×
( ! ) Notice: Undefined variable: menuPostList in C:\inetpub\Customers\Masaf\masaf.ir\index.php on line 38
Call Stack
#TimeMemoryFunctionLocation
10.0012406256{main}( )...\index.php:0

( ! ) Warning: Invalid argument supplied for foreach() in C:\inetpub\Customers\Masaf\masaf.ir\index.php on line 38
Call Stack
#TimeMemoryFunctionLocation
10.0012406256{main}( )...\index.php:0
تماس با ما
6 1 نظرات 297 بازدید
تاریخ انتشار 13 - 1398/10/23

مسجد جامع، کانون اصلی و رکن کالبدیِ شهر اسلامی

مسجد جامع، کانون اصلی و رکن کالبدیِ شهر اسلامی

 طبق اسناد تاريخي،"اين رسول خدا (ص) بود که شخصاً کار نقشه کشي را در مدينه النبي بر عهده گرفت و نخست مسجد را بنيان نهاد و آن را براي مدينه، کانوني در شمار آورد که چشم‌ها بدان دوخته مي‌شد و دل‌ها در پيرامون آن به پرواز در مي آمد". (عاملي، 1391، 26).

 حتي چنين نقل شده است که"ايشان نخست مسجد را بنيان مي‌نهاد و آنگاه خانه‌ها را گرد آن طرح ريزي مي‌کرد. (همان، 183).

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/memari/post/33046
1 نظر
جمکرانی علی جمکرانی علی 16:38:38 - 1398/10/24
سلام، تشکر از این نکته جالب. و اما بله...

و شاید این متن هم بی ربط نباشد:
... بله این بسیار اهمیت دارد حتی می شود شهر سازی اسلامی را در بازی طراحی کرد و زیبایی ها و آرامش روحی را نشان داد. البته منظور بازی پور گرافیکی نیست بلکه بازی جالب و جزاب استراتژیک مثل 'lord of ultima' که الان فعال نیست.

البته بسیاری از مسائل فرهنگی، احکام ارتشی برای بازی کننده جالب خواهد بود؛ و شهر سازی و حتی یاد دادن اقتصاد اسلامی در این بازی و دور از خرافات یونانی که در اکثر؛ اکثر بازی ها مشاهده می شود و این غیر عقلی بودن و تکیه بر خرافات باعث می شود فرد بازی ها را ترک کند. اما اگر تفکر منطقی در داستان بازی حاکم شود بسیار بهتر و اینجوری با عقاید درست هم آشنا می شوند. خلاصه از جهات مختلف می توان نوجوان را تربیت کند با سرگرمی در بازی کردن.

البته طرف داران این بازی که ارض کردم یک گروهی تشکیل دادن و مثل آن بازی برای خود طراحی کردند به اسم 'crown of the gods'. اما الان خیلی گرافیکی بهتر و هشیارتری می توان ساخت و رنگ و لعاب خاصی داد.

شبیه همین بازی چند تا بازی دیگر با ترجمه فارسی از سوی شرکت عربی بازی سازی و غیره طراحی شده و است که خیلی خوب نیست. ما هم می توانیم برای کشور های نوروزی هم چین کاری انجام دهیم. البته آسماندژ اولین بازی اونلان در جمهوری اسلامی که واقعن ریسک کردن اگر زمینی می ساختن خیلی بیشتر می گرفت و مردم را جذب می کرد و آماده برای این که زمان بیشتری را برای بازی های مرورگر اختصاص دهند.
دسته بندی