تامل و درک باشد، براي يادگرفتن از اشتباهات؛ يا ميتواند آغاز چرخه‌اي باشد که آنقدر ادامه مي‌يابد تا ما نهايتا آنچه که بايد را ياد بگيريم.

 

 به ما يادآوري مي‌کند که کره زمين بيمار است. يادآوري مي کند بايد همانطور که به سرعتِ خالي شدن قفسه هاي دستمال توالت نگاه مي‌کنيم، به ميزان جنگل‌زدايي نيز نگاهي داشته باشيم.
ما بيمار هستيم، چرا که خانه‌ي ما بيمار است.

 

به ما يادآوري مي‌کند که بعد از هر سختي، هميشه آساني‌ست. زندگي يک چرخه است، و اين نيز مرحله‌اي در اين چرخه ي بزرگ است. نيازي نيست بترسيم، اين نيز مي گذرد.

 

درحاليکه تعداد زيادي کرونا/ کوويد -19 را يک فاجعه‌ي بزرگ به‌حساب مي‌آورند، من ترجيح مي دهم آن را يک اصلاح‌کننده‌ي بزرگ ببينم. چيزي که فرستاده شده تا درس‌هايي که ظاهراً فراموش کرده‌ايم را به ما يادآوري کند و اين بستگي به ما دارد که آنها را ياد بگيريم يا نه!  

بيل گيتس


 #نجوا :
اگر خوب دقت کنيم نيک درمي‌يابيم  بند بند مواردي که آقاي بيل گيتس به عنوان تجربه روزگار امروز بشر  به آنها اشاره ميکند همان نکاتي است که بيش از 14قرن پيش مکتب ما يعني «اسلام»، کتاب مقدس ما يعني «قرآن» و همچنين «سخنان و سيره اهل بيت پيامبر اسلام» اشاره نموده بودند.

 

خطرات مادي‌گرائي، اينکه هر عملي اثر معنوي خود را دارد، موضوع عدالت و برابري، بي‌ارزش بودن ثروت‌اندوزي، نقد تکاثر، مرز باريک فقير و غني، موضوع ظلم و ظالم، درک محرومان، حقوق طبيعت، غفلت بشر از حقيقت، موضوع ايثار و فداکاري و ازخودگذشتگي و کمک به ديگران،  اشاره به حقيقتِ «اِنّ مع العسر يسرا و...

 

بايد اين حقيقت تلخ را پذيرفت که برخي از ما دچار اين مشکل جدي هستيم که به مکتب غني خود (يعني آموزه‌هاي مکتب شيعه‌ي منتظر ظهور مهدي عليه‌السّلام) آنطور که بايد عنايت نداريم،  مگر اينکه «غربي‌ها» (خواسته يا ناخواسته ، مستقيم يا غيرمستقيم) به صحّت اعتقادات ما اعتراف کنند!
بماند که برخي دچار چنان غفلتي هستند که حتي با اين تلنگرها و اعترافات هم باز ايمان نمي‌آورند!

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/35896
1 نظر
 بدون نام 12:37:03 - 1399/01/18
با سلام فکر میکنم لازم باشد آقای گیتس با نظرات دین و پیامبر واهل بیت (ع)توسط شما آشنا شوند در صورت امکان ملتمسانه تقاضا دارم اینکار انجام یابد
دسته بندی