× تماس با ما
0 0 نظرات 135 بازدید
تاریخ انتشار 23 - 1399/12/04

«سرود» چگونه به ویترین «فجر ۳۶» رسید؟/ سهم آهنگ‌های انقلابی

«سرود» چگونه به ویترین «فجر ۳۶» رسید؟/ سهم آهنگ‌های انقلابی

 

شهروز حقي که مديريت بخش سرود سي و ششمين جشنواره موسيقي فجر را به عهده داشت با اشاره به ضرورت گنجانده شدن بخش سرود در جشنواره فجر بيان کرد: اضافه شدن بخش سرود به جشنواره موسيقي فجر يکي از مهم‌ترين دغدغه‌هاي من و تعدادي از همکاران در سال‌هاي گذشته بود که همواره به مديريت دفتر موسيقي وزارت ارشاد پيشنهادات و طرح‌هايي در اين زمينه ارائه مي‌شد. اما متأسفانه بنا به دلايلي اين اقدام صورت نمي‌گرفت. خوشبختانه بالاخره موضوع سرود و آهنگ‌هاي انقلابي در جشنواره سي و ششم موسيقي فجر مورد توجه قرار گرفت. 

 

حقي ادامه داد: البته در اين زمينه تصميم بر اين بود که اين بخش به عنوان يک بخش «رقابتي» در جشنواره حضور داشته باشد اما به دلايل مختلف از جمله شرايط کرونايي اين موضوع ميسر نشد و ما به خاطر همين وضعيت محدود تلاش کرديم در يک قالب جمع و جور از چند گروه براي شرکت در جشنواره دعوت کنيم.

 

حقي در بخش ديگري از صحبت‌هاي خود اظهار کرد: تمام تلاش ما مبتني بر اين نکته است تا بتوانيم با همين حضور محدود گروه‌هاي سرود فضاي گسترده‌تري را براي بخش سرود در جشنواره‌هاي بعدي موسيقي فجر ايجاد کنيم. به هر حال مقوله سرود، مقوله بسيار مهمي است که مي‌تواند فراتر از گروه‌هاي دانش‌آموزي نيز مورد توجه قرار گيرد. اگر چه ما در اين چارچوب هنري گروه‌هاي کُر بسيار فعالي داريم که در حوزه آواز جمعي فعاليت مؤثري دارند اما در همين فضا نيز امکان رقابت گرفته شده است.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/61429
0 نظر
دسته بندی