× تماس با ما
1 3 نظرات 454 بازدید
تاریخ انتشار 14 - 1398/10/11

آنچه به قلم یوسی میلیان در پایگاه خبری میدل ایست آی مستقر در لندن میخوانید:

 

 
????آنچه به قلم "يوسي ميليان" در پايگاه خبري "ميدل ايست آي" مستقر در لندن ميخوانيد:

 

 
??يمن براي اسرائيل اهميّت دارد

 

 
?? در اوايل ماه دسامبر دولت آمريکا اعلام کرد که نهادهاي اطلاعاتي اين کشور مسئوليت حمله به رامکو را متوجه ايران مي دانند در حالي که انصارالله يمن اين مسئله را رد مي کند.

??مقامات اسرائيلي به ميدل ايست آي گفته اند  عليرغم اينکه راغب هستند که اين نظر را بپذيرند ولي احتمال دارد که اين عمليات نتيجه همکاري ايران و انصارالله يمن باشد.

?? در حالي که ايران تلاش بسياري دارد حضور خود را در يمن مخفي کنند ولي سازمان هاي اطلاعاتي آمريکا ، اسرائيل و عربستان موفق شده اند به اندازه کافي اطلاعات براي اثبات اين مدعا جمع آوري کنند.

??حضور جدي سپاه قدس ايران و حزب الله لبنان در يمن موجب نگراني جدي نتانياهو شده است. وي بارها تا کنون نسبت به خطر استقرار موشکهاي ايراني در يمن براي عربستان و اسرائيل هشدار داده است.

?? يمن به دليل جايگاه استراتژيک و تسلطش بر گذرگاههاي آبي درياي سرخ و اقيانوس هند همواره براي اسرائيل مهم بوده است تا جايي که سازمان MI6  انگلستان در جريان جنگ سلطنت طلبها و جمهوري خواهان در دهه 60 ميلادي از موساد درخواست کرد تا به سلطنت طلبان مورد حمايت عربستان کمک کند که منجر به اجراي عمليات پياده کردن سلاح با چتر براي نيروهاي امام بدر توسط ارتش اسرائيل شد.

?? در سال 1979 ارتش اسرائيل اقدام به برقراي گشت هاي دريايي در اطراف آبهاي يمن براي محافظت از نفتکش هاي حامل نفت ايران که به سمت اسرائيل مي رفتند کرد و اين گشت ها را حتي بعد از قطع صادرات نفت ايران به اسرائيل به دليل انقلاب اسلامي در ايران متوقف نکرد و آنها را براي محافظت از محموله هايي که از شرق دور و هند براي اسرائيل مي رفتند ادامه داد.

?? افزايش تنش بين ايران و عربستان در دهه اخير اهميت يمن را براي اسرائيل بيشتر کرد و تقويت روابط اسرائيل و عربستان به همراه تحرکات ايران در يمن بر اين مسئله افزود.

?? با وجود فاصله حدود دو هزار کيلومتري بين يمن و اسرائيل خطر موشک هاي يمني مسئله اي است که اسرائيل را آسيب پذير کرده و اين نگراني بعد از تصريحات وزير دفاع دولت يمن در مورد اينکه در صورت دستور مقامات لحظه اي در هدف قرار دان اسرائيل درنگ نمي کنيم جدي تر شده است.

?? با وجود کم بودن ادله پيرامون در اختيار داشتن موشکهاي با بُرد چند صد کيلومتر توسط يمني ها ولي اسرائيل يمن را آخرين کشوري مي داند که ايران قصد دارد قدرت منطقه اي خود را در آن اعمال کند. دولتي که هم اکنون خود را در محاصره شبه نظاميان طرفدار ايران مي بيند.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/32768
3 نظر
حمید باغچقی حمید باغچقی 20:50:10 - 1398/10/12
با درود بر شما که فقط جایی که دلتون بخواد بخش نظرات رو باز میکنید،و جایی هم که نباید نظر عام مردم نظام شما رو متزلزل کنه نظرات رو میبندین،این درست نیست،حضرت مهدی عدالت خواه و دولتش هم بر محور عدالت می چرخه و خواهد چرخید،شمارو به اسم حضرت مهدی از آسمون سواستفاده نکنید،اگر واقعا برای ظهور آقا زحمت میکشید اول از همه باید جلوی ظلم حاکم قد علم کنید،و مردم عامی رو به عدالت دعوت کنید،ولی از قرار معلوم شما بخاطر صلاح خودتون از دولت وقت طرفداری و ظهور آقا رو بهونه میکنید،انصاف داشته باشید،ممنون
واحد سیاسی(نجوا) . واحد سیاسی(نجوا) 20:10:17 - 1398/10/19
با سللام، تنها در صورتی که نظرات حاوی توهین به اشخاص باشد از انتشار آن جلوگیری می شود.
امیر پرنیان امیر پرنیان 23:26:00 - 1398/10/11
این اسرائیل به دوستان خودش هم اطمینان نداره و با خیال راحت بهشون پشت نمیکنه چه برسه به یمن و حتی کشورهایی که خیلی دورتر از یمن هستند ولی دل خوشی از اسرائیل ندارند کاش زنده باشم و ببینم اون روزی رو که...............بکش بکش تو اسرائیل بالفعل بشه