× تماس با ما
14 2 نظرات 1168 بازدید
تاریخ انتشار 18 - 1398/10/29

اقدام مثبت شورای نگهبان

اقدام مثبت شورای نگهبان

اخيراً در طي بررسي صلاحيت کانديداها از سوي شوراي محترم نگهبان، شاهد رد صلاحيت 90 نفر از نمايندگان فعلي مجلس شوراي اسلامي بوده ايم که طبعا به ذائقه برخي خوش نيامد و با اعتراض و هوچي گري درصدد بر آمدند تا به خيال خويش شوراي نگهبان را از تصميم خويش بازگردانند.

نکته مهم در ردصلاحيت نمايندگان فعلي مجلس که از زبان سخنگوي شوراي نگهبان نيز بدان اشاره گشته، سوء استفاده هاي اقتصادي برخي نماينده هاست که منجر به ردصلاحيت آنها از سوي شوراي نگهبان شده است.

در طي چهار ساله اخير به ظن بسياري از کارشناسان عملکرد مجلس شوراي اسلامي در حد و تراز نظام انقلاب اسلامي ايران که هيچ، حتي در حد "رأس امور بودن" هم نبوده است و از اين زاويه خلاء حضور مجلسي فعال و تأثيرگذار را شاهد بوديم و به طور قطع اين امر مي بايست مورد آسيب شناسي واقع شود.

اقدام شوراي نگهبان اگر چه مطلوب و در حد انتظار جلوه کرد و مي بايست بدون تعارف با جريان هاي سياسي در تمامي عرصه هاي انتخاباتي تداوم يابد، لذا تکميل کننده اين اقدام، پيگيري قوه محترم قضائيه است که به حق در طي مدت اخير خوش درخشيد و بارقه هايي از اميد را در دل مردم زنده نمود.

انتظار است رياست محترم قوه قضائيه همچون مدت اخير بدون واهمه از هياهوي جريان هاي سياسي و تريبون در اختيار، پيگيري فساد هاي اقتصادي از سوي برخي نمايندگان مجلس و بويژه ردصلاحيت شده را در دستور کار خويش قرار دهد تا من بعد هيچ فردي جرأت سوء استفاده از مناصب حکومتي را در ذهن نپروراند.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/33288
2 نظر
جمکرانی علی جمکرانی علی 09:33:58 - 1398/11/03
سلام، این بخش کوتاه از برنامه سمت خدا؛ https://www.yjc.ir/00UI5i
شهروز رنجبر شهروز رنجبر 21:57:36 - 1398/10/29
اقدام شورای محترم نگهبان امید را به روحیه انتخاباتی مردم انقلابی تزریق کرد .