× تماس با ما
2 0 نظرات 503 بازدید
تاریخ انتشار 09 - 1399/01/06

در نظام دیکتاتوری زندگی می کنیم و نیازی به کودتا نیست!

در نظام دیکتاتوری زندگی می کنیم و نیازی به کودتا نیست!

آنچه به قلم "يووال نوح هراري" در روزنامه "يديعوت آحارونوت" چاپ "سرزمين هاي اشغالي" مي خوانيد:

 

 
در نظام ديکتاتوري زندگي مي کنيم و نيازي به کودتا نيست!

 

 
اقداماتي که بنيامين نتانياهو نخست وزير و دوستانش در حزب ليکود و بقيه رهبران در جناح راستگرا در زمينه جلوگيري از تشکيل جلسات نمايندگان جديد کنست براي نظارت بر عملکرد نتانياهوي غير منتخب انجام مي دهند ، يک کودتاي واقعي است .

 

تا زماني که جلسات کنست اسرائيل با تمام اعضايش تشکيل نشود، همانا ما در يک نظام ديکتاتوري زندگي مي کنيم و  ديگر نيازي به طراحي کودتا و انتشار عناوين روزنامه ها  با محوريت کودتا نيست چون خورشيد همچنان مي درخشد ،کودکان بازي مي کنند ، مردم غذا مي خورند و اوضاع در اسرائيل عادي به نظر مي رسد!

 

اتحاد جماهير شوروي سابق  در سال 1991 زماني که در تلاش براي کودتا قرار داشت روسها فهميدند که چه اتفاق بد و ناخوشايندي براي آنان رخ مي دهد چون تمام شبکه هاي تلويزيوني شروع به پخش مستقيم و بي وقفه کردند اما امروز در اسرائيل و با وجودي که اسرائيلي ها آن را احساس مي کنند اما بخش مستقيمي از کودتايي که صورت مي گيرد ، مشاهده نمي شود!

 

درست است ويروس کرونا مسئله اي بسيار مهم و خطرناک است اما با گذشت زمان پايان خواهد يافت و شايد تصميماتي که براي مقابله با اين ويروس گرفته مي شود، سبب شود تا ما در يک دوره طولاني از زمان زندگي کنيم . 

 

 
اين تصميمات مربوط به مرگ و زندگي ،آزادي بيان و تقسيم دهها ميليارد دلار است  و  جالب آنکه از جانب فردي متهم به فساد ، فريب کاري و خيانت در امانت (نتانياهو) اتخاذ مي شود!

 

فردي که در يک سال اخير سه بار در کسب اعتماد مردم اسرائيل ناکام بوده است در حالي که نامزدهاي منتخب جديد ( نمايندگان کنست) به فعاليت خود براي نظارت بر عملکرد اين فرد ( نتانياهو) که در حال حاضر به تنهايي براي مردم اسرائيل تصميم مي گيرد، عمل نمي کنند!

 

نتانياهو به طور خاص توانست کنست را تعطيل کند و اگر تصميم بگيرد دهها ميليارد دلار به نفع دوستان خود تقسيم کند چه کسي بر او نظارت خواهد کرد؟

 

اگر نتانياهو تصميم به تعطيلي رسانه ها و مطبوعات به بهانه  انتشار ترس و وحشت در ميان اسرائيلي ها بگيرد چه کسي جلوي آن را خواهد گرفت؟

 

 بسياري از کشورهاي دموکراتيک هستند  که تصميماتي درمورد اعلام حالت فوق العاده و اضطراري گرفته اند و کساني که در ايتاليا و کانادا چنين تصميماتي گرفتند دولت هاي منتخب هستند و به صورت دموکراتيک از طرف مردم انتخاب شدند اما کسي که براي اسرائيلي ها چنين دستورات و تصميماتي را صادر مي کند فردي است که نتوانست اختيار تام را از مردم  در انتخابات اخير بدست آورد.

 

به جاي تشکيل جلسات کنست براي انتخاب رئيس جديد آن و تشکيل کميسيون ها پارلماني براي نظارت بر عملکرد دولت و اوضاع اسرائيل ،نمايندگان نتانياهو به زعم حفظ سلامتي نمايندگان منتخب  و جلوگيري از ابتلاي آنان به ويروس کرونا ، کنست را تعطيل کردند! اين درحالي است بيشتر کارکنان دولت مانند پزشکان ، ماموران پليس و فروشندگان به فعاليت خود ادامه مي دهند ، بنابر اين چه چيزي مانع از کار و فعاليت اعضاي کنست مي شود؟ 

 

علاوه بر اين مي توان جلسات پارلمان را به صورت ويديو کنفرانس برگزار کرد و راه حل زيادي وجود دارد اما کنست موظف است فعاليت خود را فوري آغاز کند چون اگر بخواهد مشروعيت لازم را به نتانياهو بدهد در آن صورت وي تصميم گيرنده خواهد بود و اگر ( کنست ) تصميم بگيرد ان را به فرد ديگري اعطا کند ، بهتر خواهد بود اما در هر صورت طرح کودتا براي جلوگيري از فعاليت  کنست يک کودتاي واقعي است و اين بدان معناست که ما در يک نظام ديکتاتوري زندگي مي کنيم 

 

 
اين وظيفه اسرائيلي ها است تا جلوي اين کودتا را بگيرند چون  تداوم اين رفتار نتانياهو و دوستانش  مستلزم ورود مردم اسرائيل به خيابان ها به منظور توقف آن است.
لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/35512
0 نظر