× تماس با ما
0 0 نظرات 129 بازدید
تاریخ انتشار 14 - 1399/12/01

گرامیداشت احمدعلی راغب/ بسیاری از آثار موسیقی انقلاب هنوز دیجیتال نشده‌اند

گرامیداشت احمدعلی راغب/ بسیاری از آثار موسیقی انقلاب هنوز دیجیتال نشده‌اند

 

گراميداشت زنده ياد «احمدعلي راغب» به بهانه بازنشر آلبوم «صبح شقايق» در حوزه هنري سازمان تبليغات اسلامي برگزار شد.

 

اين آلبوم اثر تازه مرکز موسيقي حوزه هنري در مشارکت با دفتر موسيقي و سرود سازمان صدا و سيما است که در قالب نخستين آلبوم موسيقي دوران انقلاب اسلامي با آهنگسازي احمدعلي راغب، شعر حميد سبزواري و خوانندگي محمد گلريز و مهرداد کاظمي بازنشر شد. اين اثر براي اولين بار در سال 1360 منتشر شده بود.

 

«امير راغب» فرزند زنده ياد احمدعلي راغب: چه آثار ارزشمندي در سازمان صدا و سيما وجود دارد اما هنوز در آرشيو ديجيتال آن نيست. از اوايل دهه هفتاد سازمان وارد فاز جديد ديجيتالي کردن آثار موسيقي آرشيوي خود شد اما در اين بخش کمترين اهميت به اين آثار داده شد. 

 

محمد گلريز‌: متأسفانه خيلي از مسئولان باور دارند که ديگر موسيقي و سرود در بين مردم جايي ندارد. چرا آقاي راغب بايد چهار سال خانه‌نشين باشد. آيا نبايد مسئولان ما هر از چندگاهي به ديدار کسي مي‌رفتند که اين همه براي موسيقي انقلاب زحمت کشيد. من دلم خون است و حرف زيادي براي گفتن دارم که در حوصله و زمان اين نشست نيست.

 

«محسن صفايي» مؤلف کتاب "بانگ آزادي": بُعد فرهنگي حوزه موسيقي انقلاب اسلامي رها شده است. اگر در حوزه موسيقي انقلاب کاري نکنيم، قطعاً به فراموشي سپرده مي‌شود.

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/61427
0 نظر
دسته بندی