× تماس با ما
2 1 نظرات 406 بازدید
تاریخ انتشار 15 - 1398/10/10

بسته خبری در باب تحولات رژیم اشغالگر قدس

 

 
نخست‌وزير اسرائيل در تماس تلفني با وزير خارجه آمريکا، به وي بابت حمله به مواضع نيروهاي مسلح عراق تبريک گفت.
«يسرائيل کاتص» وزير خارجه اسرائيل نيز از حمله ارتش آمريکا به مواضع الحشد الشعبي عراق استقبال کرد و آن را اقدامي در تقابل با ايران توصيف و تهديد کرد: «اگر ايراني‌ها در فهم ماهيت و قدرت ايالات متحده خطا کنند، ضرباتي خواهند خورد که هرگز نظير آن را نخورده‌اند.»
 
بنيامين نتانياهو، درباره دستاوردهايش در عرصه سياست گفت: من قصد دارم در سال‌هاي آينده توافق‌هاي رسمي صلح را با تعدادي از کشورهاي عربي امضا کنم. وي گفت: در اثناي توافق‌هاي صلح با کشورهاي عربي شهرک‌هاي کرانه باختري را با حمايت آمريکا به اراضي اشغالي الحاق خواهد کرد.
وي متعهد به امضاي توافق نظامي تاريخي با آمريکا شد؛ توافقي که مي‌تواند آزادي ارتش اسرائيل را در هر مکاني از جهان حفظ کند.

کابينه امنيتي اسرائيل با پيشنهاد «نفتالي بنت» وزير جنگ اين رژيم براي کاهش 43 ميليون دلاري مبلغي که اين رژيم بايد به تشکيلات خودگردان فلسطين انتقال دهد، موافقت کرد. اين مقدار، معادل مبلغي است که انتظار مي‌رود تشکيلات خودگردان به خانواده فلسطينياني پرداخت کند که در زندان‌هاي اسرائيل بوده يا خانواده شهداي فلسطيني هستند.

دادگاه عالي اسرائيل قصد دارد تا حکمي را در زمينه حضور سربازان زن در يگان‌هاي جنگي ارتش، صادر کند.

«فاتو بنسودا» دادستان کل ديوان کيفري بين‌المللي ضمن دفاع از تلاش اين دادگاه براي تحقيق در مورد «جنايت‌هاي جنگي» اسرائيل ، اتهام‌هاي تل‌آويو عليه ديوان را رد کرده است. وي همچنين تصريح کرد: «هنوز هيچ اتهامي به اسرائيل يا فلسطين وارد نشده است و از هر دو طرف دعوت شده که شواهد و ادعاهاي خودشان را (به ديوان) ارائه دهند».

اختلاف حماس و فتح به نفع اسرائيل 

دبيرکل کميته اجرايي سازمان آزاديبخش فلسطين ضمن اتهام‌زني‌ به جنبش حماس اعلام کرد، اظهارات مربوط به دست داشتن تشکيلات خودگردان در ترور فرمانده ارشد جهاد اسلامي فلسطين صحت ندارد. هدف اينها گذاشتن پوششي بر ورود حماس به پروژه‌هاي خيالي براي تسويه پروژه ملي فلسطين است.
اين مقام فلسطيني در ادامه ادعا کرد: آن پروژه‌ها آتش‌بس، جزاير شناور، بيمارستان و نيز اموالي است که از طريق دولت اسرائيل با هدف تقويت جداسازي نوار غزه از کرانه باختري به غزه منتقل مي‌شود با اين اعتبار که سنگ بناي معامله قرن است.
در حالي که حماس بارها بر لزوم برگزاري انتخابات عمومي و همراهي خود با اين موضوع تأکيد کرده، عريقات مدعي شد: حماس با اين افترا‌ئها و دروغ‌ها دنبال فرار از روند انتخاباتي است که ما قصد برگزاري آن از جمله در قدس را داريم تا به اختلافات پايان داده شود و وحدت ملي محقق شود.
 
لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/32714
1 نظر
امیر محمد قلندری امیر محمد قلندری 21:04:13 - 1399/03/20
چرا ایران به اسرائیل حمله نمیکنه ؟الان که آمریکا درگیر خودشه بهترین فرصته!!