× تماس با ما
2 0 نظرات 312 بازدید
تاریخ انتشار 11 - 1399/11/21

قطعه‌‌ای که از موسیقی فیلم فراتر رفت + دانلود قطعه

قطعه‌‌ای که از موسیقی فیلم فراتر رفت + دانلود قطعه

 

چه با آغاز ماه مهر و چه در حال و هواي بهمن‌ ماه، «يار دبستاني من» هميشه يکي از انتخاب‌هاي اصلي موسيقي بوده است؛ قطعه‌اي که در عين سادگي جنب‌وجوش خاصي در آن نهفته است و زماني که به آن گوش مي‌سپاريم فارغ از اينکه متولد کدام دهه هستيم، شور و حال ايام دهه فجر در مدرسه برايمان تداعي مي‌شود.

 

قطعه «يار دبستاني من» به قصد مشخص سياسي و هيجان آفريني معيني ساخته نشده بود. منصور تهراني آن را براي موسيقي يک فيلم سينمايي سرود و ساخت ولي اين قطعه کارکردي فراتر از قصد سازنده پيدا کرد و به يک سرود جمعي بدل شد. اين قطعه با يک فلوت نواخته شده و بسيار ساده است. 

 

قطعه «يار دبستاني من» را شايد کمتر کسي نشنيده باشد؛ اثري که در ابتدا براي فيلمي سينمايي با صداي فريدون فروغي ساخته شد و باري ديگر توسط جمشيد جم بازخواني و براي هميشه با صداي او مشهور و ماندگار شد.

 

جم در توضيح اين اثر يادآور شده است: در آن سال‌ها سرودهاي مختلفي توليد مي‌شد ولي ما هرگز انتظار نداشتيم که «يار دبستاني» اين قدر گل کند و بازتاب داشته باشد. يادم هست چند روز بعد از اجراي اين سرود، در حال عبور از چهارراه وليعصر بودم که ديدم راديوي تمام مغازه‌ها و حتي دست‌فروش‌ها «يار دبستاني» را با صداي بلند پخش مي‌کنند. به طور حتم، خوشحال و حيرت زده بودم که اين سرود با استقبال مردم مواجه شده است؛ به طوري که دوست داشتم با صداي بلند فرياد بزنم اين سرودي که گوش مي‌کنيد را من خوانده‌ام.

دانلود آهنگمشاهده لینک ها
کیفیت پیشفرضپخش آنلایندانلود
لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/61216
0 نظر
دسته بندی