× تماس با ما
10 1 نظرات 851 بازدید
تاریخ انتشار 13 - 1398/10/11

رهبر انقلاب در پاسخ به تهدید ترامپ: اولا غلط می کنید ثانیا:هیجان ضد آمریکایی در عراق نتیجه طبیعی جنایتهای آمریکاست./ ملت ایران به دنبال جنگ نیست لذا هر تهدیدی را بدون ملاحظه و سر سخت پاسخ می دهد.

رهبر انقلاب در پاسخ به تهدید ترامپ: اولا غلط می کنید ثانیا:هیجان ضد آمریکایی در عراق نتیجه طبیعی جنایتهای آمریکاست./ ملت ایران به دنبال جنگ نیست لذا هر تهدیدی را بدون ملاحظه و سر سخت پاسخ می دهد.

حضرت آيت الله خامنه‌اي رهبر معظم انقلاب اسلامي صبح امروز (چهارشنبه) در ديدار هزاران نفر از پرستاران سراسر کشور، شغل پرستاري را ترکيبي از مجموعه ارزشهاي اخلاقي و فضائل انساني خواندند و با اشاره به سربلندي و بصيرت ملت ايران در آزمونهاي بزرگ به‌ويژه حماسه نهم دي سال 88 و حوادث آبان ماه امسال و جدا کردن صف خود از فتنه‌گران و تخريب‌کنندگان اموال عمومي، موج تنفر از امريکا در منطقه به‌ويژه در عراق را واکنش طبيعي مردم نسبت به جنايتهاي امريکا برشمردند و با اشاره به اظهارات رئيس جمهور امريکا در مقصر دانستن ايران به عنوان عامل اصلي قضاياي روز سه شنبه عراق و تهديد ملت ايران، تأکيد کردند: اينگونه سخنان، بي ربط و غيرمنطقي است، چرا که مردم منطقه به‌شدت از آمريکا متنفرند. همه بدانند جمهوري اسلامي به‌دنبال جنگ نيست اما با هرکس که منافع، مصالح، عزت، عظمت و پيشرفت ملت ايران را تهديد کند، بدون ملاحظه مقابله و ضربه سختي به او وارد خواهد کرد.

حضرت آيت‌الله خامنه‌اي در سخنان خود ضمن تبريک سالروز ميلاد حضرت زينب سلام‌الله‌عليها و روز پرستار، به مراسم پاسداشت نهم دي در سراسر کشور اشاره کردند و گفتند: در روز 9 دي سال 88 که يکي از آزمونهاي بزرگ بود، ملت ايران با حضور سراسري در خيابانها و با بصيرت و هوشياري، خوش درخشيد و توانست يک توطئه مهم و ريشه دار را از بين ببرد.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به حوادث اخير آبان‌ماه افزودند: مردم مطالباتي دارند که در اغلب موارد هم حق با مردم است و اگر اين توقعات و انتظارات برآورده نشود، اعتراض مي کنند اما مطالبات مردم مسئله اي متفاوت از فتنه سازي به بهانه اين مطالبات است که اين دومي کار دشمن است.

رهبر انقلاب اسلامي خاطرنشان کردند: مردم مطالباتي داشتند اما افرادي که دشمن براي سوء استفاده از اين مطالبات آماده کرده بود، فوراً وارد شدند و شروع به تخريب کردند. بصيرت مردم در اين حوادث آنجا بود که تا سوءاستفاده دشمن را ديدند، صف خود را از فتنه گران که سعي مي‌کردند خود را در بين مردم مخفي کنند، جدا کردند و فتنه‌گر تنها ماند. چند روز بعد نيز مردم در قالب اجتماعات عظيم در شهرهاي مختلف کشور به خيابانها آمدند.

ايشان با تأکيد بر اينکه بصيرت و هوشياري مردم در آبان‌ماه همانند بصيرت مردم در  سال 88، غائله را به پايان رساند، گفتند: آن کساني که صحنه گردانان اصلي اغتشاش هاي آبان ماه و حمله به زيرساختها همچون انبار بنزين و انبار گندم و اموال عمومي بودند، افراد مرتبط با سرويس‌هاي اطلاعاتي بيگانگان هستند.

رهبر انقلاب اسلامي افزودند: يکي از مسئولان بلندپايه کشور به نقل از يکي از سياستمداران خارجي که در روزهاي حوادث آبان در واشنگتن به‌سر مي برد، مي گفت امريکايي‌ها در روز اول حادثه بسيار خوشحال و مسرور بودند و کار ايران را تمام شده مي دانستند اما يکي دو روز بعد که قضايا جمع شد، امريکايي‌ها از اينکه به نتيجه دلخواه نرسيدند، بسيار ناراحت شدند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي، اين مطالب را نشان دهنده واقعيت دروني سردمداران بي‌خِرد امريکا دانستند و با اشاره به قضاياي اخير عراق خاطرنشان کردند: حمله امريکا به حشدالشعبي در واقع گرفتن انتقام داعش بود زيرا آن نيرويي که داعش را زمين گير کرد و از بين برد، بسيج مردمي عراق بود.

ايشان تأکيد کردند: من و دولت و ملت ايران، جنايت امريکا در حمله به حشدالشعبي عراق را به‌شدت محکوم مي کنيم.

رهبر انقلاب اسلامي هيجان ضد امريکايي در بغداد و سراسر عراق را نتيجه طبيعي جنايتهاي امريکا برشمردند و افزودند: رئيس جمهور امريکا در مطلبي گفته ما اين مسائل را از چشم ايران مي بينم و به آن پاسخ خواهيم داد. اما بايد به آنها گفت اولاً غلط مي کنيد زيرا اين موضوع ربطي به ايران ندارد. ثانياً بايد منطقي باشيد و بفهميد که علت اصلي اين قضايا چيست. البته آنها منطقي نيستند.

حضرت آيت الله خامنه‌اي گفتند: امريکايي‌ها بايد بفهمند که مردم منطقه همچون عراق و افغانستان، از آنها به دليل جنايت هايشان متنفرند و اين تنفر يک جا خود را نشان خواهد داد.

ايشان با اشاره به جنايت‌هاي آمريکا به‌ويژه دستگاه خبيث بلک واتر در عراق و در افغانستان و کشتار هزاران دانشمند عراقي و همچنين مردم عادي، خاطرنشان کردند: نتيجه حرکت هاي سياسي و امنيتي امريکا و ظلم به مردم منطقه و غارت منافع، و تکبر در مقابل آنها، چنين تنفري است.

رهبر انقلاب اسلامي سفر مقام‌هاي امريکايي به برخي کشورهاي منطقه بدون اجازه آن کشورها و حضور در پايگاههاي خود را نمونه ديگري از رفتارهاي تحقيرآميز عليه کشورها و ملتهاي منطقه و زمينه ساز موج نفرت و عصبانيت دانستند و تأکيد کردند: جمهوري اسلامي اگر تصميم بگيرد با کشوري معارضه و مقابله کند، صريح اين کار را انجام خواهد داد اما همه بدانند ما به منافع و مصالح کشور و به عزت و عظمت و پيشرفت ملت ايران به‌شدت پايبند هستيم و در مقابل هرکس که بخواهد آن را تهديد کند، بدون ملاحظه وارد خواهيم شد و به او ضربه خود را وارد خواهيم کرد.

حضرت آيت الله خامنه‌اي، ملت ايران را ملتي شجاع، با بصيرت و آماده به‌کار در همه عرصه ها خواندند و گفتند: بر خلاف اينکه بعضي‌ها مي‌گويند جنگ مي‌شود، ما هرگز کشور را به سمت جنگ نمي بريم اما اگر ديگران بخواهند موضوعي را به اين کشور تحميل کنند، ما با قدرت تمام مقابل آنها مي ايستيم.

ايشان تأکيد کردند: ما معتقديم که خدا با ما است و پيروزي نيز متعلق به ملت ايران است. همچنين معتقديم فرداي اين کشور به مراتب بهتر از امروز خواهد بود، همانگونه که امروز کشور بهتر از ديروز است.

حضرت آيت الله خامنه‌اي در بخش ديگري از سخنانشان، حضرت زينب سلام‌الله‌عليها را بانويي برجسته در تاريخ بشريت خواندند و گفتند: آن بانوي با عظمت و شخصيت مستحکم و قوي به‌عنوان الگوي پرستاري معرفي شده و برقرار کردن ارتباط ويژه ميان حضرت زينب با جامعه پرستاري، کاري بجا و حقيقتاً مبارک است.

رهبر انقلاب اسلامي، پرستاري را ترکيبي از مجموعه ارزشهاي اخلاقي و فضائل انساني از جمله شفقت، دلسوزي، اهتمام، مسئوليت‌پذيري، صبر و بردباري در برابر بي‌تابي‌ها و کج‌خلقي‌ها،  و استقامت و دلزده نشدن از مشاهده سختي‌ها برشمردند و افزودند: تکريم پرستار به معناي تکريم ارزشهاي انساني و ارزشگذاري براي فضائل اخلاقي کمياب است.

ايشان مشکلات جوامع بشري را غالباً به علت فقدان فضائل اخلاقي و انساني دانستند و گفتند: امروز جامعه ايراني در حال حرکت به سمت قله است و در اين حرکت بسيار مهم، پر افتخار و خطير، به ترويج ارزشهاي اخلاقي احتياج مبرم دارد.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با اشاره به يک برنامه تلويزيوني که اخيراً فرد خيري را نشان مي داد که با تلاش و کوشش و جمع‌کردن کمکهاي مردمي، صدها جهيزيه براي زوج‌هاي محروم تهيه کرده است، افزودند: خصوصيات اخلاقي برجسته همچون صبر، مهرباني، بردباري و شفقت جزو ريشه‌هاي اخلاقي ايرانيِ مسلمان است، همچنانکه در قضايايي مانند بلاياي طبيعي، مردم با دل و جان به کمک يکديگر مي‌روند.

ايشان تأکيد کردند: همه دستگاههاي مديريتي، تبليغاتي، رسانه ها، معلمان، فعالان ديني و حتي فعالان سياسي وظيفه دارند اين فضائل را در جامعه ترويج و توسعه دهند.

رهبر انقلاب اسلامي با تأکيد بر مراقبت روحي و جسمي از پرستاران، خاطرنشان کردند: مسائل پرستاران به‌ويژه بانوان پرستار همچون حوصله، نشاط کاري و پاسخگويي به نيازهاي خانوادگي آنان بايد مورد توجه و اهتمام قرار گيرد و مشکلات آنها به طور جدي رسيدگي، و عدالت در مورد پرستاران رعايت شود.

حضرت آيت الله خامنه‌اي با تأييد برنامه اعلامي وزير بهداشت مبني بر تعريف هويت مستقل از کادر پزشکي براي پرستاران، گفتند: البته پرستار و پزشک مکمل يکديگرند نه رقيب، و با توجه به حضور چند ده هزار دانشجوي پرستاري، بايد يک مديريت و برنامه‌ريزي خوب در زمينه مسائل آموزشي و توزيع متوازن پرستاري در سطح کشور و نيز توجه به سطح درآمدي و عائدي شغلي آنان، انجام گيرد.

ايشان همچنين خطاب به مسئولان بر رعايت حدود شرعي در بيمارستانها تأکيد کردند.

پيش از سخنان رهبر انقلاب اسلامي، آقاي دکتر نمکي وزير بهداشت درمان و آموزش پزشکي، مهمترين ويژگي کار پرستاري را «عشق و علاقه براي خدمت به مردم» خواند و با بيان آمارهايي از خدمات پرستاران به مردم از جمله در طرح کنترل ملي فشار خون و مهار آنفولانزاي خطرناک و همچين خدمات مربوط به سيل ابتداي سال، گفت: بخش مهمي از مطالبات معوق پرستاران پرداخت شده و تا ماه آينده اين مطالبات را به صفر خواهيم رساند.

استخدام 9 هزار پرستار و تعريف هويت مستقل از کادر پزشکي براي پرستاران تا پايان سال و ايجاد و استقرار نظام جديد پرداخت از ماه آينده از ديگر خبرهاي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي براي پرستاران در اين ديدار بود.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/32758
1 نظر
ادریس ملک لو ادریس ملک لو 18:18:20 - 1398/10/15
غلط را کردن اغا جان بگو بسم الله اماده جنگیم اگه بزارند زمان داعش هرچی گفتم بابا بزارید منم برم خط گفتن جز بچه های کادر سپاه ولا غیر...حالا بخدا اگه با امریکا جنگ بشه بجون یدونه بچم قبول نکنید منم برم میشینم جلو سپاه بلند نمیشم...
دسته بندی