× تماس با ما
6 0 نظرات 643 بازدید
تاریخ انتشار 16 - 1398/10/17

روزنامه الاخبار لبنان: باحضور آمریکا در لبنان هم باید مقابله کرد

روزنامه الاخبار لبنان: باحضور آمریکا در لبنان هم باید مقابله کرد

آنچه به قلم "ابراهيم الامين" در روزنامه "الاخبار" چاپ لبنان ميخوانيد:

باحضور آمريکا در لبنان هم بايد مقابله کرد

 

 
در بامداد 23 اکتبر 1983 بزرگ‌ترين عمليات استشهادي به دست جوانان مقاوم و گمنام لبناني، عليه اشغالگران آمريکايي در بيروت انجام شد.

اين عمليات در ادبيات سياسي و تاريخي آمريکا به «کابوس اکتبر 83» مشهور شد، طي اين عمليات 241 تفنگدار دريايي (مارينز) آمريکايي که از زبده‌ترين سربازان اين کشور به شمار مي‌روند، کشته شدند.

از عمليات شهادت‌طلبانه 23 اکتبر عليه مقر تفنگداران آمريکايي سال‌ها گذشت و پرچم آغشته به خون شهدا دست به دست شد و صداي مردم آزاده در کشورهاي مختلف لبنان، سوريه و عراق و غيره بلندتر شد.

سيد(حسن نصرالله) ديروز نبرد پايان دادن به حضور نظامي آمريکا را آغاز کرد. شکل، اندازه و شيوه‌اش هر چه باشد. براي اولين و آخرين بار تصميم گرفته شد که حضور نظامي آمريکا در کشور ما مشروعيت ندارد. هر کسي به اين اشغالگر، مشروعيت حضور بدهد، خودش مشروعيت ندارد.

اين به بيان ساده يعني آنکه هر کسي خودش را قادر به انجام کاري مي‌بيند اين نقش را با آرامش، صبر و دورانديشي انجام دهد تا ضربه وي دردآورتر باشد.

حضور آمريکا نزد ما و در کشور ما(لبنان) حضوري اجباري است و ماهيت اشغالگرانه دارد و بايد با آن مقابله کرد.

اين مقاومت عليه آمريکا تنها نبايد در قبال نظاميان آمريکايي باشد بلکه بايد با حضور آمريکايي حتي در قالب هيأت‌هاي «مستشاري، فني، ديپلماتيک، حقوق بشري و غيره» نيز مقابله کرد.

به اطرافيان خود بگوييد گزينه ما اين است که ما بخشي از اين مقاومت زيبا و باشکوه هستيم و علي‌رغم خستگي، ظلم و خون دادن، به تنهايي قادر به ترسيم آينده‌اي هستيم که آن را مي‌خواهيم؛ اين يک جنگ است.

سيد (حسن نصرالله) هم در سخنراني ديروز خود به مناسبت شهادت قاسم سليماني فرمانده نيروي قدس سپاه اعلام کرد، تنها قصاص عادلانه اين اقدام خروج آمريکا از منطقه است.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/32892
0 نظر