× تماس با ما
2 0 نظرات 815 بازدید
تاریخ انتشار 15 - 1398/10/08

تعجب باجناق میرحسین موسوی!

"گستردگي اعتراض‌ها در تهران و ساير نقاط کشور که نشان‌دهنده سرخوردگي همگاني در ميان اقشار جان به لب رسيده از اوضاع کشور دارد شباهت تام و تمام با کشتار بيرحمانه مردم در 17 شهريورخونين 57 دارد..." 

عبارات فوق الذکر بخشي از آخرين بيانيه مير حسين موسوي است که در واکنش به اغتشاشات آبان 98 به نگارش در آمده و موجبات تحير باجناق او را فراهم آورده، لذا ضمن معرفي ايشان به بخشي از مصاحبه دکتر نقره کار که با خبرگزاري تسنيم صورت پذيرفته اشاره مي شود:

آقاي دکتر عبدالحميد نقره‌کار عضو هيئت علمي دانشگاه علم و صنعت مي باشد. نقره‌کار که از سال 91 مدير قطب علمي معماري اسلامي است، در سالهاي پيش از پيروزي انقلاب عضو مؤسس انجمن اسلامي دانشگاه شهيد بهشتي بود و  سابقه جلب توسط سازمان امنيت شاه و زنداني شدن در کميته مشترک را دارد. وي در حادثه انفجار ساختمان رياست جمهوري مجروح شد و سابقه حضور در جبهه‌هاي جنگ تحميلي را هم داراست.

عضو هيئت علمي دانشگاه علم و صنعت با اشاره به بيانيه اخير ميرحسين موسوي درباره حوادث آبان‌ماه و تشبيه نظام جمهوري اسلامي به رژيم پهلوي، اظهار داشت: من خيلي از اين بياينه تعجب کردم. من تصور مي‌کردم اين آقايان در حال حرکت به سمت عذرخواهي و توبه‌پذيري هستند اما نمي‌دانم چگونه مي‌توان انسان را توصيف کرد که تا اين حد نزول شخصيتي کند و فريب بخورد. 

وي ادامه داد: وقتي ديدم مهندس موسوي اين بيانيه‌اش را تکذيب هم نکرد متوجه شدم انسان تاچه حد مي‌تواند قابليت سقوط کردن و فريب خوردن داشته باشد. من فکر مي‌کردم امثال ايشان به سمت عذرخواهي از ملت، نظام، رهبري و خانواده شهدا بروند اما حقيقتا احساس مي‌کنم ديگر راه بازگشتي ندارند. در واقع با ادعاي تقلب در انتخابات، نظام و قانون را تحقير کردند و بر عليه قانون شوريدند.

نقره‌کار درباره ديدارهاي سال‌هاي قبل خود با ميرحسين موسوي اظهار داشت: ما چون ارتباط خانوادگي داشتيم نمي‌خواستيم صله رحم و ارتباط خانوادگي‌مان قطع شود و در جلسات متعددي به خود ايشان و همسر محترمه‌شان گفتيم که شما نه مجوز قانوني براي اين کارها داريد و نه مجوز شرعي داريد. شما با اين قانون اساسي و قوانين عادي وارد انتخابات شديد و قانون به شما مجوز اين کارها را نمي‌دهد. ولي فقيه و مراجع به شما مي‌گويند مسير قانوني را برويد، وقتي به حرف ايشان هم گوش نمي‌دهيد يعني مجوز شرعي هم نداريد پس به چه دليلي پاي اين اعلاميه‌ها و اطلاعيه‌ها ايستاديد.

باجناق مهندس موسوي تاکيد کرد:‌ من بارها حضورا به وي اين صحبت‌ها را گفتم و انتظار داشتم به تدريج اين مسئله را بپذيرند اما متاسفانه در بيانيه اخير عکس آن عمل شد.

منبع:

https://masaf.ir/najva

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/najva/post/32648
0 نظر
دسته بندی