× تماس با ما
3 1 نظرات 834 بازدید
تاریخ انتشار 03 - 1398/10/27

بسته خبری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی(3)

بسته خبری انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی(3)

برخي از مهمترين اخبار مربوط به انتخبات يازدهمين دوره مجلس شوراي اسلامي به شرح ذيل مي باشد:

 

هادي طحان(عضو حقوقدان شوراي نگهبان): در بررسي صلاحيت‌هاي اين دوره داوطلبان دو تابعيتي هم بودند که شوراي نگهبان آنها را رد صلاحيت کرد./ متوسط ثبت نام براي 300 کرسي در کشورهاي مختلف اروپايي يا همسايه خودمان، 2500، 3000  يا 4000 نفر است ولي ما 16 هزار نفر در اين دوره ثبت نامي داشتيم. البته نفس ثبت نام خوب است اما ثبت نام‌ها بايد چارچوب و منطقي داشته باشند و اين يک اشکال قانوني است./ انتخابات الکترونيکي بيست و چند مرحله است  که طبق اعلام وزارت کشور، غير از مرحله اخذ راي، بقيه مراحل به صورت الکترونيکي برگزار مي‌شود./ از هر طرح و لايحه يا هر قانوني که به کاهش نقش پول در انتخابات کمک کند، حمايت مي‌کنيم.

 

 

حسن روحاني(رئيس جمهور): روز چهارشنبه در جلسه هيات دولت خطاب به دست اندرکاران انتخابات گفت: « وقتي عدم صلاحيت يک فرد روشن است او را رد صلاحيت کنيد. وقتي احتمال عدم صلاحيت کسي ضعيف است مردم را ناراحت نکنيد. نگوييد در برابر يک صندلي مجلس 1700 نفر کانديدا هستند. اين 1700 نفر از چند جناح هستند؟ اين که انتخابات نمي‌شود. مردم تنوع مي‌خواهند. در ميدان انتخابات بگذاريد همه احزاب و گروه‌ها شرکت کنند. با يک جناح نمي‌شود کشور را اداره کرد. اگر 83 ميليون نفر متحد باشيم و يک نفر مخالف بايد او را جذب کنيم يک نفر مخالف هم زياد است. شما يک جمعيت زياد را مخالف مي‌کنيد؟».

 

 

عباسعلي کدخدايي(سخنگو و عضو حقوقدان شوراي نگهبان): نگاه ما به هيچ‌وجه سياسي نيست و شوراي نگهبان با نگاه سياسي صلاحيت‌ها را بررسي نمي‌کند./ بيش از 3700 نفر از نامزد‌هاي رد‌صلاحيت شده تاکنون شکايت کرده‌اند که از اين تعداد 3400 نفر آقا و 300 نفر هم خانم هستند که شکايت‌شان در سامانه ثبت مي‌شود و مورد رسيدگي قرار مي‌گيرد./ در ميان نامزد‌هاي انتخاباتي دوتابعيتي خيلي کم داشتيم و فکر مي‌کنم به تعداد انگشتان دست هم نمي‌رسيد.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/33172
1 نظر
Erfan Namdar Erfan Namdar 23:14:44 - 1398/10/28
سلام علیکم .ایا شما لیست میدهید اقای رایفی پور یا خیر
دسته بندی