× تماس با ما
0 0 نظرات 1167 بازدید
تاریخ انتشار 10 - 1399/01/15

تحقیقاتی قابل تأمل در باب کرونا

تحقیقاتی قابل تأمل در باب کرونا

تحقيقاتي قابل تأمل در باب کرونا

 

راجع به تحقيقات قابل تأملي که درمورد انتقال کرونا صورت پذيرفته است بيشتر بدانيم.

 

‏پژوهشي که در مرکز کنترل و پيشگيري بيماري آمريکا (CDC) منتشر شد نشان مي‌دهد که يکي از عوامل اصلي اپيدمي ‎کرونا انتقال از افراد ناقلي است که هنوز علائم بيماري در آنها ظهور نکرده است.

اين پژوهش بر روي داده‌هاي مبتلايان در سنگاپور انجام شد. شواهد يافت شده بدين شرح بوده است:

يک زوج 19 ژانويه از ووهان به سنگاپور بر‌مي‌گردند و همان روز به يک کليسا مي‌روند. علائم بيماري در اين زوج 22و 24 ژانويه ظهور مي‌کند. 3 فرد ديگر که 19 ژانويه در همان کليسا بودند مبتلا مي‌شوند (يکي از اين افراد روي همان صندلي مي‌نشيند که اين زوج زودتر روي آن نشسته بودند).

 

فرد 58 ساله 27 فوريه کلاس آواز مي‌رود. در کلاس آواز يک ناقل بي علامت حضور داشته‌است. اين فرد 1 مارچ به کليسا مي‌رود. علائم در اين فرد 3 مارچ ظهور مي‌کند. دو فرد ديگر که 1 مارچ در کليسا پشت سر ايشون نشسته بودند هم بعدا مبتلا مي‌شوند.

 

‏فرد 54 ساله 15 فوريه در يک مهماني شام شرکت مي‌کند که در آن مهماني يک مبتلا وجود داشته‌است. اين فرد 24 فوريه به کلاس آواز مي‌رود. علائم بيماري در اين فرد 26 فوريه ظهور مي‌کند، فرد ديگري که در کلاس آواز بوده 29 فوريه دچار علائم کرونا مي‌شود.

 

فرد 53 ساله 26 فوريه از طريق يک مبتلا در معرض ويروس قرار مي‌گيرد، قبل از ظهور علائم ويروس و به همسر خود انتقال مي‌دهد، و هر دو 5 مارچ دچار علائم کرونا مي‌شوند. 

 

فرد 37 ساله که اواخر فوريه در معرض ويروس قرار مي‌گيرد و قبل از ظهور علائم ويروس و به همسرش انتقال ميدهد.

 

‏فرد 32 ساله که اوايل مارچ از ژاپن برمي‌گردد (جايي که احتمالا مبتلا شده)،‌ و قبل از ظهور علائم ويروس و به هم‌خونه‌ش انتقال مي‌دهد. هر دو 11 مارچ دچار علائم ميشوند.

 

 مسافر 63 ساله که از اندونزي برمي‌گردد (جايي که ناقل شده بوده)‌ و بعد از برگشت 8 مارچ با يک فرد 36 ساله ديدار مي‌کند. اين دو به ترتيب 9 مارچ و 12 مارچ دچار علائم کرونا مي‌شوند.

 

 
‏نکته اميدبخش:
در تمام اين موارد فاصله‌ انتقال دهنده به گيرنده بسيار کم بوده است. پس فاصله‌ گرفتن از ديگران واقعا مي‌تواند موثر باشد. 
در چند منبع ديده شده که گفتند آواز خوندن مي‌تواند ويروس را به اندازه‌ سرفه پخش کند. دو مورد انتقال از 7 مورد يافت شده در اين تحقيق هم در کلاس آواز بوده است.

 

#بدانيم

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/35815
0 نظر
دسته بندی