×
Notice: Undefined variable: menuPostList in C:\inetpub\Customers\Masaf\masaf.ir\index.php on line 38

Warning: Invalid argument supplied for foreach() in C:\inetpub\Customers\Masaf\masaf.ir\index.php on line 38
تماس با ما
5 0 نظرات 2597 بازدید
تاریخ انتشار 17 روز پیش

۲ راز بزرگ رژیم صهیونیستی

۲ راز بزرگ رژیم صهیونیستی

آزمايشهاي شيميايي و بيولوژيکي به دهه 40 ميلادي باز مي‌گردد؛ زماني که برخي از کشورها به اين آزمايش‌ها پرداخته بودند؛ رژيم صهيونيستي نيز از بدو اشغالگري خود اين راه را در پيش گرفته است و ترورهايي را در تاريخ خود عملياتي کرده است.

 

 گسترش آزمايش‌هاي شيميايي و بيولوژيک از بعد از جنگ جهاني دوم و عصر حاضر، باعث افزايش بيماري‌هاي عفوني شده است؛ يکي از علل شيوع گسترده بيماري‌ها، آزمايش‌ها و استفاده از مواد بيولوژيک توسط برخي از کشورها است.

 

عمل "بيوتروريسم" مي‌تواند از يک فريب ساده تا استفاده واقعي از اين سلاح‌هاي بيولوژيکي متغير باشد؛ از عوامل بيولوژيکي ممکن است براي يک ترور فردي و همچنين براي کشتن و هدف قرار دادن هزاران نفر استفاده شود؛ اگر محيط آلوده باشد، مي‌تواند يک تهديد طولاني‌مدت براي جمعيت ايجاد شود.

 

اينگونه آزمايش‌هاي شيميايي مدرن به دهه 40 ميلادي بر مي‌گردد؛ زماني که کشورهايي مثل آلمان، آمريکا، ژاپن، انگليس و شوروي شروع به ساخت آزمايشگاهاي تحقيقاتي بيولوژيکي کردند.

 

اين عمل به اين کشورها منتهي نشد و رژيم صهيونيستي نيز از بدو اشغالگري خود اين راه را در پيش گرفته است؛ برخي منابع خبري گوشه‌اي از اسرار آزمايش‌ها و فعاليت بيولوژيکي اين رژيم را نشان دادند.

 

پايگاه اطلاعاتي "strangeside" در گزارشي نوشت، اسرائيل دو راز بزرگ دارد؛ يکي از اين رازها، آزمايش‌هاي هسته‌اي مخفي به نام "دمونا" است که گوشه‌اي از آن توسط "مردخاي وانونو" در دهه 70 ميلادي آشکار شد.

يکي ديگر از اسرار اين رژيم، پشت ديوارهاي بلند ساختمانهاي توليد سلاح‌هاي شيميايي و بيولوژيکي (CBW) است؛ هيچ کس هيچ اطلاعاتي از آزمايشگاه‌هاي زيرزميني اين رژيم که در 13 مايلي جنوب تل آويو است، ندارد.

 

اين موسسه (IIBR)، پرسنل بسيار ماهر و پيشرفته‌اي را با فن‌آوريهاي پيشرفته و ساختارهاي زيربنايي براي انجام تحقيقات کاربردي و توسعه در زمينه‌هاي زيست‌شناسي‌، شيمي دارويي و علوم محيطي به‌کار گرفته است.

 

با اين حال، اين تنها بخشي از حقيقت است! اسرائيل با قاطعيت از امضاي کنوانسيون سلاح‌هاي بيولوژيکي و سموم در سال 1972 خودداري کرده است!

 

اين کنواسيون به ممنوعيت توسعه، توليد، انبار و به طور کلي دستيابي به سلاح‌هاي بيولوژيک و سمي تاکيد دارد؛ نکته قابل توجه اين است که اين موسسه از چه زماني شروع به فعاليت کرده است؟!

 

پس از جنگ جهاني دوم، هنگامي که برخي کشورها در سراسر جهان به طرز چشمگيري به استخدام دانشمنداني پرداختند که به ساخت سلاح‌هاي کشنده بپردازند؛ اسرائيل نيز از اين قاعده مستثني نبوده است.

 

در سال1948 "ديويد بن گوريون" نخست وزير اين رژيم در دستوري به آژانسي يهودي در اروپا تاکيد کرد که تحقيقات شيميايي خود را هم براي کشتاري انبوه و هم براي درمان بيماران انجام دهند.

 

"افريم کاتزير" يکي از بنيانگذاران موسسه بيولوژيکي اسرائيل که در ابتدا با نام "حمد بيت" شناخته مي‌شد، در سال 1993 در اعترافي بيان کرد که  در آن زمان اسرائيل تحقيقات و آزمايشهاي شيميايي، بيولوژيکي و سلاح‌ها را آغاز کرد.

 

او در مصاحبه با خبرنگاران گفت: «‌ما فعاليتهاي مختلفي را برنامه‌ريزي کرده‌ايم تا درک کنيم که "CBW" چيست و چگونه مي‌توانيم در صورت نياز به چنين پتانسيلي براي دفاع از خود دست پيدا کنيم؛ ما مي‌دانستيم که در کشورهاي اطراف نيز ديگران سلاح هاي بيولوژيکي را توليد مي‌کنند، دانشمندان بايد در تقويت اسرائيل سهيم باشند.»

 

نخستين آزمايش بيولوژيکي اسرائيل بعد از جنگ جهاني دوم انجام شد؛ هنگامي که گروهي از يهوديان شروع به جستجوي روش‌ها براي انتقام از نازي‌ها کردند؛ آنها با تشکيل گروهي به نام "انتقام‌جويان" طرحي را براي مسموم کردن نازي‌ها که در زندان‌هاي اروپا و اردوگاه‌هاي کار اجباري سابق بودند، ترتيب دادند.

 

به گفته "يوسف هرتز" که يکي از افراد اين گروه بود، دکتر "چيم ويزمن" به آنها در استفاده از مواد شيميايي کمک کرد؛ آنها با استفاده از شيشه‌هاي شير که به سموم شيميايي ترکيب شده بودند، عازم فرانسه شدند.

 

يکي ديگر از اقدامات بيولوژيکي اين گروه در سال 1945، انجام شد؛ اعضاي اين گروه وارد اردوگاه "استالاگ" در نزديکي "نورنبرگ" شدند و با مسموم کردن مسواک‌هاي نازي‌ها، نزديک به 3 هزار نفر را از بين بردند.

 

از اين زمان به بعد گزارش‌هايي از سوي صفحات عربي زبان در خصوص ترورهاي رژيم اسرائيل منتشر شد.

 

مقاله‌اي در مجله "العالم" در سال 2009 منتشر شد که در آن به فعاليت‌هاي بيولوژيکي اسرائيل اشاره کرد؛ بر اساس اين گزارش «سيمور هرش»، روزنامه‌نگار آمريکايي در کتاب خود به نام «انتخاب شمشون » به نقل از سازمان امنيت و اطلاعات آمريکا تاکيد مي‌کند که آغاز برنامه تسليحات شيميايي و بيولوژيکي اسرائيل به دهه 60 ميلادي برمي‌گردد؛ از اين گذشته اسرائيل در دهه 80 بعضي از کشورها مانند تايوان را با سلاح شيميايي مجهز و به برخي ديگر، تکنولوژي تسليحات شيميايي منتقل کرده است.

 

اسرائيل سازمانهايي براي هشدار، تفحص و تشخيص نوع سلاح شيميايي دشمن و بهينه‌سازي وسايل حفاظت از افراد دارد؛ سازمان‌هايي هم براي پاکسازي آلودگيهاي شيميايي و وسايل درمان طبي در سطح يک واحد نظامي ايجاد کرده است.

 

در اين گزارش آمده، اسرائيل بارها متهم شده که از سلاحهاي شيميايي بر ضد دشمن استفاده کرده است مثلا در سال 1948 بر ضد نيروهاي مصري، در دهه 60 بر ضد فلسطينيها در سرزمينهاي اشغالي، در دهه 80 بر ضد لبنانيها، و بالاخره در دهه 80 و اوائل دهه 90 بر ضد نيروهاي انتفاضه فلسطيني.

 

با اين حال بسياري از فعاليتها و اقدامات اين رژيم کودک‌کش، پنهان مانده و سعي کرده تا در سکوت مقاصد خود را پيگيري کند.

 

منبع: تسنيم

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/35372
0 نظر