× تماس با ما
0 0 نظرات 369 بازدید
تاریخ انتشار 18 - 1399/09/25

کامکار: سایت‌ها در حال خیانت به موسیقی هستند/ما مردم بی‌ارزش‌ترین موسیقی‌ها را می‌پسندیم/ «رپ» موسیقی نیست

کامکار: سایت‌ها در حال خیانت به موسیقی هستند/ما مردم بی‌ارزش‌ترین موسیقی‌ها را می‌پسندیم/ «رپ» موسیقی نیست

 

متاسفانه رسانه‌ها و شبکه‌هاي تلويزيوني و اينترنتي به نوعي ذائقه مخاطبان را تخريب کرده‌اند.

کار به آنجا رسيده که همه مردم به دنبال موسيقي پاپ و آن نوع موسيقي هستند که خواننده طي آن به جاي خواندن، حرف مي‌زند. خوانندگان رپ فقط صحبت مي‌کنند و اشعار و متوني را روخواني مي‌کنند! اينکه موسيقي نيست، اما مي‌بينيد که به شدت طرفدار دارد. 

چرا اينگونه است؟ به اين دليل که بخش مربوط به معرفي موسيقي جدي وجود ندارد تا آثار با ارزش را به گوش مردم برساند و آن‌ها نيز گوش دهند و يادبگيرند و درست انتخاب کنند. 

انسان فقط از طريق گوش و حس شنوايي معرفت موسيقايي پيدا مي‌کند و اگر به گوش خوراک مناسب ندهيم، هر آنچه که مي‌شنود را مي‌پذيرد. در حال حاضر هر سايتي را بازکنيد با موسيقي‌هاي سطحي و بي‌ارزش مواجه مي‌شويد. اين فاجعه است. 

منظورم اين نيست که موسيقي پاپ بد است يا مثلا موسيقي محلي نبايد باشد. خير. همه سبک‌ها آثار خوب و باکيفيت و با تکنيک، و آثار بي‌ارزش و ضعيف دارند.

مثلا فردي در زمينه موسيقي سمفونيک اثري نوشته است، اين به خودي خود ارزش نيست و آن اثر بايد به لحاظ تکنيک و زيبايي قابل قبول و با کيفيت باشد. موسيقي پاپ نيز اينگونه است.  متاسفانه ما به‌طور معمول بي‌ارزش‌ترين موسيقي‌هايي را که گاه وارداتي نيز هستند، مي‌پسنديم. سايت‌هاي داخلي و خارجي با ارائه و انتشار آثار ضعيف به موسيقي خيانت مي‌کنند. 

فلان شخص شبي همراه با دوستان يا اعضاي خانواده‌اش نشسته و اثري را مي‌نوازد و مي‌خواند و آن سايت‌ها فردا منتشرش مي‌کنند! اين کار نوعي خيانت است و نه فقط فضايي چون اينستاگرام که در ديگر سايت‌هاي داخلي نيز مرسوم است.

 

 

 

لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/60556
0 نظر
دسته بندی