× تماس با ما
1 1 نظرات 751 بازدید
تاریخ انتشار 07 - 1398/10/28

هجوم عمر بن الخطاب به خانه ی عائشه و کتک زدن ام فروه دختر ابوبکر و زنان صحابه! (مصادر مخالفین شیعه)

هجوم عمر بن الخطاب به خانه ی عائشه و کتک زدن ام فروه دختر ابوبکر و زنان صحابه! (مصادر مخالفین شیعه)

هجوم عمر بن الخطاب به خانه ي عائشه و کتک زدن ام فروه دختر ابوبکر و زنان صحابه! (مصادر مخالفين شيعه)

 سعيد بن المسيب مي گويد هنگامي که ابوبکر از دنيا رفت بر او گريه کردند و عمر گفت : پيامبر گفته است که مرده با گريه ي انسان زنده بر او عذاب مي شود و آنان امتناع کردند که گريه نکنند و عمر به هشام بن وليد گفت: بلند شو و زنان را برون بياور. عائشه گفت : من تو را بيرون مي کنم. عمر  (به هشام بن وليد) گفت : داخل شو که من به تو اجازه دادم. هشام بن وليد وارد شد و عائشة گفت : اي پسرم آيا مي خواهي مرا از خانه خارج کني ؟ هشام گفت : به تو اجازه مي دهم. سپس هشام زن ها را يکي يکي از خانه خارج مي کرد و عمر آن ها را با تازيانه مي زد تا اين که ام فروة را از خانه بيرون آورد و زنان را متفرق ساخت يا اين که زنان نوحه خوان را متفرق ساخت.

 الصنعاني، أبو بکر عبد الرزاق بن همام (المتوفى211هـ)، المصنف، الناشر: دار التأصيل،ج3، ص415، ح6787، الطبعة: الأولى، 1436 هـ - 2015 م.

 ابن المسيب مي گويد: هنگامي که ابوبکر از دنيا رفت،عائشه مجلس نوحه خواني براي او برپا کرد.هنگامي که خبر اين مجلس به عمر بن الخطاب رسيد به آن جا آمد و آنان را از نوحه خواني بر ابوبکر نهي کرد اما آن زنان قبول نکردند.به همين دليل عمر بن الخطاب به هشام بن الوليد گفت: دختر ابوبکر را پيش من بياور. (مقصود ام فروه دختر ابوبکر است) سپس عمر بن الخطاب ام فروه دختر ابوبکر را با چند ضربه ي تازيانه زد و زنان نوحه خوان هنگامي که اين را شنيدند پراکنده شدند.عمر بن الخطاب خطاب به آنان گفت: آيا مي خواهيد که ابوبکر با گريه ي شما عذاب شود؟ رسول خدا (ص) فرمودند: مرده با گريه ي خانواده اش بر او مورد عذاب قرار مي گيرد.

 البصري الزهري، محمد بن سعد بن منيع أبو عبدالله (المتوفى230 هـ)، الطبقات الکبرى، ج3، ص208، المحقق: إحسان عباس، دار النشر : دار صادر - بيروت ، الطبعة: الأولى، 1968 م.
 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafofogh/post/33235
1 نظر
ابوذر رحیمی ابوذر رحیمی 14:42:30 - 1398/10/29
سلام. کلا دست بزن داشته انگار!!!
دسته بندی