×
( ! ) Notice: Undefined variable: menuPostList in C:\inetpub\Customers\Masaf\masaf.ir\index.php on line 38
Call Stack
#TimeMemoryFunctionLocation
10.0003405968{main}( )...\index.php:0

( ! ) Warning: Invalid argument supplied for foreach() in C:\inetpub\Customers\Masaf\masaf.ir\index.php on line 38
Call Stack
#TimeMemoryFunctionLocation
10.0003405968{main}( )...\index.php:0
تماس با ما
2 2 نظرات 2828 بازدید
تاریخ انتشار 29 روز پیش

نقش دولت آمریکا در تسریع شیوع ویروس کرونا

نقش دولت آمریکا در تسریع شیوع ویروس کرونا

آنچه درروزنامه "نيويورک تايمز" چاپ "آمريکا" مي خوانيد:

 

 

 
نقش دولت آمريکا در تسريع شيوع ويروس کرونا
 

 

 
 تأخير در انجام تست کرونا مانعي در مسير عکس‌العمل مناسب آمريکا به اين ويروس ناشناخته بوده است.
 

 

اواخر ماه ژانويه سال جاري ميلادي (اوايل بهمن ماه)، اولين مورد تأييد شده ابتلا به کرونا ويروس در منطقه «سياتل» آمريکا گزارش شد اما 
آيا اين فرد، افراد ديگري را نيز آلوده کرده بود؟
آيا اين ويروس قبل از آن نيز شيوع پيدا کرده بود؟
 

دکتر «هلن واي. چو» کارشناس بيماري‌هاي عفوني در سياتل که به نوعي بر اين منطقه نظارت دارد بعنوان بخشي از يک پروژه تحقيقاتي درباره آنفولانزا، به همراه تيمي از محققان براي چندين ماه، نمونه‌هايي از بيني ساکنان تمامي منطقه «پيوجت ساوند» که علائم آنفولانزا را تجربه کرده بودند، جمع‌آوري کردند.

 

اين تيم پزشکي به منظور استفاده مجدد از اين تست‌ها براي ويروس کرونا، نيازمند حمايت و پشتيباني مقام‌هاي ايالتي و فدرال بودند اما مقام‌هاي ايالتي و فدرال به طور مداوم ايده دکتر هلن چون را رد کردند.

 

مصاحبه‌ها و ايميل‌هاي موجود نشان مي‌دهد حتي چند هفته بعد از درگير شدن چين با ويروس کرونا و شيوع اين ويروس ناشناخته در خارج از چين نيز مقام‌هاي ايالتي و فدرال آمريکا با درخواست‌ تيم پزشکي سياتل براي پشتيباني از تحقيقات درباره کرونا ويروس موافقت نکردند.

 

در تاريخ 25 فوريه (6 اسفندماه)، دکتر چو و همکارانش ديگر منتظر پشتيباني دولت نماندند و بدون تأييديه دولت، شروع به انجام آزمايشات درباره کرونا ويروس کردند و نتايج تحقيقات آنها، نگراني و ترس آنها را تأييد کرد و تست ويروس کوويد 19 يک نوجوان محلي که اخيراً هيچ‌گونه سابقه سفر خارجي نداشته بود، مثبت درآمد.

 

در حقيقت، مقام‌هاي پزشکي بعدها از طريق انجام آزمايشات به اين نتيجه رسيدند که اين ويروس موجب مرگ دو نفر شده است و همچنان طي روزهاي آينده به مرگ 20 نفر در منطقه سياتل منجر مي‌شود.

 

با اين حال، مقام‌هاي فدرال و ايالتي آمريکا در واکنش به اين خبر گفتند که امکان استفاده از تحقيقات آنفولانزا براي ويروس کرونا وجود نداشت زيرا آزمايشگاه دکتر چو مجوز مستقيم براي انجام موضوعات تحقيقاتي و همچنين اين آزمايشگاه مجوز انجام کارهاي باليني را نداشته است.

 

با اينحال تيم پزشکي دکتر چو تأکيد کرده است که مقام‌هاي ايالتي و فدرال به دليل فوريت و اضطرار موضوع، بايد بيش از پيش انعطاف و نرمش براي پيشبرد اين تحقيقات نشان مي‌داده است.

 

عدم صدور مجوز براي انجام تحقيقات به موقع بر روي ويروس ناشناخته کرونا، تنها يکي از چندين سري از فرصت‌هاي از دست رفته دولت فدرال براي انجام آزمايشات گسترده در همان روزهاي اوليه شيوع اين ويروس ناشناخته در ايالات متحده آمريکا بوده است.

 

حتي در حال حاضر نيز پس از چندين هفته نااميدي عمومي مردم آمريکا از سازمان‌هاي فدرال به دليل کيت‌هاي ناقص تست کرونا و قوانين سخت و طاقت‌فرسا، ايالتي چون نيويورک و کاليفرنيا در تلاش هستند تا به صورت گسترده تست‌هاي کرونا ويروس را انجام دهند.

 

تداوم تأخير‌ها در قبال تشخيص و جلوگيري از شيوع ويروس کرونا موجب شده است که مقام‌هاي آمريکايي نتوانند تصوير درست و حقيقي از حجم شيوع رو به رشد اين ويروس ناشناخته در ايالات متحده آمريکا داشته باشند.

 

برخلاف تلاش‌هاي «دونالد ترامپ» رئيس‌جمهور آمريکا براي کم‌اهميت جلوه دادن شيوع کرونا ويروس در ايالات متحده آمريکا، اين ويروس به سرعت در حال انتشار در اين کشور است و هم‌اکنون 36 ايالت آمريکا و «واشنگتن دي سي» را درگير کرده است.

 

#آن_سوي_مرزها

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/35233
2 نظر
مزدک جاوید مزدک جاوید 04:57:24 - 1398/12/22
لطفا علاوه بر لینک پست لینک اصلی و زبان اصلی مطلب را هم بگذارید تا ما بتونیم این نظرات را بطور مستند در استدلالهامون به دیگران نشون بدیم.
وقتی مخالفان از ما منبع میخوان و ما لینک داخلی مثل موسسه مصاف یا سایتهای داخلی را ارائه میکنیم طرف نمی‌پذیرد و ادعا می‌کند که فلان و بهمان معتبر نیست.
اما اگر همزمان با متن فارسی لینک یا تصویر اصیل روزنامه نیویورک تایمز را ارائه کنیم دیگر دهان ها بسته خواهد شد.
ممنون که زحمت فراوان میکشید
واحد سیاسی(نجوا) . واحد سیاسی(نجوا) 16:20:56 - 1398/12/24
با سلام؛ وقتی اشاره می شود به نقل از نیویورک تایمز کفایت امر می کند. افرادی که باور ندارند می توانند با یک جستجوی ساده در سایت نیویورک تایمز به صحت یادداشت پی ببرند.