× تماس با ما
2 0 نظرات 392 بازدید
تاریخ انتشار 17 - 1398/10/10

تظاهرات مردم عراق در محکومیت حمله به مواضع حشد الشعبی

تظاهرات مردم عراق در محکومیت حمله به مواضع حشد الشعبی

شهروندان عراقي در محکوميت حملات آمريکا به مواضع حشد شعبي تظاهرات و بر حمايت خود از نيروهاي مردمي مدافع کشورشان تأکيد کردند.

شهروندان عراقي با شعارهاي ضدآمريکايي فرياد مي‌زدند که "بغداد آزاد است،‌ آزاد است،‌ آمريکا برو بيرون،‌ تمام دخالت‌هاي خارجي را در امور کشورمان رد مي‌کنيم".

شهروندان عراقي همچنين به‌نشانه خشم از جنايت اخير آمريکا و دخالت‌هاي مستمر آن در امور داخلي کشورشان پرچم آمريکا را به‌‌آتش کشيدند.

شامگاه يکشنبه هشتم دي، مواضع «گردان‌هاي حزب‌الله» عراق وابسته به حشد شعبي در شهر مرزي القائم استان الانبار (غرب عراق) هدف حملات هوايي آمريکا قرار گرفت که به شهيد و زخمي شدن ده‌ها نفر از نيروهاي مردمي منجر شد.

 «جواد کاظم الربيعاوي» مدير دفتر عمليات مشترک حشد شعبي در بيانيه‌اي اعلام کرد: در نتيجه تجاوز جنايتکارانه به مواضع تيپ‌هاي 45 و 46 وابسته به حشد شعبي در شهر القائم در استان الانبار شمار شهدا و مجروحان به 27 شهيد و بيش از 50 مجروح افزايش يافته است.

از سوي ديگر يک منبع در حشد شعبي در گفت‌وگو با خبرنگار تسنيم تأکيد کرد در حملات هوايي شامگاه يکشنبه به مواضع حشد شعبي علاوه بر شهيد و زخمي شدن ده‌ها رزمنده حشد شعبي،‌ سه عراده توپ و دو خودروي ارتش عراق منهدم شد. به‌گفته اين منبع، در اين تجاوز آمريکا، سه نيروي ارتش عراق هم زخمي شدند.

وزارت دفاع آمريکا (پنتاگون) نيز بلافاصله پس از انجام اين حمله، در بيانيه‌اي اعلام کرد که ارتش اين کشور مواضع حشد شعبي در نزديکي شهر القائم را هدف حمله هوايي قرار داده است.

سران عراق، نمايندگان، گروه‌هاي سياسي و فراکسيون‌هاي پارلماني و شخصيت‌هاي مختلف عراقي اين تجاوز آشکار آمريکا به مواضع نيروهاي بسيج مردمي (حشد شعبي) را محکوم و آن را نقض آشکار حاکميت ملي کشورشان قلمداد کرده‌اند.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/32720
0 نظر
دسته بندی