× تماس با ما
1 0 نظرات 204 بازدید
تاریخ انتشار 08 - 1399/09/24

مدیران فرهنگی درگذشت آهنگساز فقید موسیقی انقلاب را تسلیت گفتند

مدیران فرهنگی درگذشت آهنگساز فقید موسیقی انقلاب را تسلیت گفتند

 

همزمان با انتشار خبر درگذشت احمد علي راغب آهنگساز و نوازنده شناخته موسيقي کشورمان تعدادي از مديران فرهنگي هنري نهادها و مجموعه‌هاي مختلف با انتشار پيام‌هايي جداگانه درگذشت اين هنرمند شناخته شده آثار ماندگار انقلابي را تسليت گفتند.

 

معاون هنري ارشاد:

احمدعلي راغب آهنگساز آثار خاطره انگيز و ماندگاري از انقلاب اسلامي و دوران دفاع مقدس است که با تاريخ اجتماعي و فرهنگي معاصر پيوند خورده است. آثار موسيقي راغب نمونه‌اي از حضور موثر هنر موسيقي در تحولات اجتماعي است که در ارتباط با شرايط و مشخصه‌هاي کشور در آن زمان ساخته و اجرا شده و محصول زمانه خود است اما ماندگار و هميشه روايتگر سال‌هاي پرشور انقلاب اسلامي و دفاع مقدس خواهد بود. درگذشت هنرمند پيشکسوت و گرانقدر احمدعلي راغب را به خانواده بزرگوارش و مردم تسليت مي‌گويم و براي هنرمند زنده ياد علو درجات را از درگاه خداوند متعال خواستارم.

 

مديرکل دفتر موسيقي:

جامعه موسيقي يکي از پيشکسوتان خود در عرصه موسيقي را از دست داد. استاد راغب از مفاخر موسيقي بعد از انقلاب اسلامي است که چند دهه با اخلاص براي هنر و موسيقي کشور خدمت کرد. استاد راغب داراي شناسنامه پربار و قابل اعتنايي است و در قبل و بعد از انقلاب اسلامي با چهره‌هاي شاخصي نظير مرحوم مشفق کاشاني، مهرداد اوستا، شهيد بهشتي، مجيد حدادعادل و … همکاري کرد. از استاد احمد علي راغب موسيقي‌ها و ترانه‌هاي ماندگاري از جمله «اين پيروزي خجسته باد»، «ظفر مبارک»، «جنگ، جنگ تا پيروزي» و «خدايا خدايا تا انقلاب مهدي خميني را نگهدار» به يادگار مانده است. بي گمان نام استاد احمد علي‌راغب در تاريخ موسيقي ايران ماندگار و در صفحات آن ثبت و ضبط خواهد شد. درگذشت اين هنرمند گرامي را به خانواده عزيزش و جامعه موسيقي تسليت مي‌گويم.

 

رئيس دفتر موسيقي صداوسيما

 

بعضي‌ها را نمي‌شناسيم، اما هميشه در بخشي از يادمان هستند. مثل صاحب بعضي از صداها...
بعضي از صداها و نواها که مدام در ذهن‌مان جاري هستند. صداهايي که بعضي‌شان حديث دردمان هستند و بعضي‌هاي ديگر براي لحظات شادي و پيروزي؛ هر وقت هم يادمان بيايد به وجد مي‌آييم که "ظفر مبارک"
صد افسوس و وافريادا که خالق بعضي از اين صداهاي ماندگار، استاد احمدعلي راغب، امروز از ميان‌مان رفت. هنرمندي مردمي که بعد از کشتار 17 شهريور 1357 ساز خود را براي هيچ‌کسي غير از مردم و آرزوهاي‌شان کوک نکرد.
 
و امروز.... و امروز و از اينجا که ايستاده‌ايم، طنين کم‌نظير هنر اين استاد فقيد تا ابد در مرکز موسيقي و سازمان صداوسيما مي‌پيچد. جاودانه‌هايي چون «بانگ آزادي»، «اين پيروزي خجسته باد»، «آمريکا آمريکا ننگ به نيرنگ تو»، «بابا خون داد»، «اي مجاهد شهيد مطهر»، «خوش آمدي امام ما»، «جنگ جنگ تا پيروزي» و بيش از هزار و چهارصد قطع? موسيقايي ديگر که او را «مرد هزار آهنگ» ايران و تا ابد در تاريخ موسيقي ايران جاودانه نمود. ضايع? درگذشت اين استاد گرانقدر و فخر موسيقيِ ايران و انقلاب را به خانواد? گرامي ايشان، جامع? موسيقي و مردم ايران تسليت عرض مي‌کنيم.»
لینک کوتاه پست:
https://masaf.ir/masafmusic/post/60548
0 نظر
دسته بندی