× تماس با ما
0 0 نظرات 402 بازدید
تاریخ انتشار 18 - 1398/10/10

نگرانی و استیصال ترامپ از تظاهرات اعتراضی گسترده در مقابل سفارت آمریکا در عراق

به گزارش گروه بين الملل خبرگزاري فارس، دونالد ترامپ رئيس جمهور آمريکا در واکنش به تظاهرات گسترده مردم عراق در روز سه شنبه در مقابل سفارت اين کشور در بغداد در حساب توئيتري خود نوشت: «ايران پيمانکار آمريکايي در عراق را کشت و چندين نفر را مجروح کرد. ما قويا پاسخ داديم و هميشه خواهيم داد. اکنون ايران يک حمله به سفارت واشنگتن در عراق را هماهنگ کرده است. آنها کاملا مسئول آن هستند. علاوه بر آن، ما انتظار داريم عراق از نيروي نظامي خود براي محافظت از سفارتمان در بغداد استفاده کند و همينطور هم به آنها گفته شده است.»

هزاران عراقي صبح امروز پيکرهاي شهداي الحشد الشعبي که در حمله تجاوزکارانه ارتش آمريکا به مواضع حشد الشعبي در الانبار به شهادت رسيده بودند را تشييع و مقابل سفارت آمريکا در بغداد تجمع و اعتراض کردند.

به گزارش شبکه «الميادين»، مردم معترض ضمن اعلام برپايي تحصنِ باز  برابر سفارت آمريکا خواهان بسته شدن آن و اخراج نيروهاي آمريکايي از اين کشور شدند.

ساعتي قبل رسانه‌ها از خروج شماري از کارمندان اصلي سفارت خبر داده و اعلام کردند که مقامات آمريکا حدود هشتاد کارمند را به اربيل در کردستان عراق منتقل کرده‌اند.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/32725
0 نظر
دسته بندی