× تماس با ما
7 7 نظرات 4114 بازدید
تاریخ انتشار 11 - 1398/10/21

نکاتی پیرامون بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح و سقوط هواپیمای اوکراینی

نکاتی پیرامون بیانیه ستاد کل نیروهای مسلح و سقوط هواپیمای اوکراینی

متاسفانه عليرغم اقدام شجاعانه سپاه پاسدارن انقلاب اسلامي در هدف موشک قراردادن دو پايگاه  نظامي آمريکا در منطقه که منجر به تسکين قلوب ايرانيان در خونخواهي شهيد سليماني شد و از قدرت نظامي و موشکي ايران در جهان پرده برداشت و شکسته شدن هيبت آمريکا در دنيا را فرياد زد، لذا سقوط هواپيماي اوکرايني و بيانيه صبح امروز ستاد کل نيروهاي مسلح با کليد واژه "خطاي انساني" موجي از حيرت و اندوه مضاعف را براي همگان رقم زد.

ماقبل بيانيه ياد شده  نکات فني بسياري مبني بر اشکال فني در هواپيما، آتش گرفتن يکي از موتورهاي هواپيما و برگشت هواپيما به سمت فرودگاه مبداء در ميان بود و يا اينکه  برخي مطرح کرده اند که پيش از پرواز ميان نظر کارشناسي فرد ايرلاين که اوکرايني بوده و نظر کارشناسي فرودگاه که فردي ايراني بوده، اختلاف نظر حاکم بود و کارشناسي فرودگاه نظر بر نقص فني هواپيما داشت  که طبق قوانين بين المللي و عطف بر ارجحيت نظر کارشناسي فرد ايرلاين ، پرواز مزبور به انجام مي رسد!

به هر تقدير پس از بيانيه ستاد کل نيروهاي مسلح با کليد واژه "خطاي انساني" اذهان عمومي سخت  به خود مشغول شده و منتظر بيان جزئيات از سوي ستاد کل نيروهاي مسلح  هستند  چرا که بنا بر اخبار واصله از سوي منابع غيررسمي از هشدار چندباره پدافند به کادر پروازي و عدم توجه آنها نيز سخن به ميان آمده و سوال هايي از اين قبيل که آيا کادر پرواز بواسطه نقص فني پيشامد شده امکان کنترل هواپيما را از دست داده بودند و يا اينکه اختياري براي  کنترل و هدايت هواپيما نداشتند ؟! چرا که با سکوت نيروهاي مسلح فرضياتي مبتني بر اقدام انتحاري و نفوذ نيروهاي خرابکار ضد امنيتي در درون هواپيما  نيز مطرح گشته است! که کار را بيش از پيش پيچيده ساخته و بررسي ابعاد  موضوع را طلب مي کند.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/32982
7 نظر
ادریس ملک لو ادریس ملک لو 18:26:15 - 1398/10/21
هممون بازیچه دست انگلیس شدیم خیر رو هم خودش تعیین میکنه شر رو هم خودش میاره ولمون کنید حالمون از این دنیا بهم میخوره
یا علی یا علی 17:07:49 - 1398/10/21
کفتارها دارند پایکوبی می‌کنند!! نکند باز شیری در دام افتاده؟!
به قول سردار شهید، دشمن که باید دشمنی اش را بکند اما سردار! همنشینی با سالار شهیدان که بماند خوشا به سعادت تو که رفتی و از دست حرافی های یاوه گویان و خائنان فرصت طلب خلاص شدی!
جمکرانی علی جمکرانی علی 20:48:54 - 1398/10/21
سلام، اگر این در آمریکا بود هیچ وقت اینجوری ظاهر نمی شدن و اعتراف کنند. با قدرت رسانه ای به این اتفاق نادر کفر می ورزیدن انگار ساعتی پیش دسته جمعی، متولد شدن و هیچی نمی دانند مگر این که با زور مدرک را به اینترنت برسانی یک جورایی. به نظر می رسد قانون مثل مراقبه و محاسبه یا اصطلاح دانشجویی مدیریت و برنامه ریزی برای بشر است و قانون را اجرا کردن باعث ساخته شدن آن جامعه می شود. شاید این در غرب وجود ندارد خیلی از بی قانونی ها با قدرت نرم پوشانده می شود.

اری درست است که شادی ما به تلخی تمام شد و خود ما باعث ان شدیم. در شهید شدن سربازان می دانیم چطور برای آنها احترام قائل بشویم و در دفاع کردن از ما اما آنگاه که در دفاع خوب موفق نشوند یا مشکلی مثل الان پیش امدی داشته باشد اینجا ما چطور ارتش را یاری کنیم!
علی رضائی علی رضائی 14:04:18 - 1398/10/21
آقاجون! رائفی‌جان! شماکه خودت خبره‌ای! نفوذیارو میشناسی، خودت به رهبری اِسماشونو برسون دیگه داداش. أی بابا. خوده شما که بهتر می‌دونی، این دولتی‌ها فقط بلدن بیانیه بِدن،همین الان سردار حاجی‌زاده شبکه افق صحبت کردن، ولی هیچ اشاره‌ای به مورد ضدامنیتی نکردن. چرا سپاه باید خطا رو گردن بگیره. این همه فحش که میخورن، بس نیست؟
آوید م آوید م 12:40:21 - 1398/10/22
این سوال منم هست آقای رائفی پور به هر حال میتونه پیام و برسونه به اونایی که دست اندرکارن ما مخاطبین چکار میتونیم بکنیم. از دیروز خون به جگر شدیم
امید اعرابی امید اعرابی 22:19:02 - 1398/10/21
پس کی میخواد به این فتنه ها پایان بدن ،رهبری تا کی میخواد منتظر فهم مردم باشه بخدا این مردم حالا حالا ها نمیفهمن چ،بادی به هر جهت هستند.باید منتظر باشیم تا این خائن ها کشور بدوشن؟؟وقت این نیست ملاحظه کاری ها را کنار گذاشت و به قلب دشمن داخلی و خارجی حمله کرد؟؟
جمکرانی علی جمکرانی علی 21:30:11 - 1398/10/22
سلام، حالا کسی به ما گفت 'نگو نمیفهمم' ادب کامل نیست بگو متوجه نیستند. اما به نظر من برای این که همه مردم سواد بیشتری داشته باشند در مسائل جهانی؛ [سیاست فرهنگی اجتماعی و فرهنگ سیاسی اجتماعی] نهضت سواد آموزی باید دست به کار شود. مثال: ما همه و اکثر جامعه سواد خواندن و نوشتن بلد هستیم الان، اما سواد زندگی اجتماعی بلد نیستیم اینکه فرض کنید کسی را که به ما بدی کرده ۷-۸ دقیقه ناسزا گوییم و زبان و رفتار خود را کنترل نکنیم.

نهضت سواد آموزی به نظر من با یاد دادن تاریخ های مختلف مثل تاریخ اهل البیت، اسلام، ایران، انگلیس و فرانسه، امریکا و زندگینامه عالمان نکته ها و گفته ها از عالمان و اجائب خلقت می تواند مردم را به لذت کتاب خوانی برساند و مردم چیزهای زیادی یاد بگیرند. قوه خیالی مردم درست رشت کند.

البته سواد تغذیه درست، ورزش و بسیار مسائل مهم زندگی در همچین برنامه ای می تواند باشد اما به نظر ما بیشتر آن تاریخ باشد که دلایل مختلفی دارد. تاریخ بسیار مهم است اما مسائل عقلی مهمتر و حیاتی‌تر است چی کنیم که این برای مردم سخت است؛ به طرف بگو بیا بریم یک دینی جدید آمده منطق درس می دهد قطعا نمی اید اگر ماهیت آن و سختی آن را بداند. مسائل عقلی ذهن اکثر را خسته می کند اما تاریخ می تواند با زبان روان و ساده شادی آور باشد... و قوه خیال را بپروراند. ما کتاب کم می خوانیم و بیشتر فکر کنم فیلم های غربی-شرقی نگاه می کنیم و خیال ما درست یا اصلن رشد نمی کند. اگر عقل و حس نیاز به رشد دارد قطعا خیال هم نیاز به رشت دارد.

#در گام بعدی انقلاب گام بعدی نهضت سواد آموزی چیست!