× تماس با ما
6 1 نظرات 1609 بازدید
تاریخ انتشار 23 - 1399/10/17

جوابیه واحد معماری و شهرسازی موسسه مصاف در پی حواشی اخیر

جوابیه واحد معماری و شهرسازی موسسه مصاف در پی حواشی اخیر

با سلام خدمت تمامي معماران، دانشجويان معماري و همه آنهايي که دل در گرو اين هنر و دانش اصيل و محبوب دارند.

واحد "معماري و شهرسازي مصاف" يکي از کارگروه‌هاي پانزده‌گانه "مؤسسه مصاف ايرانيان" به شمار مي‌رود که از حدود سه سال قبل، به طور رسمي آغاز به کار کرده است.اکنون، اين مجموعه متشکل از 98 کارشناس با تحصيلات مختلف از کارشناسي تا دکتري و در گرايش‌هاي گوناگونِ مرتبط با نيازمندي‌هاي اين کارگروه از جمله معماري، شهرسازي، عمران، طراحي داخلي، انرژي معماري و ... مقيم ايران و خارج از کشور است.
اين مجموعه، با هدف و در راستاي تعالي و کاربردي کردن معماري ايراني اسلامي شکل گرفته و ضمن بهره‌مندي از نظرات کارشناسان متخصص دانشگاهي و حوزوي طي سه سال، علاوه بر گردآوري منابع عظيمي از مقالات و کتاب‌هاي تخصصي معماري و شهرسازي اسلامي ايراني (که در کتابخانه مجازي اين مجموعه قابل دسترس همگان است)، اقدام به توليد محتوا به شکل کاملا تخصصي در اين زمينه کرده که با استقبال بي‌سابقه و خارج از تصور علاقمندان مواجه شده است. گفتني است، واحد معماري مصاف هم اکنون چندين پروژه مسکن و شهرسازيِ رو به اتمام نيز دارد که ا?ن‌شاءالله به زودي رونمايي خواهد شد.
شايان ذکر است، اين کارگروه پس از مطالعات گسترده، تحقيق و تدقيق به يک الگوي اختصاصي در طراحي و ساخت پروژه‌هاي خود دست يافته که اين امر موجب شد بسياري از علاقمندان، مکرر از اين مجموعه درخواست برگزاري دوره‌هايي براي دانشجويان عزيز داشته باشند. با توجه به اين مهم، بر آن شديم تا يک دوره فشرده با رعايت تمامي پروتکل‌هاي بهداشتي، برگزار کنيم. تني چند از اساتيد محترم در اين دوره شرف حضور دارند؛ در ابتدا جناب استاد رائفي‌پور در زمينه سبک زندگي اسلامي ايراني و پارادايم‌هاي حاکم بر آن صحبت مي‌کنند. پس از ايشان، اساتيد بزرگوار جناب استاد نقره‌کار و مهندس کريمي در زمينه معماري و آقاي دکتر ابراهيمي در زمينه تاثير محيط بر سلامت افاضه خواهند فرمود.
همانطور که مستحضر هستيد تمامي اساتيد بزرگوار در حوزه تخصصي خود ارائه خواهند داشت که در مجموع، مباحث طرح شده، جامعيت لازم براي مخاطبان گرامي را فراهم خواهد آورد.
بي شک مهمترين سنجه در اين مدعا،‌ مطالب طرح شده در اين دوره آموزشي است که صد البته از جانب عموم مخاطبان عزيز قابل ارزيابي و قضاوت است.
اميدواريم که مفيد و موثر باشيم.
 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/memari/post/60859
1 نظر
(قاسم سازی) ِ حسن (قاسم سازی) ِ حسن 04:39:46 - 1399/10/19
گروه معماری تون رو خیلی می پسندم - هم کیفیت هم کمیت فراوان در پوشش همه حوزه ها- خیلی هم خوب

فقط منظور از حواشی اخیر رو متوجه نشدم- در جریان نیستم - وزارت ارشادی پست گذاشتید بچه ها:
اون دوستان بدون اینکه کتاب خودش چاپ بشه، نقد و ردیه چاپ می کردند !!!