× تماس با ما
0 0 نظرات 166 بازدید
تاریخ انتشار 16 - 1399/02/31

فتوای البانی سَلَفی در مورد وجوب خروج فلسطینی ها از مناطق اشغالی!

فتوای البانی سَلَفی در مورد وجوب خروج فلسطینی ها از مناطق اشغالی!
فتواي الباني سَلَفي در مورد وجوب خروج فلسطيني ها از مناطق اشغالي!

حکم مهاجرت مسلمانان از کرانه ي باختري رود اردن به سرزمين اسلامي ديگر چيست و آيا اين مهاجرت ، يهود را قادر به اشغال سازي کرانه ي باختري رود اردن مي کند ؟
الباني : بفرماييد
سوال کننده : سوال اول در مورد کرانه ي باختري رود اردن است. يعني آيا جايز است که آن ها از سرزمينشان خارج شوند و به سرزمين ديگري مهاجرت کنند ؟
الباني : برادرم واجب است که از آن جا (کرانه ي باختري رود اردن) خارج شوند و مهاجرت کنند.واجب است از سرزميني که نتوانسته اند کافر را از آن بيرون برانند خارج شوند و به جايي هجرت کنند که بتوانند اعمال ديني خود را به جا بياورند.
سوال کننده : يعني اين که شما از آن ها مي خواهيد تا کرانه ي باختري رود اردن را ترک کنند و به سرزمين ديگري بروند. اينگونه ما آن ها را براي تسلط بر زمين و اشغال آن کمک کرده ايم.
الباني : من مي دانستم که تو مي خواهي اين را بگويي.نظرت چيست ؟ مهاجرين اولين که از مکه به مدينه مهاجرت کردند چه کار کردند ؟
سوال کننده : طبيعتا از مکه به مدينه مهاجرت کردند و بعد ...
الباني : حرف را تکرار نکن.آيا مکه را براي کفار خالي کردند يا نه ؟
سوال کننده : اين طبيعتا مربوط به دوران ضعفشان است زماني که ضعيف بودند.
الباني : به سوال من جواب ندادي.
سوال کننده : مکه را خالي کردند.
الباني : بسيار خب، اين ها [هم] [کرانه ي باختري رود اردن] را خالي مي کنند.
آيا اين ها از نظر تو از مهاجرين برترند ؟ خير، مهاجرين بسيار از اين ها بهتر و بالاترند.
سوال کننده : بهترند اما الان فرصت دارند که بجنگند ...
الباني : برادرم، بارک الله فيک، تو بايد عقل و نظرت در برابر دينت خاضع و فروتن باشد.دينت را در برابر عقلت فروتن و خاضع نساز. به اين دليل که هر چه قدر عقلت زياد و قوي باشد در برابر عقل رسول که وحي بر او نازل مي شد و آن طور که وحي بر او نازل مي شد آن را همانگونه که بر وي نازل شده بود اجرا مي کرد چيزي نيست.او همان کسي است که از مکه به مدينه هجرت کرد.پس چرا انسان مسلمان به اين هجرت پيامبر (ص) از سرزميني که کافر در آن است اقتدا نکند ؟ دليل تو و ديگران اين است که اينگونه آن سرزمين را براي کفار خالي کرده ايم.بله ، بايد آن سرزمين براي کفار خالي شود تا براي اخراج کفار از سرزميني که آن را اشغال کرده اند آماده شويد.اين همان کاري است که پيامبر انجام داد.

منبع: الطيبي، عکاشة عبد المنان، فتاوى الشيخ الألباني ومقارنتها بفتاوى العلماء،ص 18 و 19، الناشر : مکتبة التراث الإسلامي - القاهرة، الطبعة : الأولى، 1414 هـ - 1994 م.
 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafofogh/post/37058
0 نظر