× تماس با ما
1 0 نظرات 555 بازدید
تاریخ انتشار 20 - 1398/10/30

ترامپ دروغگویی حرفه‌ای است.

ترامپ دروغگویی حرفه‌ای است.

 

 
آنچه به قلم "عبدالباري عطوان" در روزنامه "رأي اليوم" ميخوانيد:

 ترامپ دروغگويي حرفه‌اي است.

طبيعتا آمريکا واقعيت را درباره تلفات نيروهايش در پايگاه عين الاسد نگفت.

به دست آوردن هرگونه شواهد عيني که تأييد کننده ميزان خسارات انساني باشد که در صفوف سربازان آمريکايي در پايگاه "عين الاسد" در غرب عراق رخ داد، هنوز زود است، اما شواهد زيادي داريم که دروغ رئيس جمهور آمريکا را  درباره اينکه حمله به عين الاسد هيچ تلفات جاني از بين نظاميان آمريکايي نداشته است، تاييد مي‌کند؛ رئيس جمهوري که در سخنراني کوتاه اخيرش درباره ايران مأيوس و نگران به نظر مي‌رسيد.

 ترامپ، قبلاً در واکنش به اقدام ايران در سرنگوني پهپاد گلوبال هاوک آمريکايي بر فراز تنگه هرمز، در بيستم ژوئن گذشته، ادعا کرده بود که يک پهپاد ايراني را به تلافي آن پهپاد، سرنگون کرده است و وعده داد که ويديويي را براي اثبات ادعاي خود منتشر مي‌کند، اما هنوز با گذشته چند ماه از آن اتفاق ما ويديويي نديديم!

 ترامپ تاکيد کرد که حملات هوايي تلافي جويانه عليه ايران را 10 دقيقه قبل از رسيدن جنگنده‌ها به اهدافشان در عمق ايران لغو کرده است، اما هيچ دليلي در اثبات ادعاي خود ارائه نکرد.

 ترامپ قول داد انتقام هر حمله ايران به منافع آمريکا و متحدانش در خاورميانه و دنيا را مي‌گيرد و هنگامي که تاسيسات آرامکو در "بقيق" و "خريص" عربستان هدف گرفته شد زبانش را قورت داد و گفت که او سلاح به عربستان مي‌فروشد نه اينکه آن سلاح‌ها را براي حفاظت از آن به کار گيرد.

 

 روزنامه‌نگاران آمريکايي هشت دروغ از مشهورترين دروغ‌هاي ترامپ را رصد کرده‌اند که يکي از آن هشت دروغ اين است:
"ايراني‌ها بعد از توافق هسته‌اي، 150 ميليارد دلار از آمريکا گرفتند."

ترامپ ادعا کرده که ابوبکر البغدادي را کشته و قبل از آن گفته بود که حمزه بن لادن را کشته است اما تاکنون اجساد اين دو مرد يا اجساد همسر البغدادي و فرزندانش را که با او کشته شدند نديديم و ترامپ ادعا کرد، آنها را به دريا انداخته است!

همچنين ترامپ در يکي از  سخنراني هاي خود نابودي تاسيسات و ظرفيت‌هاي پايگاه آمريکايي عين الاسد را انکار نکرد. حتي اگر فرض بگيريم که موشک‌هاي ايراني هيچ آمريکايي را در پايگاه عين الاسد نکشته است اما رد نکردن نابودي تاسيسات عين الاسد نشان مي‌دهد رهبري ايران مي‌تواند تصميم قاطع و بدون ترديدي براي شليک موشک به بزرگ‌ترين پايگاه آمريکايي در عراق بگيرد، موشک‌هايي که در اصابت به اهدافشان بسيار دقيق هستند.

 

ترامپ به دنبال استفاده از قدرت نظامي و ارتش بزرگ آمريکا در پاسخ به حمله ايران نيست.
رئيس جمهور آمريکا مي‌داند، تک يعني پاتک و هرچند اگر راست گفته باشد که کسي کشته نشده اما معنايش اين نيست که در حمله دوم هم کسي کشته نخواهد شد. 

 

تهديد آمريکا به اعمال تحريم‌هاي اضافي عليه ايران پس از پاسخ موشکي ايران خنده‌دار و نشانه استيصال ترامپ است.
ديگر چه تحريم‌هايي باقي مانده که آمريکا هنوز عليه ايران اعمال نکرده است؟!
آخرين تحريم‌ها عليه محمد جواد ظريف و پس اندازهايش در بانک‌هاي آمريکا بود. شايد در تحريم‌هاي بعدي مي‌خواهد جلوي لبخند مشهور ظريف را بگيرد!

تقابل ميان ايران و آمريکا يک جنگ فرسايشي دراز مدت و باز به روي همه احتمال‌ها است. اين جنگ به مديريت قابل اعتماد، بردباري و زيرکي نياز دارد و ايراني‌ها تاکنون برنده آن بودند با اين لحاظ که يک کشور جهان سومي هم هستند.

 

گام دوم و بعدي ايران براي انتقام سخت از آمريکا ناامن و بي ثبات کردن پايگاه‌هاي آمريکايي در خاورميانه و به ويژه منطقه خليج فارس به منظور زمينه سازي اخراج اشغالگران آمريکايي از منطقه خواهدبود.
متحدان منطقه‌اي ايران در عراق، يمن، لبنان، فلسطين و...هم وارد عمل مي‌شوند و بعيد نيست نقش‌ها در اين خصوص بين گروه‌ها (ي مقاومت در مناطق مختلف) تقسيم شود.

 

سران ايران اعصاب ترامپ را به بازي گرفتند.
ايراني‌ها انبارهاي موشک‌هاي دقيق خود را طي روزها و هفته‌هاي آتي به روي متحدان خود خواهندگشود تا به دقيق‌ترين و پيشرفته‌ترين موشک‌ها دست يابند که دشمن از آن غافلگير مي‌شود.

پيام ايران به چين و روسيه هم اين است که مي‌گويد ما "متحد قابل اعتماد هستيم که مي‌توانيد به آن اعتماد کنيد".

 

ترامپ سال انتخاباتي آسوده‌اي را پيش رو نخواهد داشت.
همچنين متحدان ترامپ در منطقه و کشورهاي عربي حوزه خليج [فارس] هم خواب راحتي نخواهند داشت. واقعيت‌ها درباره خسارت [انساني و مادي] آمريکايي‌ها در حمله موشکي ايران در آينده روشن خواهد شد.
 
لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/33403
0 نظر
دسته بندی