× تماس با ما
13 6 نظرات 1906 بازدید
تاریخ انتشار 16 - 1398/10/28

واکنش های اپوزیسیون به نماز جمعه رهبر انقلاب

واکنش های اپوزیسیون به نماز جمعه رهبر انقلاب

 

آيا سخنان رهبري تکراري و معمولي بود؟ واکنش هاي اپوزيسيون به نماز جمعه امروز رهبر انقلاب به طور کلي دو بخش بود. عده اي گفتند ايشان حرف خاصي نزد و عده ديگري گفتند به مسائلي که آنها انتظار داشتند، نپرداخت. آنها که به دنبال حرف خاص در سخنان ايشان مي گردند در واقع انتظار داشته اند رهبري در خطبه جمعه، دست خود را از حيث برنامه هايي که در طي ماه هاي آينده در داخل و منطقه اجرا خواهد شد، رو کند يا حرفي بزند که آنها بتوانند از آن براي تشديد التهاب و بحران نمايي در جامعه استفاده کنند. آيت الله خامنه اي پس از بيش از 50 سال سياست ورزي، طبعا حرف هاي خاص خود را به اين شکل پشت تريبون نمي گويد. آن برنامه ها را، آنها که بايد ببينند در عمل خواهند ديد و درباره برخي از آنها شايد تا ابد هم سخني گفته نشود. آرام کردن جامعه و ندادن بهانه اي به دست اپوزيسيون که بتوانند با اتکا به آن وضعيت کشور را ويژه و بحراني جلوه بدهند هم هنري است که احتمالا در اين روزها فقط از آيت الله خامنه اي بر مي آيد. او هيجان زده نمي شود و درست در زماني که همه انتظار شعارهاي پرهيجان دارند، بر اصول و راهبردها تاکيد مي کند.
عده اي هم معترضند که چرا رهبري به مسائلي که آنها علاقه مند بوده يا انتظار داشته اند، نپرداخته است. اين هم از ويژگي هاي آيت الله خامنه اي است که زير بمباران پروپاگانداي مخالفان راه خود را گم نمي کند، مسئله خويش را تشخيص مي دهد و در بازي هايي که مخالفان اساسا با هدف درگير کردن بزرگاني چون او راه انداخته اند يا اساسا مشارکت نمي کند يا صورت مسئله را چنان تعريف مي کند که آنها حس کنند هيچ کاسب نيستند. من درک مي کنم که اين وضعيت بسياري از طراحان پروژه هاي تبليغاتي عليه ايران را عصباني کرده ولي خب نبايد انتظار داشته باشند کسي که مردي به عظمت قاسم سليماني سرباز و شاگرد او بود، در بازي دلقک ها و خبرچين ها بيفتد.

 

بگذاريد چند کلمه هم درباره تکراري بودن بگويم. گرچه سخنان رهبر انقلاب براي هر کسي که گوشي براي شنيدن داشته باشد نه تنها تکراري نبود بلکه بسي نکته هاي نغز داشت اما از يک نگاه راهبردي گاهي اينکه شما در مقام رهبر يک کشور مقاوم، نشان بدهيد نه محاسبات و نه حتي ادبياتتان تحت فشار عوض نشده، به خودي خود موضوعيت دارد. امريکايي ها فشار مي آورند و خود را به در و ديوار مي گوبند که همين يک چيز را به دست بياورند و هر بار که بحراني خلق مي کنند منتظرند ببينند در موضع امام جامعه ترديد و تزلزلي رخ مي دهد يا نه. آيت الله خامنه اي بهتر از هر کس ديگر در ايران مي داند که ثبات يا تزلزل رهبري، شاخص اثرگذاري يا عدم اثرگذاري فشار دشمن است و دشمن در صورتي که احساس ضعف و تزلزل کند، به صغير و کبير اين کشور رحم نخواهد کرد. اينکه منطق بنيادين سخنان رهبري عوض نمي شود براي اين است که نبايد بشود و شايد اساسا اين جمعه و جماعت براي همين است که دشمن دريابد در آن دلي که بايد بلرزد و تغيير کند، همه چيز آرام و استوار و بلکه مستحکم تر از قبل است. بعد از شهادت حاج قاسم سليماني لابد خيلي ها انتظار داشتند نرمشي ببينند يا چراغ سبزي مشاهده کنند. رهبري اين اميد را نااميد کرد. منطق استراتژيک اين تکرار، از بسياري از آن نوآوري ها که افراد هيجان زده در پي آنند، استوارتر و عميق تر است.

مهدي محمدي

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/33236
6 نظر
مجید عباسی مجید عباسی 23:18:22 - 1398/10/29
حاجی عالی بودتحلیل تون درواقع عین حقیقت روبیان کردین......حرف دل ماهم اینه---قربون آقابشیم که نفس کشیدنمون به برکت ایشونه
داود دهقان نیری داود دهقان نیری 23:47:11 - 1398/11/02
من قبل از نماز جمعه میدونستم هدف از اومدن رهبری زدن حرف ویژه و خاصی نبود. دوستان دقت کیند تنها چند روز بعد از زدن سیلی محکم تو گوش بزرگترین مدعی قدرت دنیا و با اون همه تهدید و میزنم میزنم، نماز جمعه به امامت رهبری برگزار میشه و از خود رهبر و تمام مسئولین کشوری و لشکری همه در یک آدرس مشخص که اونم از چند روز قبل برنامش برای کل جهان مشخص بود حضور دارند. کٌری نظامی از این بالاتر؟ ما به دنیا فهموندیم کوچکترین ترسی از آمریکا نداریم. که اگر داشتیم نمیومدیم کل مملکتو تو مصلی جمع کنیم و پخش زنده بذاریم. آمریکا اگر مرد زدن بودن میزد. برای همیشه پرونده تهدید نظامی ایران بسته شد.
سیدمحمد موسوی البخاتی سیدمحمد موسوی البخاتی 22:58:38 - 1398/11/02
جانم فدای رهبر
شهروز رنجبر شهروز رنجبر 22:28:38 - 1398/10/29
بسم الله الرحمن الرحیم
از جمله جمله بیانات رهبری کتابی می توان نوشت ..سخنان رهبر معظم برای آن دسته از مردم و مسئولینی که هدف از خدمت را فقط رضای پروردگار می دانند مثل چراغی است که مسیر را روشن می کند.طبیعی است افرادی که دنبال بازیهای سیاسی و دلغک بازیهای دیگری هستند این سخنان شیوا باعث ارضای نیازهای خبیثشان نشود .
احمدعلی بختیاری احمدعلی بختیاری 07:59:54 - 1398/11/03
بسم الله الرحمن الرحیم
بعد از شهادت حاج فاسم و اون تشییع بی نظیر و در ادامه پاسخ موشکی سپاه ، ایران و جبهه مقاومت در بالاترین سطح موضع قدرت بودیم که سقوط هواپیما پیش آمد و بی تدبیری مسئولین و اتفاقات پس از آن ،این موضع قدرت ما را کمی تضعیف کرد. پس نیاز بود تا فرمانده برای تقویت موضع ، یک صف آرایی مقابل دشمن انجام بدهند و در جایی که فرمود«آآن چندصد نفری که به عکس سردار شهید و باافتخار ما اهانت میکنند، آنها مردم ایران‌اند؟ یا این جمعیت میلیونی عظیمی که به خیابانها آمدند؟ "
Baran Masaf Baran Masaf 10:18:28 - 1398/11/02
خدا حفظشان کند
دسته بندی