× تماس با ما
10 1 نظرات 1248 بازدید
تاریخ انتشار 04 - 1398/11/10

بسته خبری معامله قرن

بسته خبری  معامله قرن

 

اسرائيل تيم ويژه براي اجراي معامله قرن تشکيل داد.
بنت نشستي براي ارزيابي اوضاع کرانه باختري به دنبال اعلان جزئيات طرح معامله قرن برگزار کرد.
وي در اين نشست اعلام کرد که تيمي ويژه تشکيل شده که ماموريت آن اتخاذ تدابير لازم براي الحاق دره اردن، شمال بحر الميت واقع در در غرب اردن و فلسطين و شهرک هاي يهودي نشين در کرانه باختري، به اسرائيل است.

 

 

فلسطيني ها در بيت لحم واقع در کرانه باختري رود اردن در اعتراض به طرح معامله قرن تظاهرات کردند.
در پي اين تظاهرات‏، درگيري هايي ميان نظاميان صهيونيست و تظاهرات کنندگان فلسطيني رخ داد که 11 فلسطيني زخمي شدند.
اسرائيلي ها همچنين درهاي مسجد الاقصي را بسته اند.

 

 

سازمان عفو بين‌الملل با انتشار بيانيه‌اي به طرح آمريکايي معامله قرن گفت: طرح پيشنهادي «دونالد ترامپ» درباره حل و فصل تنش‌ها در فلسطين با قوانين بين‌المللي در تناقض آشکار قرار دارد.
سازمان عفو بين‌الملل همچنين افزوده است که اين طرح کمکي به صلح در غرب آسيا نخواهد کرد.
در بيانيه سازمان عفو بين‌الملل گفته شده است که به طور کلي تبادل ارضي که در اين توافق آمده شامل الحاق بيشتر قلمرو فلسطينيان (به اسرائيل) مي‌شود و اين نقض آشکار قوانين بين‌المللي بشردوستانه به شمار مي‌رود.

 

«آنتونيو گوترش» دبيرکل سازمان ملل در واکنش به طرح صلح ادعايي آمريکا براي حل مناقشه ميان فلسطين و اسرائيل گفت که «سازمان ملل همچنان به تلاش براي برقراري صلح ميان اسرائيل و فلسطين بر پايه قطعنامه‌هاي سازمان ملل، توافقات دوجانبه و چشم انداز راه‌حل دو دولتي بر مبناي مرزهاي سال 1967 ادامه مي‌دهد».

 

رسانه دولت روسيه: موضع کرملين درباره مناقشه فلسطين و اسراييل مبتني بر بيطرفي است.

 

وزير خارجه اردن در واکنش به «معامله قرن» با تأکيد بر حمايت اين کشور از هرگونه تلاش خالصانه براي دستيابي به صلحي پايدار، تنها راه تحقق اين مهم را تشکيل دولت فلسطين به پايتختي قدس شريف دانست.

 

وزارت خارجه ترکيه با صدور بيانيه اي طرح صلح ادعايي آمريکا براي خاورميانه را «يک طرح الحاق سرزميني خواند که نابودکننده راه حل دو دولتي است».

 

وزارت خارجه مصر در واکنش به اعلام مفاد طرح «معامله قرن»، با صدور بيانيه اي از آنچه تلاش هاي مداوم دولت آمريکا به منطور دستيابي به صلح جامع و عادلانه در خصوص موضوع فلسطين ناميد، تشکر کرد.

 

سفير امارات در واشنگتن گفت که کشورش از آنچه تلاش‌هاي مداوم آمريکا براي دستيابي به توافق صلح حقيقي بين فلسطيني‌ها و اسرائيلي‌ها انجام مي‌دهد، قدرداني مي‌کند.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/33703
1 نظر
مجید عباسی مجید عباسی 00:51:23 - 1398/11/12
لعنت بذاین سران کشورهای بی دین منافق به ظاهرمسلمان
اما بدان ای رژیم غاصب کودک کش ضعیف کش کورخوانده ای ملعون
به قول سردارشهیدسلیمانی حریف تومنم(ایران انقلابی)
دسته بندی