× تماس با ما
2 1 نظرات 846 بازدید
تاریخ انتشار 12 - 1399/01/13

قرنطینه نه؛ فاصله گذاری اجتماعی آری!

قرنطینه  نه؛  فاصله گذاری اجتماعی  آری!

"قرنطينه" نه؛ "فاصله گذاري اجتماعي" آري!

 

 
 در برخي جوامع، نام ها از قدرت بسيار زيادي برخوردار هستند و افراد گمان مي کنند با تغيير "نام" مي توانند در واقعيت و جهان بيرون تغيير و تحولي ايجاد کنند.

با اين مقدمه معتقدم جامعه ايران و به ويژه آقاي حسن روحاني دچار بيماري «نام باوري شديد» است. 

 

اگر خبرها را بازبيني کنيد خواهيد ديد در زماني که قيمت دلار در مدت چند هفته از 3 هزار تومان به 15 هزار تومان رسيد؛ تمام مقامات به ويژه اعضاي هيئت دولت  براي کنترل اين افزايش شديد قيمت فقط يک راه حل داشتند. راه حل آنها اين بود که به جاي "افزايش قيمت" بگويند "نوسانات قيمت"!

 

 از آقاي روحاني و نوبخت گرفته تا وزير اقتصاد و رييس بانک مرکزي و جهانگيري و ساير دولتمردان گمان مي کردند که اگر اصطلاح منحوس "افزايش قيمت" را به کار نبرند؛ در بازار هم قيمت دلار افزايش نخواهد يافت!

 

 درست مانند موشهاي شهر موشها که به گربه مي گفتند "اسمشو نيار" خودشو بيار...! و يا آن افرادي که به جن مي گويند "اسمشو نبر"!

 

 بزرگترين هنر و راهبرد دولت براي مقابله با افزايش قيمت دلار اين بود که اسمشو نياورد و دلار جهانگير ي را وارد معرکه نمود و از قِبل جهانگيري‌هايش چه کساني که کاسب نشدند...

 

حالا دو ماه بعد از شيوع ويروس کرونا و آلوده شدن کل کشور به اين ويروس؛ و پس از مقاومت شديد در برابر قرنطينه کشور و حتي شهر، دولت محترم يادش افتاده که با يک تغيير نام؛ "فاصله گذاري اجتماعي" را نسخه شفابخش کند و مانند دلار جهانگيري وارد مراودات نمايد.

 

 
وقتي اين برنامه رو نگاه مي کنيد مي بيند همان قرنطينه بي يال و دم است که از جوامع کاستي و نژادپرست به جامعه نيمچه مدرن ايران راه يافته است البته با يک تفاوت که بصورت مثال مياورم؛ به گفته نماينده شهر مشهد در مجلس:
«در بيمارستانهاي مشهد 450 تن به علت بيماري کرونا مي ميرند؛ دولت علت مرگ 50 نفر را ويروس کرونا و علت مرگ 400 نفر ديگر را بيماري حاد تنفسي اعلام ميکند.»

 

نظام بهرامي

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/35722
1 نظر
محسن ثنایی مقدم محسن ثنایی مقدم 04:29:55 - 1399/01/14
دولت بی تدبیر
دسته بندی